Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Nádherné, poetické, cesta k moudrosti a k pravdě zobrazená dle mých představ, mě tedy Menzel nezklamal. Jediný, kdo mi vadil byl Barnev a jeho hlas...neřekl sice příliš, ale stačilo to(Nevím jestli ho někdo nadaboval). 90%

Smažená zelená rajčata (1991)

Bylo to jako pohlazení, milý a srdečný příběh o silných ženách, moje gusto :-). Kathy byla opět bezvadná

Edith Piaf (2007)

Přiznám se, že krom smutného dětsví jsem o Edith nic nevěděla a možná to bylo svým způsobem i dobře....Ale kdo by byl normální, kdyby prošel tolika životníma zkouškama bez mateřské lásky, jako ona. Nejvíc mne dojal vznik šlágru Ničeho nelituji, už se těším, až to zase táta někdy pustí. Možná že dětsví Edith šlo natočit nějak celistvěji, chvilkama jsem se ztrácela. Herecký výkon Cotillardové na Oscara.

Francoise aneb Život v manželství (1964)

Emancipovaná žena a lehkomyslný muž. Jde o povedený pohled ženy a muže na jedno společné manželství zvlášt. Docela ráda bych shlédla druhý díl, jak viděl muž, který se mi jevil s prominutím jako nepředstavitelný hlupák, ženu která ho tolik miluje a je pro něj schopná hodně obětovat....i když ta příhoda s flintou se jí moc nepovedla. Vážně by mne to zajímalo.

Manžel paní Iyerové (2002)

Krásný film s roztomilou angličtinou:-))... Už scény v autobusu jsou velmi povedené, postupně nás kamera jen tak letmo seznámí se všemi členy posádky...A pak se to rozjede, podraz žida, utrpení starého muslimského páru, puberťácké slečny a jejich neukojená touha po sladkých příbězích uprostřed povstání. Všechny tyto postavy doplňují příběh hlavního páru ženy s dítěmem a jejich ochránce, Rahul Bose, mimořádně pěkného muže v roli gantlemana s velkym G.

Lov na boháče (2006)

Nemůžu dát víc jak 55%, nemám ráda kopírování. Gad Elmaleh vypadá jak Nicolas Cage a Andrey Tatou jak Andrey Hepburn. …jinak celkem příjemný odpočinkový film.

All That Jazz (1979)

Na tento film jsem se moc těšila, miluji tanec….i když ho tolik zase nebylo, stál však zato. Uznávám, že jako celek super, ovšem o tématu a s herci, které jsou mi naprosto cizí, proto hodnotím 60%

Dor (2006)

Velký film o velkém odpuštění v jednoduchém příběhu…krásné barvy, krásná příroda. Na Indii mne překvapila hlavní hrdinka, velmi emancipovaná a schopná žena.

Caravaggio (1986)

Přesně takto si představuji film o malíři, o tom jak vznikaly jeho díla, v jakém prostředí, v jakém kontextu…..snahu o zobrazení obrazu, 90%

Spoutej mě! (1989)

Zvláštní….že je žena schopna zamilovat se do někoho, kdo omezuje její osobní svobodu. Nicméně jako celek perfektní. Banderas předvedl s Victoriou pěkné herecké výkony, kamera originální.