• Thriller

Neklid na lůžku (2023)

Film som si nevedomky, že som ho už raz videl, pustil ešte raz a nebol som sklamaný. Síce to možno trochu zaváňa slabším hodnotením z mojej strany, ale ostanem pri štyroch hviezdach už len za tie odpady, ktoré tu dostáva, a ktoré si nezaslúži.

Stovky bobrů (2022)

To bola taká blbosť, až som od toho nevedel odtrhnúť oči, ale plne pochopím aj toho, kto tomu dá "odpad"

Cesta do Austrálie (2024)

Dosť nepodarená a nezáživná variácia bucket listu, ktorá čím ďalej ku koncu, tým viac nudí a v závere už len čakáte na titulky, a pritom rozbeh to malo celkom dobrý.

Umění jíst a milovat (2023)

No, neviem, čo sa vám všetkým na tom tak páčilo, ale mne to prišlo ako nudná a nepodarená kulinárska šou, ktorú skrz dlhú stopáž je vôbec problém pri vedomí dopozerať. Kebyže to má ešte o polhodinu viac, tak to bude za odpad, prisahám a nedopozerané.

Visions (2023)

Výstižný názov filmu. Yann Gozlan mal pri točení tohoto filmu asi naozaj vidiny, lebo natočil niečo, čo sa snaží podobať svojou nepochopiteľnosťou na Lyncha, ale v skutočnosti sa to nepodobá na nič a je to len nelogická psychotická zlátanina bez hlavy a päty. Uvažoval som aj nad 1 hviezdou, ale má to celkom sľubný začiatok, ktorý až neskôr prejde do biedy, tak ostanem pri 2 hviezdach.

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Taký typ seriálu, že je life is beautiful aj keď veľmi beautiful nie je. Je dobré pozorovať, že hlavné postavy sa z tej mizérie ohľadom rakoviny Filipa snažia vyťažiť čo najviac pozitívneho. A ústrednej dvojici fandíte od začiatku až do konca. Proste super.

Průvody (2024)

Obávam sa, že Ježiš Kristus menej trpel pri ukrižovaní ako ja pri tomto filme. Ale on aspoň vedel, prečo trpí. Ja fakt neviem, prečo som sa nechal nalákať na vysoké hodnotenie. Takýmto filmov, ktoré neviem, čo čom sú a absolútne ma nudia, ale dopozerám ich, dávam jednu hviezdu. Kebyže to nedokážem ani dopozerať, tak je to rovno na odpad. Nechápem, ako tomuto skoro odpadu môže dať niekto 5 hviezd. Proste ja na japonské a kórejské filmy nie som.

Mapa dokonalých maličkostí (2021)

Veľmi som tomu chcel dať 5 hviezd, ale nemôžem. Nemôžem preto, lebo hlavne v druhej polovici to začína trochu pokulhávat a nudiť. Ale posledných asi 15 minút to vytiahne na poctivé 4 hviezdy. Ale za mňa veľmi pekné spracovanie a podanie jednoduchej zápletky.

All of Us Strangers (2023)

Tak toto malo dve absolútne protichodné polovice. V prvej to začne veľmi sľubne, je to pútavé a má to nábeh na pozitívne hodnotenie, ale to, čo príde v druhej polovice, resp. až ku koncu, je jedno veľké utrpenie. Človek má pocit, že posledných 20 minút je celá stopáž filmu. Nula dialógov, rozťahané scény a proste nuda. Doslova ma išlo roztrhnúť a veľmi málo chýbalo, aby som to predčasne vypol. Asi len zo strachu pred narušením miestneho vysokého hodnotenia nedám 2 hviezdy.

American Star (2024)

Nemastná neslaná dráma, ktorá nemá takmer žiadny dej, a ktorá sa thrillerom stane až v posledných 15 minútach, a ktorá sa ale na počudovanie celkom dobre pozerá.