gurmanik

gurmanik

Česko
Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry. Jean-Paul Sartre

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

  Je mi srdečně jedno, jak hodně se film inspiroval realitou (někdo kritizuje, že se vlastně neinspiroval skoro vůbec). Důvodů je hned několik. Nejlepší film, co jsem za pěkně dlouho dobu viděl. Proč? Nepamatuji se, že by mě jakýkoliv film donutil ronit slzy smíchu, smutku, přemýšlet o sobě a o životě druhých a k tomu všemu ještě můžete obdivovat krásný bourák jako stvořený pro vozíčkáře :-) Zpočátku filmu jsem byl hodně rozpačitý, dokud člověk nechápal, oč vlastně běží. Velkou zásluhu na mém 100% hodnocení mají i herecké výkony, které bych neváhal charakterizovat slovem BEZCHYBNÉ A PERFEKTNÍ. Pokud máte smysl pro humor a kouska citu v sobě, film Vás musí oslovit :-)

 • poster

  Co jsme komu udělali? (2014)

  Komedie, která pobaví jako málokterá. Navíc má neuvěřitelnou myšlenku, není stupidní. Díky za ni, miluju francouzské komedie, prostě je miluju.

 • poster

  Avengers (2012)

  Bum bum, prásk a bum. Úžasná podívaná, skvěle zvládnuté triky. Pravda, děj trochu pokulhává, ale kvůli tomu do kina na 3D akční film nechodíme :-) Tempo, efekty, napětí, chvilky humoru + můj oblíbený Iron Man = dokonalý mix, který snad nikoho nemůže nudit. Smekám a klaním se, jeden z nejlepších filmů poslední doby.

 • poster

  Iron Man 3 (2013)

  3D zážitek roku. Kdo neviděl, nepochopí.. Btw, přečetl jsem si zejména kritické komentáře.. Zaráží mě, že si u Ironmana stěžujete na moc akce!! Klišé se záchranou prezidenta?!! Moc pompézní souboje?!! KURV* jste normální? Tak proč jdete na ironmana? Jděte si na Zachraňte Willyho.. Co asi čekáte od akčního bijáku? Že budou vést filozofické řeči o vzniku světa?

 • poster

  Zachraňte vojína Ryana (1998)

 • poster

  Žhavé výstřely 2 (1993)

  Nejlepší parodie všech dob :) Hláška střídá hlášku, nejde se nesmát :) Obvykle to nedělám, ale tady prostě musím: // Uděláme to po námořnicku. Kdo první zemře, prohrál. // Já ale nemůžu jít, svázali mi tkaničky. - Uzel. Bastardi! // dokonalé, lepší než téměř dokonalá jednička :D Tenhle film jsem viděl asi po 10 letech a tehdy se mi až tak nelíbil. Časy se mění :)

 • poster

  Pád Třetí říše (2004)

  Tento film jsem si velmi oblíbil. Popisuje totiž 2. světovou válku z pohledu Němců, ba přímo samotného Führera. A takových pohledů na věc nebylo natočeno, zdokumentováno či jinak prezentováno, mnoho. Vše je z pohledu spojenců. Tento film krásně ukazuje, jak si čelní představitelé 3. Říše mysleli, že konají správnou věc (správné věci). Ukazuje Hitlera, který byl prý v soukromí velmi charismatický a zábavný, ale také náladový a výbušný (čerpám z knih), jak byl oddán Německu a to, že všechna ta zvěrstva páchal, alespoň na konci války, z přesvědčení, že koná dobro. Film uvádí rovněž pravdivé údaje o tom, jak Hitler plánoval protiútoky jednotkami, které už dávno neexistovaly. Prostě se dočista pomátl. Až na manžele Goebbelsovi můžeme vidět, že i nacisté byli lidi, kteří měli strach, city a své přesvědčení. Proto se nabízí otázka, proč takto velký konflikt vypukl? Ještě že dnes už je situace o mnoho lepší. A můžeme mít jistotu, že pokud by snad vypukla 3. světová válka, bude to ta poslední. Aneb jak řekl Albert Einstein: Nevím, čím se bude bojovat ve 3. světové válce, ale ve 4. to budou klacky a kameny.

 • poster

  Černý jestřáb sestřelen (2001)

 • poster

  Jurský park (1993)

 • poster

  Millerovi na tripu (2013)