Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Ze života nerdů a geeků. Šeldon Kúpr je prostě ultimátní postava. Ale každý má něco - i když se mi zdá, že třeba Leonard je čím dál tím více upozaděn. Některé věci prostě musí zkultovnět: Bazinga, Sheldonova trička, kámen-nůžky-papít-ještěr-Spock :D, "Pane, jaký máte počítač? A hlavně neříkejte, že bílý." +++

Elfen Lied (2004) (seriál)

Neúvěřitelná kombinace kawai animace s brutálním násilím, lechtivými echii scénami, která hned v úvodní desetiminutovce dokazuje že kreslené nerovná se pro děti. Viděl jsem v US dabingu, kde se mi Nyu líbí více než v japonštině. Poslední díl velmi emotivní, manga prý dále pokračuje, chtělo by to season 2

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nadrženci jsou po 9-ti letech od trojky zpět - a není to žádný oheň. Snaha vkormidlovat třicátníky do trapných situací někdy působí dost násilně. Nejlepší charakter asi zůstává Stifler (moc nechápu retuš jeho hand tattoo, jinak Sean William Scott je ve skvělé formě:-)), i když ve třetím dílu, kdy se vydával za slušňáka to bylo lepší. Pomsta na Finchově mámě - tomu snad nemůže nikdo uvěřit... Ale jo, jsou tam povedené scénky, a nečekaně otevřený full frontal Jasona Biggse :D Vrátí se Chris Klein a další, a dostanou i prostor. Konec je otevřen pro další (pátý, nepočítaje spin-offy, které jsou prý děsivé) díl, ale těžko říct, jestli vůbec vznikne.

Tygr a drak (2000)

Nádhera - hudba, krajina, souboje, Zhang Ziyi. Člověk musí přijmout myšlenku Wu-Xia filmů, jinak si bude při tom "létání" klepat na čelo. Jinak je to film obsahující příběh lásky, msty, cti, jedněch z nejlepších bojových scén.

Město bohů (2002)

Brazilské Pulp Fiction? No ne tak úplně. Každopádně dost syrový pohled, jak to chodí mezi gangy, kde se musíte naučit již odmalička, jinak to budete vy, kdo zemře. Dostal jsem se k tomuto filmu až po premiéře v kině, a okamžitě si mě získal.

Kill Bill (2003)

Pomsta chutná nejlépe za studena... Tak tak. Životní role Umy Thruman, které Nevěstu prostě uvěříte. Q.T. si půjčuje hlavně z Lady Snowblood, ale Kill Bill je daleko lepší. Výborný soundtrack (jako většinou), skvělá choreografie - souboj s Go-Go Yubar, a v zimní zahradě patří mezi to nej. Jatka tomuto předcházející jsou trochu over the top, a přepnutí do černobílé je zvláštní. Mě se líbí více než dvojka, i když zde neuvidíme Billa (jen ruku).

Věc (1982)

Když jsem tento horor kdysi viděl v pozdních hodinách v televizi, byl jsem fascinován a při každé repríze musel jsem se opět vydával do mrazivého (v obou smyslech) střetnutí izolované party chlapů s "neřádem odjinud". Masky a triky jsou stále na obrovské úrovni i po letech a Věc-Počátek, ač technicky "dokonalejší" se s původní (verzi z roku 1951 raději neokusím :) nemůže co do děsivé atmosféry a herců rovnat ) A povídka "Kdo je tam?" od Johna Campbella je také výborná.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jeden z těch filmů, které jsem v kině při premiéře prošvihl. Dostal jsem se k němu až když už byl kultovní (což proběhlo myslím velice rychle). Asi první, který "prodal" nelineární vyprávění - nyní už je běžné, že začátek nemusí být "začátek". Spousta známých skvělých herců, často v neobvyklých rolích. Kdyby se Quentinovi povedlo ještě jednou něco podobného, bylo by to výborné.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Typický Kim Ki Duk. Mlčenlivý minimalismus, naturalistické výjevy, vyprávění obrazem, spousta myšlenek k zamyšlení, a sám v závěrečné kapitole podstupující očistu.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Splněný sen milovníků Středozemě. Jeden z nejlepších kinozážitků vůbec (tak vyprodaná kina byla snad jen při Jurském parku a Avatarovi). I když chvíli trvalo, než jsem akceptoval hereckou podobu postav (pár minut), ale po Gandalfovy Iana McKellena už absence Seana Conneryho nevadila. Peter Jackson dokázal nemožné a díky citu pro výběr exteriérů (Já chci na Nový Zéland!!!), herců, hudby, kostýmů, masek, miniatur, triků WETY učaroval těm co četli, i těm co ne. Extended verze je ještě mňamóznější (a Tom Bombadil snad nikomu nechybí :) ) I když bývá nejvíc velebena třetí část (s monstrózním 4 hodinový directors cutem), pro mě je to především Společenstvo, které mě kdykoli dostane do úžasného světa, kde by kdekdo chtěl žít.