Kate a Leopold (2001)

Přestože Mag Ryan můžu, duchařiny taktéž, tohle je splácanina druhé kategorie

Svůdná krása (1996)

Krásný italský venkov, kráslá Liv a taková zvláštní klidná atmosféra filmu, která se do mne příjemně vlévala

Velká žranice (1973)

Je to o naší společnosti, přežrané, přesycené - jídlem i sexuálními podněty.....nevědíc co s životem...navíc dost naturalisticky zpodobněné

Nebezpečná známost (2005)

Chvilkama jsem vážně přemýšlela, že ty perverzní sexuální hrátky vypnu...ale zvědavost mi nedala :-)), vyklubal se z toho docela zajímavý psychologický thiller

Dvojí život Veroniky (1991)

O dvou ženách, spřízněných duších, které se ovšem nikdy fyzicky nepotkají. Jejich neuvěřitelná intuice, jejich hudba (melodie doprovázející celý film je opravdu podmanivá), jejich krása, jejich láska,.....vše jakoby je spojovalo v jednu bytost.

Carmen (1983)

V příštím životě se chci tančit Flamenco a utancovat se jím k smrti..."Znič mě :-)) "

Šifra mistra Leonarda (2006)

Fajn mysteriozní detektivka, mám ráda hledání pravdy podle klíčů schovaných na různých místech, kdy každá indície otvírá další hádanku a je v tom zakomponována pořádná záhada, dalo by se říct i zázrak (Protože zázraky se dějí, aspoň v pohádkách :-)). A nic závažného z hlediska nábožesnkého symbolismu v tom nevidím. Je to jen příběh. Svou formou i vyústěním bych Šifru přirovnala ke knize Velká Osma z šachového prostředí jestli někdo znáte..

Píseň pro Rudolfa III. (1967) (seriál)

Mám tenhle seriál moc ráda díky svému tatínkovi, který si pečlivě nahrál všechny díly...a museli jsme se naň kolem Vánoc pravidelně dívat. Mírná pubertální alergie se proměnila v sentiment : 100% (hlavně Vánoční a Silvestrovský díl). Navrhuji dnešní produkci stupidních emočně labilních seriálů, aby natočili něco takového- hudebního, s klipy...nápadem...i když neumím si představit to obsazení (určitě ne Vondráčková, apod...)....chtělo by to někoho, kdo se nebojí avangardy,přitom umí dát příběhu hlavu a patu.

Slavíci v kleci (2004)

Krůček po krůčku, lekce za lekcí, musí to být krásné mít nadání pro výchovu. Myslím že se mám ještě co učit, minimálně trpělivosti.