• Thriller

Days of Happiness (2023)

Film sa volá Dni šťastia, ale pre mňa to boli dve hodiny nešťastia. Vkuse pozeráme na lesbický orchester, ktorý hraje takú otrasnú nemelodickú hudbu, že okrem toho, že sa to kvôli tomu, že to je nudné, nedá ani poriadne pozerať, tak toto sa nedá ani poriadne počúvať.

Dagr (2024)

Na miestne hodnotenie pre mňa celkom príjemné prekvapenie. Celkom zaujímavý found footage, ktorý nenudí, no komédia, ako sa píše v popise, to nie je zďaleka. Paradoxne má prvá nehororová polovica s dvojicou ukecaných dievčatok bavila viac ako tá posledná hororová polhodina.

Rebel Ridge (2024)

Bože, veď toto bolo inkoherentné ako myslenie ťažkého schizofrenika. Keby sa ma niekto opýtal o čom to bolo, tak asi odpoviem jednoducho. "Neviem". Bol tam dajaký černoch, strieľalo sa tam, tretina filmu bola v tme a po neúnosných viac ako dvoch hodinách prišlo vykúpenie v podobe záverečných titulkov.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Škoda, že sa to celé rozbehne až vtedy, keď už je koniec filmu. Posledná 20 minútovka celý film z podpriemernosti už nevytiahne, bohužiaľ.

Thelma (2024)

Rozťahané, nudné s otravnou starou babkou, ktorá škrieka ako pavián a patrí už skôr do hrobu ako na obrazovku nejakého filmu.

Milé laskavosti (2024)

Riadny bizár, ktorý ponúka mix žánrov od drámy cez mysterióznu časť až po horor. Prekvapivo mi ani nevadila tá dlhá stopáž a film mal stále čo povedať. V podstate niekoľko poviedok, ktoré ani nedávajú čo mi ani vôbec nevadilo, kde vystupujú približne tí istí herci.

Pelíšky (1999)

Tak som si to konečne pustil celé naraz a nielen odbehovaním k telke počas Vianoc na tie top momenty a musím zhodnotiť, že to ako celok je dokonalosť. Film sa kvázi dá rozdeliť na dve polovice. Prvá je nabitá samými heftami a top hláškami, tá druhá (dá sa povedať, že v podstate taká melodramatická) už toľko produktivity neponúka, čo sa týka komédie, ale nič to nemení na tom, že aj tá druhá polovica stojí za to. Veď kto by sa dokázal smiať 2 hodiny vkuse? Druhá polovica ukazuje, aký je život a láska sviňa. A to teda oboje sú poriadne.

Moon Garden (2022) odpad!

Posledných 40 minút som už nedokázal ani dopozerať, lebo som to psychicky nedával už naozaj. Väčšiu blbosť sa snáď natočiť nedá už fakt. A to ja málokedy vypnem film bez dopozerania.

Janet Planet (2023)

Nudná pseudofilozofická sračka, kde keď sa dcérenka opýta mamičky, že čo by stalo, keby raz chodila s dievčaťom, tak to úplne zaklincuje celý film do rakvy. To sa musí fakt všade riešiť LGBT a neviem, aké ďalšie písmená za tým ešte?

Longlegs (2024)

Celý film sa nesie v nehorázne úmornom tempe, ktoré by ani tak nebolo na škodu, lebo ani to veľmi nenudí, ale prekombinovaný záver to celé pokazí. Proste ako celok priemerné, aj keď som tomu chcel dať počas filmu 4 hviezdy, tak to zakončenie bolo o ničom a ani som to nejako vedomostne nevstrebal, čo tým chcel autor povedať. Celé sa to točí okolo "Dlháňa", ale nakoniec ani nevieme, ako to vlastne bolo.

Časové pásmo bylo změněno