Bez kormidla (2014)

Velice zajímavý film s dobrou psychologií postav a těžkým ranou osudu. Konec mě roztrhal a když si pustím tu písničku znovu a divám se na Crudupa (znovu), tak mě to stále dojímá.

Soudce (2014)

Znovuhledání jednoho z nejdůležitějších citů, životní zklamání, ambice, odvaha i beznaděj. A upřímné slzy od chlapa, který spoustu ztratil a něco nového našel.

Zlato (2016)

Nabušené drama dle skutečných událostí podtrhuje dobře vybraný soundtrack a zejména McConaughey, to je výkon na Oskara. Místy se až nechce věřit, že někdo takový opravdu existoval a mohl jít z nuly na piedestal a zpět za tak krátkou dobu. Je vidět propracovaná kamera a režie. A i když mi hlavní představitel nebyl moc sympatický, nenudil jsem se ani trochu. Matthew a Stephen, díky.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Střílení i nestřílení, dialogy i pauza pro diváka, akce i klidné záběry. Tomu říká vyvážený akčňák (což je trošku protimluv). Nabušený Penn, chemie s Trinca, sympaťák Elba v pozadí, ostří žoldáci v akci a děda mráz Winstone. Skvělá kamera, jasný scénář a turistická obhlídka Barcelony. Bavil jsem se a vypínal televizi velmi spokojen.

Pitbull: Nové pořádky (2016)

Akční thriler z Polska, který má nespornou kvalitu a snadno ubíhající děj, no to mě podrž. Nezakrytě fandím snímku, který je tak blízký naše prostředí, kombinuje více dějových linií a nebojí se přitvrdit. Nebýt místy až okatě průhledný, vynechat jakože úvodní bitku buzerantů a mít lépe propracovaný scénář, dal bych rád za pět.

Díra (2019)

Psychologický kus mistra a pseudo gastro festival, s notnou dávkou násilí. Tak jsem si už dlouho neužil film, který klame názvem i sci-fi kolonkou.

V mysli vraha (2015)

Hopkins se vymanil z podoby vyšinutého vraha a jako esoterický expert pomáhá při hledání bezchybného vraha. Zpracování, herci a režie mne naprosto nadchly a nebýt pro mne slabé scény v metru, neměl bych slova výtky.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Sympaťák Ralf zachraňuje přátelství a objevuje internet. A divák se nechává provázet dětským pohledem po světě jedniček a nul, která vypadá tak lákavě a zajímavě. Bavil mne nejen důraz na přátelství a pravdivost, ale také poučení pro mladší o škodlivosti viru, Darknetu či reklamě, nemluvě o anonymních komentářích. To vše milou formou a v druhé půli i nadějnou zápletkou.

Kapitán (2017)

Chytit příležitost za pačesy, z enormní drzostí, štěstím a chtě nechtě velkou dávkou charisma. Jít ve své nové roli až za hranu a strhnout na svou stranu i ty, kteří jsou proti takovému chování. K tomu hudební podkres a scenérie, kde se nedá moc vytknout. Promíjím v půli filmu část, která jako by byla natočena separé od hlavního snímku a dávám za pět. Bavilo mne to, zaujalo, místy strhlo a čas uběhl příjemně jak voda.

T2 Trainspotting (2017)

Znáte chůzi po hraně a ten pocit, když se to podaří? Takto jsem se s úžasem prodíval až na konec pokračování legendárního psychydelického filmu. Navazuje, má flashbacky, ale netahá nás násilím a nevykrádá předchozí díl. Nevíte, co se bude dít a těšíte se na novou pointu, dvě hodiny nejsou na škodu. Hlavní čtverka zestárla a přibrala bulharskou šlapku z donucení a přitom zobrazila deziluzi a trable středního věku. Hudba výborně kopíruje děj a stále máte pocit, že se propadáte do vzpomínek na jedničku, ale nakonec to ustojíte. Dokonce i prostředí, v němž vyrústají protagonisté, jinak bezútěšné a odloučené, nám poskytne náhled do životů, po kterých přejedem prstem a opět se vrátíme do bezpečných vod domova. Film si neodpustil turistickou reklamu Edinburgu a kdo jej zná, je to příjemné město s poněkud zvláštními lidmi a proprietami. Přál bych si pokračování, s chutí vidět další vývoj a zvládnutý děj, co zaujme, ale nenutí.