Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Obsazení nadprůměr a když tomu dá člověk trošku čas, tak se pobaví na úrovni televizní zábavy s horního ranku. Sic herci zapojují své profláklé pózy, ale seriál tím netrpí a pomalu jsi jde za svým = být lepší než průměr.

Než jsem tě poznala (2016)

Žánr Nedotknutelných se rozrůstá a "Me before you" je zdárný následovník, leč ne konkurent. Vidíme zde již použité prvky ze zpřízněných filmů, přesto posloucháme stejnou písničku o prolomení ledu a naději. Film je spíše průměrný, ale díky konci, hercům a i druhý den přetrvávajícímu pozitivnímu pocitu dám za čtyři hvězdy.

Mazlíčci (1999)

Nadupaná akce, kdež romantické milování by jeden pohledal. Ale když je nálada, holky film a maskulinní dominance rajcuje, jen si najít cestu.

Velká nádhera (2013)

Už počátek mě navnadil a film jsem si s radostí užil. Přestože po půli místy ztrácí tempo díky stopáži - přesahem, hloubkou, kamerovou vytříbeností a hereckými výkony mě nadchnul. Belle maestro, belle.

Zúčtování (2016)

Akční, autisticky poučný a s prkenným Affleckem, kterém role padla jak prdel na hrnec. Supr akce, leč ubral bych komunikační vaty. Jinak Affleck mile překvapil, zvlášť během akčních scén.

Spotlight (2015)

Kvalitně zpracované, napínavé drama s důrazem na hereckou přitažlivost a otřesné téma. Scéna s dvěmi dětmi, které "byly zneužity před 14 dny", mě nalomila. Naštěstí zde nejsou explicitní záběry či přehnané emoční scény, což byl i důvod, že jsem na film těšil. Nezklamal film, ale potvrzení, což většina ví o církvi, důsledků celibátu a slepé víře.

Teorie tygra (2016)

Výborná půle, krásná ukázka řízení života druhých bez zamyšlení, zda si to vůbec přejí. Trošku je to explicitní a přetažené, ale proč ne. Druhá půle už dojíždí jen po třech kolech a vyústění mě zklamalo.

John Wick (2014)

Tomu říkám akčňák jak řemen. Nekecá, je enormně efektivní a sem tam je odehraje tichý vtípek. Maximální spokojenost, kdyby jenvJohn Wick projevil trošku lidského nepotenciálu a trošku pobouchaný se choval adekvátně. A konec nechám na ostatních, mě trošku nenaladil, jak jsem si přál. Sic, na dvojku se těším.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Romantika až hanba, postavená na profilu Costnera a skvělým Rickmanem. Freeman je jen do počtu a krasavici bych vybral jinou. Přesto, filmová chemie funguje.