Wild Wild West (1999)

Vždycky jsem si myslel, že to může být docela dobrý snímek... Will Smith v komediálním westernu. Tohle téma je v poslední době docela oblíbené, i když já osobně ho moc nemusím. V podstatě mají filmy jako Tenkrát na východě, Rytíř ze Šanghaje nebo Cesta kolem světa za 80 dní téměř stejné motivy, tady se akorát místo asiata objeví černoch. Jen abych dokončil první větu. Myslel jsem, že to může být dobrý snímek a jak říká můj táta- dobrý je za 3. Tak teda tři hvězdy. Je to prostě takový dost průměrný film. Ještě bych zmínil co mě poslední dobou dost irituje. To, že se ve filmech z období asi dvě až tři století zpět nebo v animácích objevují "supervynálezy" (tedy vynálezy z 21.století, které se objevují ve filmech z období, kdy ještě nemohly být vynalezeny). Tady je to jimi teda úplně zahlceno. Říkal jsem si, že motorka, neprůstřelní vesta proč ne, ale tank? A dokonce obří železný chodící pavouk? Are you fucking kidding me? Má to asi stejný efekt jako, když hlavní postava ve filmu Asterix a vikingové používá ptáka jako "esemesku" nebo když se Shrekovi kamarádi dívají na televizi. U těch animáků to ještě pochopím, protože jsou to pohádky, ale v normální filmu za období občanské války? To je už i na mě moc.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Humornou formou vyprávěný příběh s milionem navzájem propletených zápletek, skvělým scénářem a fantastickou hudbou. V podobný roli jsem si Stathama oblíbil už v Snatch. Tenhle snímek pro mě ale trošku lepší.

Ospalá díra (1999)

Omlouvám se ale tohle mi fakt nesedlo. Rozjelo se to celkem slibně, ale to co následovalo potom? Průměrná zábava a poslední půlhodina byla tak pitomá, že jsem to chtěl vypnout. A nepomáhá tomu ani hororová atmosféra, prostředí, styl a ani Johnny Depp.

Iluzionista (2006)

Asi byla velká chyba očekávat něco podobného jako Dokonalý trik. Bohužel jsem od toho fakt očekával víc. Přitom je to jen pár celkem zajímavých triků obalených v milostném kabátu.

Sherlock (2010) (seriál)

01x01: O tomto seriálu jsem slyšel spoustu dobrého a už je to, že tady na ČSFD je to patří mezi desítku nejlepších a je 34. nejoblíbenější seriál značí, že jde o minimálně kvalitní a navíc docela zajímavý projekt. A i já se s tímto názorem ztotožňuji. Zasadit děj do moderního Londýna má stejné kouzlo jako v období 19. století. První epizoda mě okamžitě vtáhla do dění a já se za celých 90 minut ani jednou nenudil. To už se dlouho nikomu nepodařilo. A to beru v potaz podobně dlouho trvající filmy a další seriály. Ústřední dvojice je docela příjemná. Po první dílu musím uznat, že jde o opravdu fajn podívanou :) 95%.______________ 01x02: Ještě trošku akčnější, ještě trošku napínavější, než první díl. I přesto trošku slabší. I tak ale opět skvělé. Docela se sám divím, jak mi obě postavy po pouhých dvou dílech (ve skutečnosti třech hodinách času) přirostli k srdci. 85%____________________01x03: Otevřený závěr je lepší než žádný. A navíc mě donutil těšit se na další epizodu. Docela příjemný oddychovější díl. Jen tak dál! 85%______________02x01: Vyřešení zápletky z minulého dílu a nová linie- láska. Sherlocka zasáhla jeho femme fatale, která je mimochodem krásná. Bohužel ale jeden ze slabších dílů. 75%________2x02: Naprosto famózní, úžasný díl! Nedokážu to ani slovy vyjádřit a teď už vím, že tomuhle seriálu těch pět hvězd prostě právem patří. Napětí střídaly až hororové scény a já byl opravdu nadšený. 100% 2x03: Skvěle promyšlený díl s poměrně zajímavým koncem, který mě trošku zklamal (smrt Moriartyho). Samozřejmě se už teď těším jak tvůrci vymyslí to, že Sherlock vlastně přežil a už netrpělivě vyčkávám na další sérii :) 85%___________3x01: Pro mě bylo čekání kratší, protože jsem začal seriál sledovat později, i tak jsem se obrovsky těšil. Na dílu se mi nelíbila jedna věc- v podstatě hodinu a půl se řeší to, že postava nezemřela, jak a proč,... V seriálu, který má za sérii 24 dílů, by mi nevadilo věnovat návratu postavy celý 45 minutový díl, tady je to ale jedna třetina z následujících dílů, což zamrzí. Tahle nevýhoda je ale oproti těm stovkám výhod, které tato epizoda navíc přináší vlastně nic. Je to osvěžující a inteligentní zábava se skvělými britskými herci a fantasticky se na to kouká! Takže díky tomu 90%

Telefonát (2010)

Přiznávám, že na konci jsem měl trošku husí kůži, ale nemění to nic na to, že to bylo v podstatě o ničem. Bohužel dvě známé celebrity na tom nic nezmění.

Zítra (2012) (studentský film)

Já vlastně nevím. Na český a ještě studentský film je to hodně dobré. Dalo se to udělat líp? Asi jo, ale možná je kouzlo v tom "amaterismu". Od začátku snímek navodil poměrně napínavou atmosféru a navíc ta celkem zdařilá pointa mě přesvědčila o tom, že to bylo celkem dobrý. Vlastně proč něco takového nepodpořit? Když se budou podobné filmy točit i v budoucnu (myslím filmy, kterou mají alespoň hlavu a patu) budeme možná konečně pyšní na českou kinematografii 21. století. Co mě ale zamrzelo? Dejdar! Proč ho teď všude cpou? To nepochopím.

21 gramů (2003)

Skvěle retrospektivně vyprávěné díly. U každého filmu nás většinou zajímá závěr, jak příběh skončí. V průběhu tohoto filmu se v podstatě útržkovitě dozvídáme jak to celé skončí, to co nás ale zajímá je, jak se k tomu závěru naši hrdinové vlastně dostali. Fakt dobře zpracováno, herecké obsazení fajn. Za mě prostě 5 hvězd.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ze začátku to bylo trošku nudnější. Délka jednoho dílu téměř 60 minut, což bylo mnohdy více než zdlouhavé. Asi kolem pátého dílu první série dostal seriál výborný spád a já od obrazovky nemohl ani na vteřinu odtrhnout oči. Oceňuji celkový příběh a skvělé promyšlení. Co mě ale mrzelo bylo to, že jsem se občas ztrácel ve jménech a párkrát jsem se fakt docela nudil. Jinak jde ale o výborný seriál. Za první sérii dávám zatím 4 hvězdy. Ještě nesmím zapomenout na pochvalu překrásné Emilie Clarke a dalších herců.

Samotáři (2000)

Rozhodně jedna z nejlepších českých komedií. Macháček je výbornej!