See - Hedvábí (2019) (epizoda)

Definitivně nejnudnější a nejvíce užvaněná epizoda. Preskočit ji by navíc zas tak moc ničemu neublížilo.

See - Plast (2019) (epizoda)

Jde to z kopce a zabíjí to scénář... to jako nemohla zacinkat prstýnkem jednu... dvě... tři (!!!) epizody zpátky? JE to smutné, ale už začínám hledat na seriálu spíš negativa = jestli dostane ve výsledku průměr, bude to klika.

See - Řeka (2019) (epizoda)

Akce u řeky parádní, bohužel doprovázená přešlapy scénáře (postavy se začínají chovat debilně) a díky lacinosti se stává děj předvídatelný (spousta se toho děje jen na efekt a děj nikam zásadně neposune). Seriálu chybí "náhodné vymírání postav" které by nenechalo žádného v klidu... Takhle prostě víme, že vypatlaná královna přežije vše (ne fakt to není "spoiler") a to samé ten její tajtrdlík (viz posledně ta trapárna se sebevraždou)

See - Čerstvá krev (2019) (epizoda)

Excelentní souboj nedokáže vyžehlit tu spoustu irituícich momentů (trapné gesto se sebevraždou... nesmysl s trvanlivostí železa... stárnou jen děti, na ostatních 17 let není vidět... tolerance “buřičů”... atd.) a tohle měla být nejlepší epizoda řady :(

See - Vzkaz v láhvi (2019) (epizoda)

Bohužel seriál začíná spíš iritovat než bavit :(. Asi nejvíc hýbe žlučí ta pipka z přehrady. Celkově se dává důraz v ději na nesmyslnosti (“duch” a vše kolem něj bylo zbytečné až hanba) a čím víc se nudím, tím víc času mám na hledání debilit. Př: kolikrát mlaskne Duch na dotaz, zda dokáže sledovat Paris? Já slyšel 1x (což znamená “ne”), ale děj se odvijí přesně opačně.

See - Božský plamen (2019) (epizoda)

I přes mnoho kopanců zajímavé (asi nejvíc mě zaujalo, jak se během bitvy poznají? Že by podle smradu? ;)). Také su uplně nejaem jist těmi PET lahvemi... opravdu vydrží PETka 600let?

Expanze - Série 2 (2017) (série)

Druhá řada je uplně jiné kafe. Karty jsou na stole a děj se sune vpřed solidním tempem. Celá zápletka navic (konečně) dostala smysl. Bohužel v polovině řady tempo poleví a začne se vytrvale žvanit (většinou o nesmrtelnosti chrousta = nic co by posunulo děj). Ke konci zase chytí druhý dech a 20 miut před koncem řady máme 3 rozjeté linie které je třeba ukončit... prostě mazec. Na kecy není čas.

Expanze (2015) (seriál)

1.řada: *** Tak nějak nevím. Velkým plusem je nevypočitazelnost (žádná postava není v bezpečí). Mínusem chaotické vyprávění, kdy bordel v tom co se děje, s kým a proč jsem měl do poloviny série. Prostě zainteresovaných stran je příliš a děje se toho opravdu hodně. V polovině věcí mi úplně unikal smyl proč by mě to mělo zajímat. Co je na druhou stranu velkým plusem je nápaditost (technologická) a kvalita triků. Na seriál velmi slušné. 2.řada: ***** Druhá řada je úplně jiné kafe. Karty jsou na stole a děj se sune vpřed solidním tempem. Celá zápletka navíc (konečně) dostala smysl. Bohužel v polovině řady tempo děje poleví a začne se vytrvale žvanit (zpomalí se), aby ke konci nahodilo brutální tempo které nechá otevřené linky do další řady. 3.řada: **** První polovina dojíždí události z minula a je fenomenální. Druhá polovina řady je úplně o nové zápletce. Řeší se nové věci, nastupují nové postavy. Je to úplně o něčem jiném a je to o poznání (dvě třídy) méně záživné a plné plamenných projevů. Jako kdyby došly nápady a začalo se improvizovat. 4.řada: *** Přesunout děj na planetu “bž”, kde proběhne jako snaha o uzavření všeho co se týká “protomolekuly” byl nápad dobrý, nicméně tak moc odtržení od stylu předchozích řad, že byl prakticky víc nudný než zajímavý. 5.řada: **** Seriál si našel novou hrozbu a její následky vypadají fenomenálně. Scény na Zemi jsou ferfektní (nejlepší z celé série) a nebýt několika vyhozených debilit, byla by to nejlepší řada celého seriálu. 6.řada: ** Stručně řečeno scenáristický odpad. Nejenže se sousta věcí neuzavřela, ale ještě se přidaly nové (planeta “fň” a super-psi). Nemluvě o té HROMADĚ zcela zbytečných odboček a dialogů. Přijde mi, jako by se plánovalo ještě několik epizod a někdo náhle ustřihl finance a tak se závěrečnou epizodu prostě pustili dřív a na solidní ukončení /vysvětlení zbytku nezbyl prostor. Obrovské zklamání.

Expanze - Série 1 (2015) (série)

Tak nějak nevím. Velkým plusem je nevypočitazelnost (žádná postava není v bezpečí). Mínusem chaotické vyprávění, kdy bordel v tom co se děje, s kým a proč jsem měl do poloviny série. Prostě zainteresovaných stran je příliš a děje se toho opravdu hodně. V polovině věcí mi uplně unikal smyl proč by mě to mělo zajímat. Co je na druhou sranu velkým plusem je nápaditost (technologická) a kvalita triků. Na seriál velmi slušné.

Fair Play (2014)

No to by byl div, kdyby ve filmu odehrávajícím se v roce 83-84 se to nehemžilo agenty STB a disidenty... i přesto, že jde o sportovní drama, že? Opravdu nepochopím, proč už tak zajímavé a nosné téma jako je doping ve sportu za dob studené války, je nutné "obohatit" o Chartu 77, agenty STB, utíkání za kopečky a třídní boj stylem, jako kdyby celá republika byla plná komunistů nebo chartistů (a ten zbytek zdrhnul na západ). Trapnost nade vše. Samotná sportovní stránka filmu je naopak velice zajímavá a zápletka mezi dcerou, ambiciozní matkou, trenérem a snahou se dostat na olympiádu stačí. Bohužel se jí film nevěnuje na 100% a to ho degraduje.