Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Rodinný
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční

Poslední recenze (9)

plakát

Tai ji (2008) (seriál) 

Nenechte se odradit negativními komentáři níže. Jen je prostě dobré si uvědomit, že se díváte na seriál. Tzn. pokud hledáte nějaké hlubší informace o Taichi tak se tomuto a dalším jiným snímkům vyhněte obloukem. K tomu jsou jiné filmy a dokumenty (Například většina dokumentů televizní stanice CCTV - obzvláště devíti dílný "Taichi of Wudang" a dvou dílný Taijiquan Mijing ... což bych přeložil jako Taijiquan Nezmapovaný). Takže zpět k seriálu. Vynikající choreografie bojových scén. Nádherné exteriéry. A na posledním místě příběh, který je prostě ... no slabší neřkuli slabý. Takže jen upozorňuji, že se jedná o seriál a proto bych chtěl požádat další přispěvatele, aby na to brali ohled...protože tento snímek si opravdu nezaslouží hodnocení pod 3 hvězdičky. Tedy pokud nemáte rádi Kung Fu, Taijiquan, Čínu a seriály obecně - pak si ale předtím než sem něco napíšete položte otázka proč jste se na tohle proboha dívali?!

plakát

Fu shan zan shi fu (2005) (seriál) 

Toto je 20 dílný televizní seriál o "skutečných - legendárních" postavách kolem Wing Chun. V podstatě se jedná o "kriminálku" kde do sebe občas někdo řeže. Některé příběhové zvraty jsou poněkud překombinované, ale to je zřejmě dáno stopáží a nutnosti udržet divákovu pozornost. Je pravda, že i já jsem se několikrát přistihl jak jsem byl zvědav na to jak z určité situace scénáristi vybruslí. A samozřejmě vždy vybruslili. Pro příznivce Wing Chun kung fu je toto povinnost. Pro ty jež by chtěli vidět Yuen Biaa a Liu Chia Lianga v jednom filmu tak zde mají možnost. Jinak pro odborníky jsou zde k vidění klasické "old school" souboje "Hung Gar vs Tang Lang"; "Hung Gar vs. Wing Chun"... Jednu hvězdičku ubírám pouze za technické zpracování - pro mě to bylo až příliš televizní (rozuměj studiové) na rozdíl od jiného seriálu Master of Taichi.

plakát

Mai wei (2011) 

Tento film je čistokrevný blockbuster, který by mohl Hollywood závidět. Je pravda, že Taegukgi to není, ale zas tak špatné jak je nám tady vnucováno to opravdu není. Z technického pohledu je to "majstrštyk" ,pravdou je že spousta záběrů je na efekt, ale otázkou zůstává jestli je to dobře nebo špatně. Pro mě je to rozhodně bomba a je to za posledních pár let jeden z nejlepších válečných filmů co jsem viděl. Není to dokument. Není to Taegukgi. Není to Welcome to Dongmakgol. Pro ty kteří by to chtěli nějak přiblížit tak je to takový mix Zachraňte vojína Ryana a Pearl Harbor. Takže ti z Vás kteří nenávidíte vizuální stránku obou těchto filmů nebo jejich "klišoidnost" tak od tohoto dejte ruce pryč. Závěrem jen snad, že příběh mě naprosto oslovil a třeba útok na mongolských hranicích kde jsou mezi sebou tanky a jezdci na koních mě také docela dostal....a takových podobných akcí a záběrů na efekt je film úplně prošpikován. Jednu hvězdičku dávám dolů jen za to, že téma bylo spíše na seriál a ne na jeden film ... jinými slovy pan režisér nám chtěl vyprávět víc než na co stačila stopáž filmu . Obzvláště by mě zajímaly ony 3 roky které strávili protagonisté na německé straně. To by si možná zasloužilo i samostaný snímek.

Poslední hodnocení (252)

Zvětšenina (1966)

17.09.2012

Martial Law - Stav ohrožení (1998) (seriál)

15.07.2012

Příběhy včelích medvídků (1984) (seriál)

12.07.2012

Pilíře Země (2010) (seriál)

11.07.2012

1911: Pád poslední říše (2011)

02.07.2012

Avgust. Vosmogo (2012)

29.06.2012

Iron Sky (2012)

27.06.2012

Tai ji (2008) (seriál)

25.06.2012

Tai ji (2008) (seriál)

25.06.2012

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama