• Krátkometrážní

VyVolení (2005) (pořad)

Za 1. sérii a českou ultra star a raritu Vlada Dobrovodského.

Nebojsa (1988)

Horor pro děti. Scény s tancijícími duchy a padajícími rouchy při dotyku jsou opravdu výborné..

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Hospoda na mýtince je pro mě přesně tím filmem, který má hodnocení 4,5 hvězdičky. Zaostává za Záskokem a Dobytím severního pólu, ale je daleko před Afrikou nebo Cimrmanem v říši hudby.. Dobré jsou zejména Svěrákovy povídky začínající "Já jsem Vám pro příklad jednou..." :)

Švestka (2001) (divadelní záznam)

"Babi už nečti!"......... a Cimrman se ptá chybujícího stvořitele :-D....... Jedno z těch méně známých představení, ale i tak velice kvalitní zábava!!!

1492: Dobytí ráje (1992)

Ridley Scott mě nezklamal. Původně jsem moc nevěřil Gérardu Depardieu roli Kryštofa Kolumba, ale snílkovskou povahu s nesplnitelnými ambicemi zahrál bravurně. Ten floutek Moxico se mi tam taky velice líbil. Symbolika křesťanského zvonu, kterým se odbíjí mše, postavený na pláži domorodců - úžasné. První střet s domorodou civilizací, prostředí, příroda, krvavé bitvy nebo poprava udušením lanem pohanů i hříšníků, to vše tu funguje věrohodně. Akorát mě dycky páni profesoři učili, že Kolumbus si až do smrti myslel, jak doplul do jihozápadní Asie a netušil, že objevil nový kontinent. Hmm.

Někdo to rád horké (1959)

Na 5 hvězdiček mi to sice nepřipadá, ale "Někdo to rád horké" s časem na působivosti neztrácí.

Metallica: Cunning Stunts (1998) (koncert)

Výběr songů je znamenitý, ale nelíbí se mi jak na tomhle koncertu vypadají :-P a ta komédia tam na konci tam taky být nemusela, ale i tak je to hudební zážitek jak sviňa..