Aquaman (2018)

Není to špatné ale na můj vkus mohla být stopáž o něco kratší. Poslední půl hodinku místo čekání na velké finále jsem spíše trpěl a netrpělivě sledoval hodinky. Za mě jednou stačilo.

Argo (2012)

Pro mě naprosto zasloužený Oscar. Velké filmové dílo, které naplno ukazuje Affleckovi režisérské kvality. 95%

Armageddon (1998)

Ano je to přitažené za vlasy, je to i místy stupidní, laciné, popcornové ale není to jedno, když mě ten film bavil po celou dobu a u závěrečné scény i kápla nějaká ta slzička. Myslím si, že většina recenzentů hledá v tomto filmu nějaké poselství nebo prostě filmovu kvalitu( Forrest Gump). Máte pravdu, není tam. Armageddon se nás snaží bavit a myslím, že mu to jde na výbornou a právě o tom snad filmy jsou....

Avatar (2009)

Pokud byste měli jít za celý život do kina na jediný film, ať je to Avatar. 100%

Babel (2006)

Spletitý příběh líčící nám příběhy tří různých lidí, který se pak ve výsledku spojí v dokonale promyšlený příběh. Filmu vládne neuvěřitelná atmosféra a i přestože je hlavně o dialozích a o životních strastí hrdinů udrží vás doslova přikovaný k sedačce a mě nezbývá nic jiného něz Alejandrovi pogratulovat. Dokonalý film. Všem doporučuji.

Babylon A.D. (2008)

Dvě hvězdičky za vizuální efekty a hlavně Vina Diesela. Bez něj by tento film byl na tom mnohem hůř. Škoda. Do půlky mě to celkem i bavilo.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Výborná letní pohodovka, která krásně plyne a baví od začátku do konce. Tom Cruise přesvědčivý a je vidět, že mu role sedí. 85%

Batman (2022)

Nový Batman konečně po všech těch covidových odloženích a problémech s natáčením, přilétl do kin a s ním i pořádný nával syrovosti a hutné atmosféry. Celé je to vkusně doplněno několika epickými momenty s geniálním hudebním podkresem a nádherně artovou kamerou. K hereckému obsazení nemám žádné výhrady. Robert Pattinson je trochu toporný a jeho výraz je prakticky stále stejný ale k roli Batmana mi to sedlo a neměl jsem s tím v zásadě žádný problém. Zatím to zní jako film roku kdyby ovšem.... to nemělo 3 hodiny! V poslední době úplně nerozumím trendu, že čím delší filmová stopáž, tím je to "asi" lepší. Na obranu netopýra, nemůžu úplně říct, že bych se u snímku nudil, ale myslím si že i u sebedokonalejšího díla, začnete po nějakých dvou hodinách pokukovat po hodinkách, lehce nervózně se vrtět v křesle a trochu si začnete říkat, kdy už bude konec. Některé scény bych prostě vynechal, děj trochu zrychlil, dialogy lépe zacílil a kdyby to mělo znamenat zkrácení alespoň o půl hodiny, tak za mě značka ideál. V konečném důsledku je to škoda a trochu to kazí celkový dojem z filmu. I přesto, určitě doporučuji, pokud máte rádi komiksy a o to víc o černém netopýrovi, jděte na to! 85%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jako velký fanoušek Nolanovi netopýří série, jsem byl zvědavý na další Batmanovský kousek. Bohužel s Nolanem to nemá příliš co dočinění, nebo spíše naštěstí. Film absolutně postrádá scénář, je nám servírováno přiliš mnoho dějů dohromady až se v tom divák začíná ztrácet a proto chování hlavních hrdinů mnohdy působí dost zmateně a vůbec nechápeme, proč tak jednají. Přijde mi příliš přeplácaný, mnoho hrdinů, kteří jsou nám ve finále úplně ukradený (krásná Gal Gadot se štítem?? wtf?), výbuchy, které vždy vypadají že zničí celou planetu a vlastně se pak ani nic nestalo, nulové emoce, snaha ke konci dojmout absolutně bez úspěchu. Batman působí neohrabaně (trochu jako golem), jeho batmobil a vznášedlo nijaké, superman totálně toporný a bez výrazu. Ten film prostě nemá v sobě nic z krásy jednotlivých postav, jak jsme zvyklý. 2,5 hodinová stopáž u kvalitních filmů nevadí, u filmu kde není scénář se mění v 2,5 hodinové trápení. Pozitiva se ovšem taky najdou. Hudba je slušná, Hans Zimmer je znát a i díky ní to má chvílemi tu správnou potemnělou atmosféru. Co hlavně vyzdvihnout jsou herecké výkony. Ben Affleck zahrál opravdu dobře a Jesse Eisenberg naprosto výborně. Chvílemi mi přišel, že pohyby a gesty kopíruje Ledgera ale to vůbec nevadilo. Zahrál to s přehledem a dovedl bych si ho představit jako další variantu Jokera v Temném rytíři. Takže sečteno podtrženo, hodně slabý film, kterému nevěštím příliš vysokou návštěvnost a na který se max jednou podíváte, ale vůbec nic vám nedá.

Bez kalhot XXL (2015)

Tématika filmu mi nevadí a první díl nebyl vůbec špatný. Druhý je ale jedna velká nuda bez děje, kterou Channing nemůže zachránit.