Kingdom - Season 3 (2017) (série)

Opět retardovaný dějových skok navíc okořeněný ale super sestupem ohledně děje. Jako kdyby už to najednou nemělo být o MMA vůbec. Ignorují se zásadní situace a děj i během řady skáče i o několik týdnů (bez důvodu). Nevysvětlují se některé zvraty a dokonce se do děje tlačí další postavy. To, že se některé chovají jako idioti je už jen bonus. Prostě “ještě víc děje” a o to “méně tělocvičny” (což už předtím bylo dost ve prospěch “dramatu”) a už to šlo přes únosnou mez. Prostředek řady byl skoro nekoukatelný. Celkem po tomhle úpadku chápu konec seriálu.

Kingdom - Season 2 (2015) (série)

Tak nějak nelogicky “dvě řady v jednom”, kde ten předěl je celkem znát. Celkem mě vadil divný časový skok, který jakoby ignoroval závěr minulé řady. Chápu, že dost na to mělo vliv těhotenství jedné z postav, nicméně o důvod víc, proč z toho udělat řady dvě. Nicméně vše tady funguje lépe než minule.

Kingdom - Season 1 (2014) (série)

Seriál klame tělem (a názvem taky). Jde totiž o “vztahové drama” s MMA na pozadí. Jestli za celou řadu došlo na 3 zápasy bylo to moc. Nicméně výběr herců fenomenální (na to že jediný kdo se umí “ohánět rukama” je Grillo, vážně dobrý) a postavy v žádném případě ne černo-bílé.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Zcela nesmyslná řada (opravdu nevím proč se k ní po deseti letec vůbec někdo vracel)k kterou zabijí přítomnost Dexterova syna a zcela idiotský závěr řady.

Dexter - Otcovy hříchy (2022) (epizoda) odpad!

Epizoda pokračuje s tou debilní bublinou “někdo řekl”. Naštěstí neuběhlo ani 15 minut a padne přesně to o čem mluvím. Celá bublina splaskne a přesto se hraje na trapné drama. Plýtvá se časem a přitom je tolik věcí co je třeba uzavřít. Pak přijde dost nelogická shit-strom. Takovejch twistů to by jeden nevěřil. Mám stejný pocit znechucení jako během konce minulé řady. A o to větší je, že závěr totálně pohřbil smysl proč tahle řada vůbec po letech vznikla.

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Občas vtipné jinak většinou zbytečně přitažené za vlasy (viz výstupy “Jejího Veličenstva”). Obsah působí mnohem děsivěji s odstupem (upřímně viděno až po Death to 2021), kdy člověk vidí tu neskutečnou neschopnost (prezentované) lidstva se poučit a nelítat od extrému do extrému (viz Covid ignorujeme a potom démonizujme. Nebo buď pouze černá nebo pouze bílá?)

Smrt roku 2021! (2021) (TV film)

“Co jste si odnesli z roku 2021? Že z roku 2020 se nikdo nepoučil…” fenomenální věta na závěr. Za mě povedená satira, co prakticky shrnuje vše co hýbe planetou (a bude i dál). Edit: mimochodem mnohem trefnější a zábavnější než první pokus. Tam si občas pletli satiru s idiocií.

Dexter - Zůstane to v rodině (2022) (epizoda)

Když začala scéna s klaunem byl jsem naštvaný co to zase je! Naštěstí to byla jen vizualizace během “breefingu”. Zklamání ale přišlo i tak. Čekal jsem větší zapojení a hlavně intenzivnější “hon”. Na to jakou má Dexter motivaci… Navíc zase ta Debra. Naprostý fuj. Nicméně tohle je poprvé co mi Harrison nevadí. Za naprostý odpad považuji závěr. Jako opravdu skutečnost, že mám přístup k ostatkům (někoho, kdo zmizel), automaticky znamená důkaz, že ho zabil kdokoliv na koho ukážu? Nedělá to náhodou podezřelého č.1 ze mě? Díky této “logice” může být příští epizoda naprosto o čemkoliv.

Arcane (2021) (seriál)

League of legenda jsem nikdy nehrál, ale Arcane mi hned připomněl Dishonored. Animace působí perfektně, ale fenomenální steam-punkový potenciál opravdu zabíjí zbytečné motivy fantasy. Proti fantasy nic nemám, ale tenhle mix je vyloženě debilní (asi jako čokoládový dort s hovězím a ještě šlehačkou jako bonus). Tedy zvlášť ano, dohromady ne. Díky tomu postupným časem klesala zábavnost a má tolerance k excesům oživování mrtvých magií taky. Podrobněji u jednotlivých epizod.