• Krátkometrážní

Prometheus (2012)

-„Can you imagine how disappointing it would be for you to hear the same thing from *your* creator?“

Horizont události (1997)

Prvou polovicou mal film všetky proporcie na to, aby sa stal elitou a kultom medzi sci-fi hororom, no všetok potenciál v okamihu zanikol. Všetko to skončilo u fantasmagorického nenápaditého blúznenia, ktoré sa proste na vesmírnu loď nehodí. Ak by sa producenti chceli držať tohto (podľa mňa už nezaujímavého námetu), potrebovalo by to rozhodne iné spracovanie. Nemali nás od začiatku ťahať za nos.

Zrození Planety opic (2011)

100 min sa divák pozerá prevažne na digitálnu opicu, ktorá vysvetľuje s prútikom ako Svätopluk, ba dokonca odhodí zábrany a povozí sa na koníkovi.

Zrcadla (2008)

Veľmi štandartný priemer, ktorý by som s 45% odsúdil na dve hviezdy, nakoľko ma už nelogické pohnútky v tomto type filmov dokážu odradiť od vizuálnej stránky, napätia či zaujímavej atmosféry. Avšak (!!!), scénu vo vani som od úžasu musel pretáčať asi 4x, takže stopa v mojej pamäti rozhodne ostala :)

Velká ryba (2003)

Ohromná zlátanina všetkého možného, kde svetlé momenty nemajú možnosť vyniknúť nakoľko miestami nedávajú zmysel. Tentokrát sa obávam že režisér ani nevie čo chcel povedať, navyše vizuálne mi to neprišlo príťažlivé, ako u jeho ostatných kúskov.

Klub rváčů (1999)

Na oko násilné a tvrdé, ale pod kabátom len kúzelné a hravé. K záveru môže divák len neveriacky krútiť hlavou, čo mu to ten Fincher narafičil a či vôbec chápe čo pochopil.

Blade Runner (1982)

Hoci Ridley Scott v tých časoch písal históriu a pravidlá Sci-Fi, tento film nemal už s dokonalosťou Alien nič spoločné, a ťažko by som našiel vec ktorou by sa aspoň priblížil. Zo scenáricktických medzier som ostával mierne nervózny, atmosféra ma nevtiahla a o dramatickosti či dokonca pointe sa veru hovoriť nedá. 3* za hlavnú rolu, kameru a nadčasovosť. PS. Videl som iba režisérsky zostrih.