• Fantasy

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Dlouho jsem čekal než dokážu popsat své pocity. Lze je popsat asi takto " WAU" . Ačkoli jsem si nemyslel, že Star Wars dokáží nakopnout novou šťávu, tak jsem se velice spletl. Prostě mohu jen smeknout. Dokázali to v co jsem doufal, ale neočekával. Ve všech ohledech to má koule a musím říci, že rovnováha je nastolena. Rogue One byl přeci jenom takovou velice dobrou přesnídávkou, která mi dělala chutě, ale obávat sem se musel. Nyní již obávat se nemusím a směle 5 hvězd dát musím. " AŤ VÁS SÍLA PROVÁZÍ "

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Trochu slabší efekty, které bych u tohoto filmu očekával, ale jinak jsem nečekal překonání originálu a povedlo se. Příběh super, hlášky super a herecký obsazení taktéž. Byl jsem mile překvapen a mohu jen doporučit.

Wind River (2017)

No musím říct, že tento film jsem chtěl vidět hlavně kvůli Jeremy Rennerovi, který patří mezi herce, kteří umí svojí roli vždy zahrát na plno a nezklamal. Né vždy thriller patří mé oblíbené žánry, ale zde musím smeknout klobouk dolů. Tvůrcům se podařil velice pěkný kousek spojený se smutnou historií indiánů. Od začátku má děj tempo a je na co se koukat. Takže za mě 4 hvězdy, ale na pátou to bohužel nemá. I když tento film zařadím mezi velice dobré po herecké a režisérské stránce, tak děj nepřekvapil, ale rozhodně neurazil. Bohužel jsem čekal o trochu větší zápletku a agentka FBI je tam tak trochu, jako pomatená včela v lese. Ale závěr se mi nakonec líbil a odplata byla sladká tečka za celým příběhem. Řadím mezi TOP :-)

Black Panther (2018)

Je to cca týden co jsem tento velice podařený snímek viděl. Čekal jsem, že to bude další nudný příběh o nééé moc známém hrdinovi ( mimochodem jsem o něm četl nedávno a do této doby jsem neměl ani tucha, že existuje :-))))) ) a bude to ve stylu nového příběhu Kunta - Kinteho v Marvelovském podání. Leč po shlédnutí jsem byl na velikém omylu. Příběh velice dobře uchycen a děj se dal sledovat po celou dobu. Efekty na jedničku (ovšem jiné jsem ani nečekal) a občas i vtipné hlášky. Ale jednu jsem si tedy zapamatoval a tak mi utkví v hlavě něco jako v nejlepší komedii Pelíšky " kdepak ty soudruzi z NDR udělali chybu". A proto po vyléčení agenta CIA hláška "ty kolonizátore" mě fakt položila do kolen. Autoři měli smysl pro humor :-))) Takže celkově shrnuto za mě za 4 hvězdy za originalitu, příběh a celkové provedení. Jen bych vytkl trochu fádnosti a stereotypu. Ale jinak pěkný snímek do sbírky Marvelu :-)