Absurdistán (2006)

Pri pohľade na to ako dnešní ľudia vedú neudržateľný štýl života, vyhadzujú, plytvajú, pachtia sa za väčšou mocou aj cez mŕtvoly, majú problém pochopiť základné veci, nevedia si vyhľadať relevantné zdroje informácii zato sa odvolávajú na bohov, sú netolerantní voči všetkým ostatným, ktorí sa odlišujú, ... v súčasnosti degeneratívny trend možno vidieť u antivaxerov, mi naozaj príde, že ja som ten Joe. :/ (paradoxne sa mi zdá že som Luka Wilsona nedávno zahliadol na nejakom am. proteste :D)

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

1.---Klišé na zvýšenie dramatickosti (hlavný záporák sa spomedzi 12 dalších díva a kladie konfrontačné otázky práve jeho sokovi (rozumej agentke Simonsovej) hoc o to že ona je dobrá vôbec netuší atd). 2.---Občas nudné dialógy (to ked sa riešia citové výlevy pozemšťanov uprostred invázie nadľudí (milenecká linka Bobi-Hunt) a pod). 3.---Smiešna (nie vtipná) neporaziteľnosť hl. postáv (10 zlých na jedného dobrého= žiaden problém, a.i.). 4.---Dej pre dej (niečo ako deus ex machina) - udalosti, ktoré vznikli vdaka úplnej hlúposti, ktorá má dôvod svojej existencie len v tom aby mohli presne tie vybrané udalosti nastať (Reina sa musí pokúsiť zabiť, sa nechať zraziť na ceste (úspešnosť býva mizivá, oveľa istejšie by bolo pre ňu keby skočila z budovy, mosta, obesila sa, atd) len preto aby ju mohli agenti v autách dolapiť pretože to tak vyhovuje scenáru, atd). 5.---Plno domýšľania bez dôvodu ((ako vedel Coulson ktorú tehlu má stlačiť v druhej časti tretej série?) a mnoho iných dovtedajších vecí). 6.---Presne nalinajkované a načasované ba až neprirodzene pôsobiace dialógy. 7.---Stereotypy (ako napr. nezmeniteľná dokonalosť Daysi aj po transformácií (transformácii ktorá každý druhý krát mení vzhľad Inhumanta) to je ale ,,šťastná náhoda,, všakže? :D alebo pateticky často vystavované logo hydry) Prvá séria bola blbosť, Druhá séria o dosť lepšia- je to akčnejšie a zaujímavejšie. Tretia séria vyzerá zatiaľ niečo medzi tým. Seriál je plný nelogickostí.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Mám pozretú aj 2. sériu... a viete čo? mal som tu asi najdlhší (50 riadkový) komentár zo všetkých kde som popisoval niektoré z nezrovnalostí tohto seriálu čo sa scenára, logickosti alebo zdravého úsudku a konania postáv týka ale kašlem na to... ono sa to totiž len nabalovalo a nabalovalo... skrátka seriál je plný hlúpostí ktorými si odporuje, plný zbytočností, klišé a vôbec nesúvisiacej vaty... chcel som tu a aj som pôvodne uviedol asi desať príkladov (aby sme boli voči obvineniam na tento seriál fér) ale uvedomil som si že si to nezaslúži, načo sa namáhať pre takú blbosť? Len je mi luto že to má sledovanosť a točia sa daľšie časti, na úkor (samozrejme nepriamo ale principiálne) iných, podla mna lepších, seriálov ktoré zrušili. Prvé dve série som si pozrel na žiadosť kamaráta ale tretiu už nedám...

Alenka v říši divů (2010) odpad!

Zbytočný prvoplánový odfláknutý gýč. Humor- žiadny. Napätie- smiešne. Dej- prvoplánový. Akcia- slabá. Efekty- príliž gýčové ba až otravné. Herci- sa moc nepredviedli. Hudba- neviem, nevnímal som. suma sumárum: Neveril som tomu ani sekundu.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

normálne by som nepísal k takémuto filmu koment ale tentokrát mi to nedá... dosť som sa mýlil, jednotku považujem za úplnú hlúposť a prorokoval som že toto bude nevyžiadaná sračk4. avšak ono to nebola až taká sračk4. ten film nebol dobrý ale bol skoro priemerný. neurazil a nenadchol ale vo mne to zachovalo celkom dobrý dojem. nevidel som to fkine a ani ma to nemrzí ale takto zadarmiko s českým dabingom a pomerne až prekvapivo (nato že sa jednalo o online internetovú stránku) dobrej kvalite to ušlo ;)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Neviem čím to je, ale podľa mňa to bolo celkom dobré... možno je to tým že som od toho vôbec nič pozitívne neočakával, išiel som na to s tým, že to bude iba efektná kravina, ale inak sračk4. Pôvodne som ani na to nechcel ísť (videl som AS1- čo som ohodnotil ako ODPAD ! ). Avšak zhodou okolností som na FB nástenke uzrel recenziu nemenovanej stránky na AS2- čítam že je to celkom dobré a najmä super efektné. Stále som na to nechcel ísť ale... po chvíli (v ten den) som si dalšou zhodou okolností prečítal na youtube pri počúvaní obľúbenej pesničky (Gone, gone, gone) že sa objavila i v tomto filme, ktorú som 1.krát zaregistroval pár dní predtýmto všetkým vo filme //Zpátky do ringu//- další môj už obľúbený film. Tomu vravím osud- nebyť toho že si na nete pozriem film //Zpátky do ringu// a nezapáči sa mi pesnička (Gone, gone, gone), a nebyť toho že čítam na AS2 pozitívne ohlasy, čo bolo tiež iba vyprovokované stránkou-odkazom na FB, a neprečítam si námatkovo jeden koment na youtube pod videom/klipom pesničky ktorá sa len pred pár dnami stala mojou obľúbenou tak nejdem na AS2 :D . A tak som sa pod vplyvom udalostí rozhodol... fajn som masochista, idem nato aj napriek tomu že to bude nelogická kravina. Daľším možným dôvodom prečo tento film pre mňa nebol až taká kravina je asi že som nato išiel s mladším bratom (ten sa nato tešil koli efektom) a s mojím kamarátom. V rámci veselej atmosféry a vhodne situovaných poznámok a pripomienok nielen na film, bola skrátka zábava. A, musím uznať že AS2 nebol až taká nelogická blbosť ako jednotka. Skôr naopak- niečo sa tam vysvetlilo, urobila sa sranda vrámci toho filmu (Parkerové zvonenie na mobil... a pod), super vizuál efekty, hudobný podmaz, a to ako to poriešili nakoniec s Gwen (niesom žiaden romantik) ... ...... .. ......... . . . 3 prvky ktoré sa mi nepáčili: 1. všade cpaný a otravný románik s Gwen. 2. Neuveriteľne (amazing :D) izolovaný Spiderman, jeho siete, elektormeter na hlave Elektra, trenky apod - skrátka blbosť. 3. že Spiderman dokázal poraziť tak super silného nepriateľa- Electra- to sa mi zdá nemožné. Takže u mňa: 70% čili 4/5 . Videné 2D s CZ dabingom. P.S: fakt že jednotke som dal hodnotenie odpad snád iba dokazuje že viem čo sa mi páči a čo nie, dokazuje to aj to že ak je niečo skrátka omnoho lepšie tak to viem doceniť, a že i ja môžem pozmeniť názor. Toto píšem na adresu všetkých haterov... Hateri si vždy nájdu niečo prečo sa im to alebo ono nepáči... avšak málokto vie skutočne priznať že toto mohlo byť lepšie než predchádzajúci diel. Tvrdohlavosť je svina. ;) EDIT: po znovapozretí (tentokrát na notebooku na nete) : je to veľká volovina, teraz by som tomuto dal LEDVA 50%. Ale ostávam na tej spodnej hranici 4-och hviezdičiek čili 70% kedže vizuál je stále dobrý, to že to neskončilo naivne romanticky sa mi veľmi páči (konečne, milujem filmy kde romantika skončí zle, kedže romantika neexistuje, všetko sú to len naivné predstavy) a dodnes mám v živej pamäti ako som sa spolu s kamarátmi natom bavil takže i tá atmosféra (vtedajšia) zavážila. Inak teraz vidím strašne veľa hlúpostí v tomto filme, ktoré som predtým pod rúškom dobrej ba až veselej atmosféry medzi kámošmi nevidel. Fakt že Spidey väčšinu filmu plače by sa dal ospravedlniť tým že chudák chlapec má to ťažké, záchrana mesta, a zároven si chce udržať holku, nechce udržať holku- na obe ,,chcenia,, má dosť dobré dôvody. I ja by som bol z toho na vetvy. Všetky tie nezrovnalosti, nelogickosti, akože náhody (neverím v náhody), popieranie fyzikálnych zákonov atd...

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Zatiaľ pozretá len 2. séria- ASYLUM. Bolo to celkom dobré ale nie super. Nie úplne a vždy hororové ale skôr také psychopatické. Zaujímavé línie: mimozemšťania, démon a nácek -chirurg. Tá Krvavá tvár a mutanti okolo pozemku neboli pre mňa až tak zaujímaví. A andel smrti- tá stará bozkávajúca žena... WTF? to ma vôbec nebavilo ani nezaujalo. Dúfal som že aspoň tú mimozemšťanskú ,,eugeniku,, vyriešia lebo hento čo robili bolo skrátka super, šup sem, šup tam... ,,á mamička vy ste tehotná, gratulujem,, :D ale ani pri tomto sa v závere nedostali. Ba ani motívy konania naších susedov nevysvetlili, iba námatkovo načrtli ale čo my vieme ked je to výplod niekoho z blázninca kto sa dá upiecť s mŕtvou mníškou? Možno sa mýlil a dôvod bol iný a ako to malo ovplyvniť další chod? Zachrániť starú šéfovú blázinca párikom detí? Inak kto čakal že tomu típkovi v prvej epizóde Asylumu, odsekol ruku nejaký mutant, zombík, démon alebo starý cvok? Ja určite... žial i toto malo úplne nehororové vysvetlenie. :/

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Rok 2018 (takmer 20 rokov po premiére) s poriadnym odstupom času, odkedy som to videl prvý krát (cca pár rokov po dobe vzniku) a musím povedať, že je to stále vážne dobrý film, ktorý pôsobí v dnešnom masmédialnom svete veľmi "komorne" a v určitom slova zmysle by som ho označil za kultový film. Robin Williams je už nejakú dobu mŕtvy a možno aj kvôli tomu film na mňa pôsobí o to zvláštnejšie. Meanwhile som okrem dalších prečítal aj "zopár" kníh s tématikou vedecká fantastika a vdaka tomu mi príde tento film viac fantastickejší, magický, vzácny, jedinečný. Počas opätovného pozerania tohto filmu si veľmi uvedomujem fenomén času, spomienok, vzťahov-ľudí v mojom živote. + Fakt pekná vábivá tak trošku smutná tak trošku dojemná hudba. Skrátka takýto film (a zopár daľších starších, a naozaj len zopár novších) pôsobí naozaj ako niečo jedinečné a neopakovateľné. Tu (z môjho pohľadu a môjho postoja) nejde o to kto tam hraje, koľko to zarobilo alebo aký je k tomu trailer či to či to bude 3D a podobné veci, ktoré sa dnes často pri nových filmoch riešia ale ide o "charakter" filmu.

Ant-Man (2015)

Až prekvapivo dobrý film... ešte pred filmom som si vravel: bože, čo už len toto je za super schopnosť, no tak sa zmenší na úroveň mravca, však to je smiešne. Avšak po schlédnutí tohto snímku som musel zmeniť názor... šak to je jedna z naj schopností. V týme Marvel-Avengers je medzi top 5. žehličkový muž, kapitán USA alebo steroidový yoda môžu ísť do riti. :D BTW: Paul Rudd je mi sympatický už od vtedy čo som ho videl v seriáli Priatelia- Fíbinho frajera. :D Takže suma sumárum: Vizuál, efekty- výborné a plne využité, humor- heh veľmi dobrý (rušeň Tomáš a škaredý pes zabili :D), herci fajn, príbeh hoc bol v marvel filmoch za posledných 10 rokov ohraný už toľko krát že ani neviem spočítať (14 :D) stále sa našli prvky dostatočne zaujímavé a pútavé... veľmi sa mi páčil ten vzťah otec (hl. hrdina)-dcéra (Tessy)... pekné dojemné, sympatické. :)

Ant-Man a Wasp (2018)

Tak toto bola PECKA! Ak som jednotku považoval za fakt, fakt dobrý film, toto je ešte lepšie. Z tohto som mal odosť lepší (väčší) zážitok než z INFINITY WAR 1. Vtipné, akčné, dojímavé, rodinný prvok, ale aj psycho a zimomriavky. Veľmi sa mi páči ako sa tvorcovia filmu na tomto dokázali vyhrať (po technickej stránke vrámci zväčšovania- zmenšovania, mravčie posily, autokino, garáž s agličákmi atd...) Naozaj, takto to má vyzerať. Bol som na tento film nahajpovaný, až som sa bál, že ma to, ako sa často v takýchto prípadoch stáva, sklame, avšak ono ma to ešte viac prekvapilo :) P.S.: 1. potitulková scéna :O