Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Mimoriadne zaujímavú atmosféru mi to navodilo. Z tak prevarenej témy urobiť niečo takto originálne, to stojí za poklonu. Určite žiadna nuda, jak tu poniektorí zaslepenci píšu. Síce zopár amatérskych dekorácií tam udrelo do očí, ale ten zvukový podmaz a autentickosť scén to hravo prekrývajú. Niesom fanúšikom hororu, ani klasických rozprávok, tu sa to však stretlo v zaujímavej podobe. Palec hore.

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

Velmi prepracovaný záver Picardovskej línie Star Treku. Hlavne ten úplný koniec mal v sebe jemnosť, takt, nostalgiu a skutočne dojal, nielen hral na city. Zase sa raz potvrdilo, že remake sa nikdy úplne nevyrovná originálu a preto je fajn pokračovať v tom, čo funguje.

Jumanji: Další level (2019)

Konečne som sa pri tejto téme aj trochu bavil, o čo sa postarala tá komickejšia časť zostavy, na čele s DeVitom. Dwayne to síce spolahlivo kazil svojou samolúbosťou, ale nie zas tak tragicky, jak u iných digiblbín v poslednom čase. Celkovo pozeratelný priemer s nevyhnutnou dávkou pubertality. Ďalšie Jumanji už dúfam ale nenatočia. Nemá to jednoducho čo priniesť.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Občas vtipné, soundtrack počúvatelný, choreografia vcelku zaujímavá, Margot to celé ťahala sama, ale ináč zbytočný feministický derivát toho, čo tu už niekolko krát bolo a v lepšom podaní.Celkový dojem z toho bol, že kludne ta mohla byť iba Harley Quinn a určite by to bolo lepšie.

Togo (2019)

Emotívny, skutočný príbeh o psom hrdinovi, ktorý je vhodný naozaj pre celú rodinu a vobec nespadá medzi tie štandardné, patetické voloviny z dielne Disney štúdia. Filmy o psoch moc nepozerám, ale tento sa vydaril. Akurát sa obávam kolko polobláznov po zhliadnutí tohoto filmu zatúži dovliecť ďalšieho uštekaného miláčika do paneláku. Zábery zimnej, hornatej krajiny sú totálne úžasné.

Bratrstvo (2019)

Od "9 roty" konečne poriadny Ruský vojnový film, bez zbytočnej propagandy. Síce sa to snaží tváriť ako velmi boli Rusi v Afghanistane obeťami, ale v skutočnosti boli obeťami svojej vlastnej krajiny. Ak sa odfiltruje tento názorový podmaz, tak ide o skutočne vydarený a pozeratelný film svetovej úrovne. Všetko posobí autenticky, herci robia to, čo majú a efekty sú tak akurát. Tému Afghanistan začínajú Rusi zvládať podobne, ako Američania zvládajú svoj Vietnam. Za mňa palec hore.

Terminátor: Temný osud (2019)

Je to pomerne zábavné i napínavé, ale už fakt nemajú k téme čo povedať. Ďalšie recyklovanie, spomínanie a holdovanie prvým dvom kultovkám. Absolútne nevhodná mexičanka, nezaujímavý terminátorský zlosyn ale inač pozeratelné. Hlavne a vlastne už iba koli Arniemu.

Moje povstanie 2 (2019) (TV film)

Mám rád literatúru i filmy na tématiku 2 sv. vojny, ale toto bolo tak amatérsky a neautenticky zbastlené, že som zomieral nudou.

Rambo: Poslední krev (2019)

V podstate ani neviem ako začať, ale keď začnem slovom RAMBO, tak myslím že som na dobrej ceste. Ak niekto napíše, že už to nebol ten Rambo, tak podla mňa Ramba v skutočnosti nikdy úprimne nechápal. Už od začiatku filmu sa velmi citlivo pripravoval divák na to, čo skor, či neskor musí prísť v plnej paráde. Možem s čistým svedomím napísať, že to bolo zrejme to najlepšie, čo som posledné roky na plátne videl a je jedno o aký žáner sa ťahajú zápalky. Arnold može len ticho závidieť ako to Sly s gráciou završuje aj po sedemdesiatke. Emocionálne je tento film ako dobre naladená gitara Jimmyho Pagea a brutalita iba podtrhuje tú márnosť a tvrdosť života, ktorú postava Ramba od svojho zrodu zažíva. Že tuctový scénár? Pche! Rambo je scénár a ostatné akčné slaboduchosti sú len jeho tieňom pod pouličnou lampou. Ak sa neurazíte, tak idem pozerať predošlé diely a vám odporúčam nahmatať si tie dve smiešne veci medzi nohami a ísť na to do kina.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Neskutočne slaboduché a preefektované macho teatro. Nikdy ma z tejto série tak rýchlo nezvesilo, ako teraz, a to boli vačšinou tiež poriadne plošáky bez zmyslu pre realitu. Dwayna i toho britského testosteróna som mával kedysi rád, ale mám dojem, že sa zalúbili do vlastnej legendy. Tie ich doberačky mali asi napodobniť Tango& Cash, alebo Bad Boys, lenže ani za mak sa im to nepodarilo. Nič vtipné tam vlastne ani nepovedali.