Fauda - Season 1 (2015) (série)

Letitý spor, který jde až do extrému, je pojat technicisticky, ale jako příběh s emocemi a chemií to nefunguje. Začínáme se točit v kruhu a klišé o pomstě, vinně a boji za svou pravdu.

Drž se blízko (2021) (seriál)

Slibně rozjeté britské drama se začíná plácat ve vztahových vazbách a vrah se objeví jen jakoby náhodou. Zájem diváka upadá, až ospale spadne z kavalce, aby se probral a nic si nemusel pamatovat.

Marmaduk (2022)

Vizuálně dětská pecka s příběhem pro pětileté (starší osazenstvo se již bude nudit).

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Zde mne už nadšení pustilo sledováním (přestože zdařilého) popisu pubertálního dospívání. Pořád si to nese punc šíleného ohrožení v kontrastu s maloměšťáckou pohodou, ale těch "dětí" už je na mne moc.

Drahokam (2019)

Jízda na ostří, velké peníze alias diamanty a výběrčí. Ale přestože se divák nenudí a proplouvá rychle dějem, za půlkou se stále cítí prázdný jak po cukrové vatě (bylo to velké, máte sladko v puse, ale nic jste vlastně nesnědli). A konec to nezlepší, přestože nasazení Sandlera je sympatické.

Daredevil (2015) (seriál)

Bezduché mlácení a umírající scénář zabil počáteční nadšení a hru z morálkou.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Nelíbí se mi zpracování úvodních snímků a vůbec mne neláká se dodívat do konce všech sérií. Raději věnuji čas lepším seriálům.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Od nesympatického Murphyho se mi to přelilo do celého seriálu a jelikož je ústřední postavou, nemám ten seriál vůbec rád. A ne, že by byl technicky špatně natočen, prostě mě nebaví.

Bright (2017)

Téma rasismu, xenofobie a fantasy v běžném životě. Zajímavý nápad, který mi ale nelepí. Jakoby se neustále omlouvá a přitom je vidět potenciál, který nemůže zpočátku projevit. Ward si jede svou písničku a jejich nesoulad ukazuje, že některé věci se k sobě přiblíží jen silou. Rapace je vyloženě špatná volba a zhoršuje už tak na vodě postavený počin. Dvojka mne určitě mine.

Arcane (2021) (seriál)

Dětský nadupaný seriál... pro děti a puberťáky. Pro starého fotra slabé a bez humoru. Kladně hodnotím vnitřní energii filmu, která doplňuje seriál jako celek a dělá jej pro mne alespoň trošku koukatelný.