• Pohádka

Lov na Gluma (2009)

Dobrý nápad, škoda jen že to nenatočilsám Jackson s LOTRovskými herci... Plusy: nápad, scénář, kvalita (na fanfiction film). Mínusy: místy až zbytečně moc akce, dalo se to víc zpracovat a tím pádem prodloužit minutáž, faktické chyby (Aragorn říká na konci, aby Gandalf poslal HOBITY do Hůrky, přitom v tu dobu nikdo nevěděl, jestli s Frodem někdo půjde; někdy hodně počítačové záběry- socha Elendila; v dodatcích se to píše trochu jinak)... Byl bych moc rád, kdyby Jackson po dotočení Hobita se začal věnovat filmům inspirujících se právě v dodatcích k pánu prstenů- je tam uschováno plno silných nezfilmovaných příběhů, jako třeba cesta 100-letého Smíška a Pipina krátce před smrtí do Rohanu a Gondoru... 70%

Requiem za sen (2000)

Kamera 4*, hudba 5*, příběh 0*, herci 1*. Průměr 2,5*. Přikláním se díky celkovému dojmu z filmu na nižší hodnotu. Nelíbilo se mi to

Pařba na třetí (2013)

Celý film jsem měl pocit nechutného "dežaví". Nakonec dávám 50% za herce a povedený závěr. Bohužel velké zklamání

Garfield ve filmu (2004)

Parádní film na pobavení se spoustou nezapomenutelných hlášek. Postava tlustého líného kocoura se na čas stala fenoménem a ne jedna kočka po něm poté dostala své jméno. Co je děsné, jsou herecké výkony VŠECH herců. Stejně jako "novátorský" střih a hudba.

Rychlí a zběsilí (2009)

Návrat Diesela a Walkera filmu jednoznačně prospěl, ačkoliv se setkávají v roli nepřátel. Zajímavé je, že Walker opět zachrání Dieselovi život, to je ale vedlejší. Film má narozdíl od dvojky a trojky trochu tempo, o něco v něm jde. Navíc jsme jako diváci trochu zasaženi smrtí Letty, proto soucítíme s Dieselem, zároveň je nám ale líto Walkera (nebo takhle to alespoň přišlo mě)... Reálnost jde stranou hned po páté minutě a to je přesně to, co na Rychle a zběsile oceňuji. 60%

Rychle a zběsile 2 (2003)

Rychle a zběsile bez Diesela? Špatné. A dopadlo to tak, i když se Walker s Gibsonem snaží udělat z filmu něco víc- ale prostě to nejde. Pár fajnových honiček, hezké derby. Ale není to vůbec ono. Začíná to být velmi velmi nereálné (skok na jachtu). 2*, chybělo tomu trochu "Dieselu"

Muž se železnou maskou (1998)

Krásná hudba. Bohužel film absolutně nevyužil svůj potenciál (obsazení, předloha). Depardieu je nevýrazný a ztrácí se, stejně jako DiCaprio. Zápletka je zvláštní a roztahaná, film začíná trochu nabírat spád až ke konci filmu. Jinak je to velká nuda a vedlejší děj (románek Atosova syna a dívky) jen podtrhuje celý film- podprůměrné herecké výkony a špatný scénář. Z herců vyzdvihnu jen Malkoviche. ´Kromě hudby ještě oceňuji kostýmy a dojemný konec. Velká škoda, 2 hvězdy

Zjizvená tvář (1983)

Herecky hodně vyčnívá Pacino, obstojně svou roli hraje i Bauer- jinak ale nic moc. Stopáž je vážně smrtelná, film hlavně v první části není tak zajímavý, ale zhruba po smrti Lopeze se to konečně pořádně rozjede. Líbí se mi zpracování sídla gangu a hudba... Velkým mínusem je již zmíněná stopáž a pro mě nesympatické herečky, dále to, že děj je remake filmu z roku 1932, který jsem viděl a tak dopředu tušil, co se stane... A s čistým svědomím mohu říct, že scénář je stejný, akorát dvakrát tak delší... Nemastné neslané, moc mi to nesedlo... 50% za Pacina

Morganovi (2009)

Nové filmy z USA se dělí na 2 druhy- velkolepé, které svým rozpočtem a obsazením jsou předurčeny být skvělými (Vykoupení, Zelená míle) a lehkomyslné komedie s účelem prostě pobavit, bez většího úmyslu (Morganovi, Nesvatbovi). Pokusím se teď porovnat 2 zmíněné komedie, které jsem v poslední době viděl a mám je tak v živé paměti. U filmu Nesvatbovi jsem se zasmál mnohem víckrát, navíc tam hráli ve svém oboru perfektní herci (Vaughn, Wilson) doplnění charismatickým Walkenem. Vznikl tak pohodový film de facto o ničem, který vás ale bude bavit a je napínavý... Naopak ve filmu Morganovi se sešli 2 k sobě se nehodící herci, kteří by si film nejradši ukradli sami pro sebe- myslím Granta a Parker, která mi mimochodem není vůbec sympatická... Scénář je zvláštní, možná se nám snaží ukázat jak to chodí, ale je to podáno v tak pocukrovaném obalu, že to vaše smysly vnímání úplně otupí a vy jen zíráte víc jak hodinu a půl, nic se nedozvíte jen se párkrát zasmějete... Celkem se mi líbila hudba a výkon Elliota, pak už jen snad poměrně malá stopáž... 40%

Cesta do středu Země (2008)

Od filmu jsem čekal,že bude o ději v knize Julesa Verna. Bohužel opak byl pravdou... Místo zajímavého filmu, který mohl být vytvořen podle zajímavé předlohy, nám filmaři připravili opravdu luxusní americkou hovadinu. Bohužel. Film jsem nedokoukal- u parádní scény na "moři", kde jedna z hlavních postav "odvane s plachtou v ruce do nebe" jsem na to už prostě neměl. Co dál dodat? Mám v hlavě jen několik nesmyslností- například jak jedou po neskutečně rychlých vozících a jen tak bez problémů skočí z místa v té šílené rychlosti 2 metříky a šťastně přistanou v náručích s Frasere, který světě div se od začátku neztratil svůj bezvadně nagelovaný účes a dokonce se ani nezpotil. Respekt! Další zajímavá scéna byla při řícení se několika kilometrovým tunelem v opět šílené rychlosti, kde se "hrdinové" jen tak baví co se stane až dopadnou. Film je tak na 20%, protože dál se ((možná) staně něco normálnějšího. Dávám 1 hvězdičku, protože předloha si to zaslouží a možná i filmaři mělo dobrý úmysl