Den po zítřku (2004) (TV film)

Stručné, jasné, výstižné. Krása. Hvězdička za grafiku vozítek na sněhu.

Batesův motel (2013) (seriál)

První série 3-4, druhá série 2 hvězdičky.

Zatímco spíš (2011)

Napínavé, dramatické, geniální? Tedy pardon, já se běžně bojím i u Křemílka, ale tady to byla těžce předvídatelná natahovaná nuda. Štrejchnutá sem tam kapkou (nechtěné) komiky - krvácivá scéna ve vaně vyrobená za pomoci pumpičky na kolo či čeho to. Za mě průměr. Max.

Hobit: Bitva pěti armád (2014) odpad!

Nejsem snad "sebestředný šulínek", jak kritizováno v diskusí, ale jak jinak hodnotit film ražený posté přes jedno kopyto, a to včetně (a možná zejména) masek a vizuální efektů? O ději nemluvě. Přepjaté epické momenty, v důsledku působící až komicky, místy vyvolávaly v "našem" kinosále nevěřícný smích. Jednoduše: ztráta peněz i času.

Bídníci (2012)

K tomu není dodat. Dle mého soudu byť i jen průměrně intonující divák vypíná nejpozději v polovině.

Láska na kari (2014)

Klasická slaďárna na jeden večer podle osvědčeného vzorce romantických komedií. Zapojení multi-kulti pohledu zde naprosto nehraje roli. A drama? No to se snad někdo opravdu zbláznil.

Strážci Galaxie (2014)

Méně trapné než filmy tohoto žánru obvykle bývají.

Cesta vesmírem (1974)

Křičte si na mě, bijte si mě, mučte si mě chlebovou polívkou ... ale ten film není úplně špatný. V pěti letech jsem se stroboskopických robotů bála příšerně a musím říci, že dnes už se i chápu. Z jejich tanečních pohybů čiší jistá hrůza, umocněná tichými nástupy na scénu (ano, funguje to i bez toho, aby se na znamení dramatického děje v symfonickém orchestru trhaly žíně a praskaly tympány). Je to papundeklové, je to rozvleklé, herecké výkony slabé, děj opravdu postrádá logiku, ideologická indoktrinace kam se podíváš, ale - Robot-Chůva s kočárkem a zástěrou kolem krku? Jestli tohle není čirý dadaismus, tak pak už nic.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Po půl roce změna ze čtyř hvězd na dvě. Zaboha si nemohu vzpomenout, a to ani s dopomocí, o čem to bylo. Takže pravděpodobně plochá historka okresního formátu, která mě přechodně oslnila svým luzným zjevem.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Ano, není to úplně objektivních pět hvězd. Ale pro tuhle dvojku mám slabost a opravdu jsem se bavila. Tak co.