Vetřelec (1979)

Nejlepší SF Horor ever! A oživení Gigerova Necronoma IV - Alien je to nejděsivější monstrum, co jsem kdy poznal (naštěstí ne v reálu). Neúvěřitelná atmosféra funguje už přes 30 let. Jen technika Nostroma působí směšně starobyle (počítače). Obzvláště působivý je konec, kdy Ripleyová odpálí loď a v modulu místo zaslouženého pocitu bezpečí musí svést závěrečný boj s xenomorfem.

Piráti! (2012)

Aardman opět rozhýbali plastelínu - ve 3D. A je to větší zábava než většina Pirátů z Karibiku. Osvěžujících nápadů dostatek pro malé i velké. Pan BOBO a Blboun Nejapný rulezz :D

Dexter (2006) (seriál)

Nejoblíbenější serial killer :) Lze fandit masovému vrahovi bez citu? Lze! Kromě hlavního hrdiny, noirově komentujícího dění, je tu i "úchyl" Masuka, sestra Debra "ku*** pi** do***** a spousta dalších jiných vynalézavých hvězdiček, které vyslovuje naprosto plynule:D Morganová, a další. Základní rámec každé série je v podstatě (s drobnými obměnami) stejný. Díky formátu 12-ti padesátiminutových epizod zde nejsou v podstatě žádná hluchá místa. Šestá řada skončila slušným cliffhangerem, tak jsem zvědav na sedmou

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Kdysi dávno... v předaleké galaxii / Před více než 20-ti lety... v ne až tak vzdáleném kině - Jsem se zamiloval. Do princezny Lei, horkokrevného Luka, frajerského Hana, robotických komiků R2D2 & C3PO, majestátního "Bena" Kenobiho, démonického Darth Vadera a spousty jiných věcí... SF pohádka a klasika. Ač "čtverka" tak v ostatních věcech jednička (A triky byli i neremastrované na svou dobu výborné!)

Bitevní loď (2012)

Takže "Transformeři na moři". Hlavní u tohoto filmu je - moc nepřemýšlet: Třeba že exoplaneta, ať už Gliese či jiná je vzdálená více než 10 světelných let, takže signál k ní za 7 let asi nedoletí. A je možné s bitevní lodí driftovat - no, asi to nikdo zkoušet nebude, takže těžko říct :)Nebo jestli může 5 lidí nést půltunový náboj do děla přes půl lodě. Či zprovoznění USS iIssouri během chvilky. A jít na férovku holými pěstmi proti emzákovi v bojovém obleku (viz. hra Crysis, StarCraftovský terran mariňák a úvod knižní Hvězdné pěchoty - už vím, co chci letos k vánocům :D ) Představitel hlavního hrdiny je docela dřevo a předvést může leda tak muskulaturu , postava Rihanny se na začátku snaží hláškovat, ale moc se jí to nedaří (přijde mi, že je do scénáře násiloně vepsaná, protože si zpěvačka chtěla v něčem zahrát).Vůbec, z celé osádky si těžko někoho oblíbit (trochu Nagatu). Girlfriend je patřičně sexy, černoch s protézami nalézá vůli bojovat. LiamNeeson se párkrát mihne (možná opět vydělává na nájem). Vizuál a triky jsou fajn - 200 mega jde vidět. Skládací lodě emzáků by leckdo chtěl na hraní, u mě vedou inteligentní ozubená kola, která vmžiku zlikvidují cokoli. Hlavní vědátor vypadá jako Gordon Freeman a alieni jsou dobře nadesignovaní. Zvuk taky cool (hudba zní jako "co se nám nevlezlo na soundtrack k Tron:Legacy, a jdu shánět AC/DC).Třetí čtvrtinu jsem trochu prospal, takže jsem už byl vrhnut přímo do hry Lodě, kdy na mrížce byly cíle a jen se říkali souřadnice a "pal" - To by mě zajímalo, kdy zadaptují šachy a člověče, nezlob se:D Jinak ale oproti transformeří trilogii to není kdovíco, takže raději příště TF 4 než BS 2