Všichni spolu (2011)

Nádherně zpravovaný film. Pro mě bylo hodně překvapivé vyspělé přemýšlení teprve osmiletých dětí, způsob jakým spolu komunikují i to, jak se smířily s tím, co jim život připravil. Na místě byl i dětský humor, který příjemně zlehčoval situaci, ale nedělal z ní něco co by si nezasloužilo zamyšlení. Zajímavý snímek.

Máj (2008)

Dojmy trochu zmatené, přesto víceméně kladné. Možná byl omyl převést báseň ve film, ale podle mě to v rámci možností splnilo očekávání. Pravda - nečekala jsem moc, ale nemůže být snadné zfilmovat převážně lyrickou báseň. Nesdílím názor, že to má s knihou jen málo společného. Veršů se tam objevilo hodně, ač děj občas nezapadal do knižního. Celková atmosféra filmu se mi docela líbila a dojem upevnilo právě čtení úryvků. Emoce to vyvolalo, stejně jako kniha. Proto 7/10.

Narušení (1999)

Velmi zajímavý děj, skvělý Oscarový výkon Angeliny a parádní výkony všech dalších hereček v hlavních rolích, ovšem občas (podle mě) trochu zmatený a režijně nezvládnutý děj. Příběh odehrávající se na psychiatrické klinice připomíná skutečný život, díky čemuž se divák snadněji vžije do děje Bohužel snad jen tohle málo se dá na tomto filmu pochválit. Pro ony ženy v hlavních rolích 6/10.

Domov šedých motýlů (2008)

Když jsem začala sledovat tento film, tak mi stačilo jen několik málo minut k tomu, aby mi bylo jasné, že pokud film zůstane stále ve stejném duchu, bude to velkolepé. A nebylo to jinak. Atmosféra celého filmu byla napjatá, tajuplná a v žádném případě jsem neměla sebemenší chuť přestat se dívat. Film jako celek se mi velmi líbil. Ovšem, všechno má chyby a téměř vždy se dá něco vytknout; ale u filmu takového formátu, se to dá snadno opomenout. 9/10

Osudový dotek (2004)

Thriller, s Ashtonem Kutcherem v hlavní roli, odkrývá příběh chlapce, který prožívá nelehké dětství plné nepříjemných zážitků a špatných zkušeností. Díky svým psychickým problémům si začne psát deníky, díky nimž se později dokáže, pomocí schopností zděděných po svém otci, vracet do minulosti, kde se bude snažit napravit to, co se onehdy nemělo vůbec stát. Neuvědomuje si ale, že změněná minulost výrazně ovlivní současnost a budoucnost všech zúčastněných. Ruku v ruce jde působivá atmosféra filmu spolu se skvělými vizuálními efekty a báječnou hudbou v pozadí filmu. To vše vytváří nezapomenutelný zážitek plný překvapení, naděje a přemýšlení nad skutečnostmi a především nad našimi vlastními chybami, které tolik ovlivňují celý (nejen) náš život. 7/10

Alenka v říši divů (2010)

Legendární dvojice Tim Burton a Johnny Depp, spolu s Miou Wasikowskou vytváří jedinečný zážitek. Novodobě ztvárněný příběh mladé slečny, který jistě mnozí znají již od dětství, jež se ocitne ve světě, který si vysnila. Ve světě plném postav s krásnými barevnými maskami, díky kterým divák snadno pozná, co danou postavu charakterizuje, zvířaty, jimž byla dána schopnost mluvit a nechybí zde ani kouzla a čáry, bez kterých by pohádka nebyla správnou pohádkou. Za mě si určitě za skvělé herecké výkony a skvělou hudbu zaslouží 9/10.

Nadaný žák (1998)

Když se středoškolák Todd dozví o temné minulosti svého postaršího souseda, zůstává divákovi jen rozum stát nad tím, jak může šestnáctiletý kluk po tak dlouhou dobu a tak silně ovlivňovat myšlení onoho muže. Kurt Dussander je bývalý velitel koncentračního tábora a nyní se skrývá v malém americkém městečku. Avšak Todd, milovník historie, donutí, pod výhružkou udání na policii, staříka mluvit o hrůzách Druhé světové války a holocaustu. Za opravdu poutavě ztvárněný scénář si zaslouží krásných 8/10.

Sedm (1995)

Krimi thriller Davida Finchera, který se by, se už na první pohled, mohl zdát zajímavým obsazením skvělých herců a výjimečným scénářem, nezklamal. Ve filmu mě nadchlo zpracování a detaily, díky kterým byl každý ze série sedmi děsivě motivovaných vražd, ztvárňujících sedm smrtelných hříchů, jedinečný. Může se zdát, že v leckterém filmu naleznete člověka, který se snaží více či méně poutavým způsobem poukázat na chyby společnosti. Střetává se zde chtíč vyšetřovatelů dopadnout onoho pachatele s problémy, s jakými se během života, setkává téměř každý z nás. Celý film se může zdát zcela běžnou ,kriminálkou', jejíž konec se ovšem policistům vymkne z rukou. 10/10

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Počáteční část filmu by se s přihlédnutím na téma, jaké ztvárňuje, mohla zdát velmi netradiční - možná až neobvykle klidná. Chlapec je ale později, i s jeho rodinou, jejíž otec je nacistický důstojník mající určité poslání v jiném místě země, nucen přestěhovat se do blízkosti koncentračního tábora. Je samozřejmé, že nemá nejmenší tušení, co se za plotem, v místech, o kterých si myslí že je to jakási ,farma', děje. Pozná se s chlapcem, jejichž všechna setkání jsou pro diváka vždy doprovázena velmi intenzivními pocity. Když se v závěru filmu Bruno dostane mezi vězněné lidi, jen málokdo by čekal, co se stane. Celý film byl pro mě zážitkem plným očekávání a přemýšlení o pocitech, s jakými lidí ,za plotem' museli žít. Snímek Marka Hermana je doprovázen skvěle zvolenou, a vždy perfektně časově použitou, hudbou. 9/10