E.T. - Mimozemšťan (1982)

Jako dítě jsem E.T.ho hodně žral a vydupal jsem si to na origo VHSce. Ale s odstupem času a s věkem to ztratilo hodně ze svého kouzla. Plusko za malou Drew Barrymore.

Monstrum (2008) odpad!

Bohužel jsem si tuto hrůzu původně taky spletl s Cloverfieldem. Je to pokus o jeho levnou kopii. Ruční kamera tady byla dovedena do nekoukatelného extrému s neustálými výpadky obrazu, záběry do země nebo na lívance obou hereček. Ty se motají po městě a vedou sračkové řeči, akce je tu nulová a z monstra nejde vidět prakticky nic...Můj první a snad i poslední "film"/průjem od Asylum. A ten oficiální text distributora??? Kurva,mějte trochu soudnost...

Corky Romano - Noční můra mafie (2001)

Jedna hvězda za scénu s náckama. Jinak se Kattanův projev á la Tourettův syndrom fakt nedá vydržet. O trapnosti humoru nemluvě.

Ranař (2011)

Mám rád hokej a i filmy s touto tématikou. Goon ale zase tak moc o hokeji není. Zaměřuje se více na bitkařskou stránku hokeje...Doug moc rozumu nepobral jako jeho bratr(doktor) a tak dělá vyhazovače v baru. Jednou si zajde s kámošem na hokejový zápas a pobije se s frustrovaným hráčem. Jeho bitkařský talent zaujme trenéra místního hokejového týmu a Dougova kariéra začne stoupat strmě nahoru. Kdykoliv je potřeba umravnit soupeře, nastoupí Doug. Bitek je v této komedii k vidění opravdu dost. Většinou jsou dost unreal, ale nesmí se to brát moc vážně...Chybělo mi zde víc humoru. Začátek je slibný, ale komediální stránka se časem vytrácí a film se snaží hrát na vážnější notu. Ale S.W.Scott je zde fajn a Goon je tak solidní oddychovkou. 60%

Ryba jménem Wanda (1988)

Spojení britských a amerických prvků udělalo z této komedie velmi zábavnou a svěží jízdu. Ústřední herecká čtveřice nemohla být vybrána lépe. Jamie Lee Curtis jako zatraceně sexy vypočítavá mrcha, která si jde tvrdě za svým cílem. Kevin Kline jako obhroublý americký zlodějíček ovládající plynně italštinu:-). Michael Palin jako koktající milovník zvířat, z kterého si Otto(K.Kline)neustále děla srandu. A John Cleese jako obhájce, který chytne druhou mízu...Dočkáme se zde velkého množství zvratů a opravdu kopy vtipných situací. Několik z nich skutečně nezapomenutelných. Jako třeba Ken(Palin)a jeho snaha o zabití babky, kterou odnáší její pejsánci. Nebo mučení Kena pojídáním rybiček...Výborná komedie, u které se dobře pobavíte.

Catch .44 (2011)

Hodně ubohá napodobenina Tarantinových filmů. Naprosto debilní dialogy a idiotsky napsané postavy nevytáhne z bahna ani Willis s rozevlátým chmýřím na hlavě a ani slušně hrající Whitaker. Úvodní dialog Tes a jejich kámošek v motorestu mluví za vše...

30 dní dlouhá noc (2007)

Jeden z nejlepších hororů posledních let. Krví se zde rozhodně nešetří, ale hlavně konečně upíři z kterých jde strach. David Slade zde vytvořil velice nepříjemnou a hutnou atmosféru. Městečko za polárním kruhem, které odřízne banda žíznivých upírů a může začít peklo. 30 dní bez slunečního paprsku a s upíry v patách. Strach za každým rohem. Není kde se schovat, jen čekat až přijdou...Ale sekera v rukou Joshe Hartnetta stíná jedna báseň a bagr vydatně pomáhá k likvidaci krvelačných kreatur...Není co řešit, jednoznačně 5/5.

Slunovrat (2008)

Pokud měl tento "horor" za účel celou stopáž nudit, povedlo se. Nezachrání to ani slaboučký konec.