• Thriller

Krokodýl Dundee (1986)

Jak jinak můžu hodnotit film, co jsem viděl asi tak třicetkrát a znám ho skoro celý nazpaměť? Nikdo mi nemusí vysvětlovat, že to není žádný kinematografický zázrak, protože tahle komedie mě taky nedostala dokonalou režií, ale svojí naprosto pohodovou atmosférou a jemným humorem takových těch scén, jako když hlavní hrdina přijíždí do New Yorku a lidem na potkání říká: "Ahoj, jsem Mike z Austrálie, jsem tady novej, ještě se uvidíme."

Vrtěti psem (1997)

Základem filmu jsou dobré dialogy a originální námět, z kterého šlo ale určitě vytřískat více. Rozhodně to není typ komedie, při které se smějete, až se za břicho popadáte, spíše jen pohodový, ale ničím výrazný film, při kterém se párkrát usmějete.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Když vám řeknu, že drtivá část filmu se odehrává v jedné místnosti, kde sedí parta chlapů kolem stolu a o něčem diskutuje, budete se na to chtít koukat? No jestli ne, tak uděláte obrovskou chybu, protože přijdete o výborný film, ve kterém se ukazuje, že ne vždycky všechno musí být tak, jak to nejprve vypadá.

Brutální Nikita (1990)

Parádní thriller, ve kterém hlavní hrdinka nepůsobí jako vraždící stroj, ale člověk z masa a kostí. Nezapomenutelná je scéna v restauraci, kdy Nikita dostane dárek k narozeninám...

Ray (2004)

Mám rád Raye Charlese, obdivuju výkon Jamieho Foxxe a režisérovi také není co vytknout, stejně dávám jenom za 3. Prostě mě životní osud a osobnost černošské hudební legendy z tohoto filmu nijak neoslovily. Já osobně bych film přiřadil k tomu typu, co stačí vidět jednou a podruhé vás už k němu nic netáhne.

Nebezpečné hry (1998)

Názorná ukázka toho, že počet zvratů ve filmu není přímo úměrný jeho kvalitě.

Drak přichází (1973)

Jako prcek jsem filmy s Bruce Leem úplně hltal, a tak jsem měl možná od tohoto díla asi přehaná očekávání. Dějová zápletka je vystavěná opravdu jednoduše a tak, aby dala vyniknout Bruce Leeho široké škále všemožných úderů. Charisma Brucovi nejde upřít, ale někdy ho tam bylo tolik, až mě to nudilo.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Tak s tímhle filmem mám fakt problém. Moje hodnocení se nachází někde mezi 3 až 5 *. Chvílemi se musím lámat na celý kolo a za okamžik si zas říkám, ježiši, ten Bolek ale hraje hovado. Každopádně filmovým hláškám je těžké odolat a nezasmát se, stačí si představit pana Košťála, jak si to štrůdluje na svém velocipédu, a Bolka křičícího na řidiče: ZASTAV, ZASTAV!

Boxeři (1999)

Film se silným hereckým obsazením a slabým scénařem, při jehož sledování se téměř stále nudíte a říkáte si, že snad na tom konci by to mohlo stát za to, a když to k němu i vydržíte, litujete,že jste v sobě našli dost odvahy a naivity sledovat to až do samého závěru.