Kuky se vrací (2010)

Na naše poměry zajímavě natočené. Ale Kuky je kretén.

Houdini (2014) (TV film)

Radek99 jakoby mi mluvil z duše. Taky mě neuvěřitelně rušila moderní hudba, která by měla být nahrazena něčím dobovým. Stejně tak zrychlené záběry a střihy a k tomu ty animované pasáže - něco, co se možná hodí do CSI, ale do snímku odehrávajícím se před sto lety rozhodně ne. Každopádně na mě udělala dojem dynamika vyprávění a samozřejmě i samotný život aktéra. Když se oprostím od těch neduhů, je to slabší čtyřka (ale přece čtyřka). Přeci jen to odsejpalo a já se ani chvíli nenudil.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Jedno z největších zklamání, co jsem u filmu zažil. Ano, první polovina byla dokonalá. Celý to tak krásně odsejpalo a já měl pocit, že sleduju výjimečnou road movie o dvou parádních bastardech (přičemž jeden z nich je korunovanej cvok). Ale pak přišla druhá polovina a celý film naprosto degradoval na debilní, upírskou vyvražďovačku, až příliš okatě připomínající Braindead. Filmy o upírech jsou mi ještě protivnější, než filmy o ponorkách a letadlech, ale byl bych to ochoten přehlídnout, pokud by se z toho nestala tupá slátanina. Omlouvám se všem fanouškům, ale tohle mě minulo. Rozpůlit to na dva filmy, tak z toho vznikne hvězdně obsazená pěti hvězdičková podívaná versus oddychová, místy nápaditá komedie (ano, občas to byla i sranda), která si však nezaslouží více, než dvě hvězdy. Sečteno, podtrženo, zprůměrováno - tři z pěti.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nějak mě to nenadchlo a v polovině už ani moc nebavilo. Tři hvězdy za scénu s prvním "utečencem" a za ... já už vlastně ani nevím, co se mi v tom filmu líbilo. Průměrná žánrovka, nic světoborného.

Rudy Linka: Kytara je droga (2015) (TV film)

Byl jsem na jeho koncertě/přednášce o životě. Užasný člověk, který vás naplní optimismem, ať chcete nebo ne.

Černé zrcadlo - Celá tvá minulost (2011) (epizoda)

Mám z toho smíšené pocity, stejně jako z té staré psychologické hry o Abigail a Sindibadovi. Tedy, guláš mám pouze v mém osobním hodnocení kladných a záporných postav - vše ostatní je bezpochyby za pět hvězd.