Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Naprosto perfektní western! Asi nejlepší, co jsem kdy viděl. A ještě mladý Clint? ten je také výborný.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jedno je jisté, zamiloval jsem se. Teď ale nevím jestli do postavy Holly Golightlyové nebo přímo do herečky Audrey Hepburn či do té skvělé hudby. Možná vlastně do celého filmu.

Strakonický dudák (1955)

Asi před dvěma lety jsem četl scénář od J. K. Tyla jako knížku k maturitě. Takhle jsem si to ale při čtení rozhodně nepředstavoval. Závěr filmu byla přímo příšerný a vůbec to neomlouvá fakt, že to bylo natočeno v 50.letech minulého století. 30% [viděno 15.12.2012- TV]

Byl jednou jeden král... (1954)

"Neviděla jsi Marušku" "Proč já bych lezla na hrušku?" Skvělé hlášky, výborné herecké výkony, hlavně v podání Wericha a Buriana, veselá pohádka pro děti i pro dospělé. 80% [sledováno 25.12.2012- TV]

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Jedna z nejkrásnějších pohádek pro dospělé, které kdy vznikly na území tehdejšího Československa. Hned po Byl jednou jeden král další oblíbený film s Janem Werichem. Občas mi teda trošku vadí ten utopický komunistický podtext, např. u písničky "Ten umí to a ten zas tohle", jinak je to ale skvělá podívaná. 80% [sledováno 26.12.2012- TV]