• Krátkometrážní

Písečná žena (1964)

Místy až surrealistický, opravdu kafkovsky laděný film.

Kurutta ippêji (1926)

Japonský surrealismus, ze kterýho by se zbláznil i Lynch. Velice působivé a tíživé. Ale myslím, že to je film tak pro 0,01% populace, to málokdo snese.

Aurore (2005)

Aurore společně s Dogani (2011) patří mezi nejhnusnější filmy z top 300 tady. Tohle už nikdy nechci vidět. Zhlédnutí tohoto filmu probudí zbytky humanity snad i ve voličích SPD.

Coco (2017)

Fakt, jeden z nejlepších animáků co jsem viděl. V Pixaru si neuvěřitelně pohráli s barvama, především svíčky a výzdoba svátku mrtvých.

Co dokáže lež (2016) (TV film)

Na zdejším hodnocení můžete pěkně vidět, kdo je tou prokremelskou propagandou už infikovanej a semletej. Jsem přesvědčenej o tom, že každyý, kdo tady jebnul odpad! to neudělal proto, že by se mu nelíbila dokumentaristická/žurnalistická práce, forma či něco podobného prostě jen nebyl schopen vydýchat rozpor s jeho světonázorem a vypustil to ze sebe ve formě odpadu. Budu tento dokument s chutí dále doporučovat a šířit :) Díky ČT!

Hmyz (2018)

Dlouho jsem zvažoval, jestli 5 nebo 4****. Pro 4 hrálo to, že Švankmajer má kopu lepších věcí, pro 5 zase to, že když si odmyslím Švankmajera, tak je to nadprůměrná věc a i podstatně horším, jsem dal 5. A Švankmajerovi to rád hodím...

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Příběhy mi přijdou nevyzpytatelné a místy docela drsné, ale ve finále si říkám, že jsem měl fakt co do činění s kusem poctivě odvedeného, animovaného řemesla.

Volyň (2016)

Jedna z největších vizuálních a psychických brutalit, co jsem viděl. Banderovci z toho vychází nejhůře, ale i Poláci do sebe trochu šili, asi aby to nebylo moc prvoplánové. Nicméně mrzí mě, že nejsem schopen posoudit,, jak moc relevantní film to je, nebo jak moc je ideově zabarvený.

Brimstone (2016)

Garantuju vám, že tenhle film s Vámi hne. Po všech stránkách bych plýtval superlativama. Ale režie, posloupnost příběhu, explicita násilí a naturálních záběrů icelková atmosféra spolu s Dakotou Pearcem to je mix, který se takto dobře podaří jednou za čas. Plnej počet, tady není o čem.