Na samotě u lesa (1976)

Nesmrtelný děda Komárek... herecký koncert Josefa Kemra. 5*

Panna a netvor (1978)

Další skvělý film Juraje Herze... Ponurý, kladoucí důraz na atmosféru, místy strašidelný. Dokonalá adaptace Krásky a zvířete, kdy zvíře je opravdu děsivé a zámek není vůbec přívětivý. Hudba, která film provází je mou vůbec nejoblíbenější skladbou Petra Hapky. Prostě kombinace Herz+Hapka = nezapomenutelný filmový zážitek. 5*

Den pro mou lásku (1976)

Skvěle obsazené psychologické drama vyprávěné z pohledu manželů jež se po tragédii snaží najít nový smysl života. Hudba Petra Hapky atmosféru ještě více vyhrocuje a dodává jí na vážnosti. Po právu zasloužené 4*

Spotlight (2015)

Skvělá práce... úžasní herci, režie, kamera i scénář. Dostala jsem vše, co jsem doufala. že dostanu a i něco navíc. O závažnosti tématu nelze polemizovat, takže klobouk dolů před odvahou, ujmout se takového sousta s takovou grácií. Musím říct, že film dosti poupravil můj všeobecný názor na církev a na její "propagandisty" v podobě všech možných hodnostářů. Jednou větou: Hnus několika let zametenej pod koberec. Alespoň do jisté doby. Film si svá ocenění právem zaslouží, stejně jako si zaslouží celých 5*.

Divočina (2014)

Jak nejlépe si vyčistit hlavu, zbavit se zlozvyků, smířit se s minulostí i vlastním já... vydat se do divočiny.To je příběh Cheryl, která se tak rozhodne po smrti matky a krachu manželství. Obdivuhodný příběh, obdivuhodná žena, dechberoucí záběry na krásnou krajinu a jedinečný herecký koncert Reese Witherspoon. Dávám 5*, nemůžu jinak.

Stejná srdce (2014) (TV film)

Film, který se měl rozhodně vysílat v kinech. Velmi silný příběh z doby právě rozjeté epidemie AIDS. Na jedné straně stojí gayové, kteří se společně s lékaři, kteří se k nim neotáčejí zády, snaží odhalit pravdu o této zhoubné nemoci. A na straně druhé jsou ignoranti, kterých se to buď netýká, nebo mají strach. Byrokracie byla, je a bude. Akorát v některých případech bych ji nejraději nakopla někam. Snímek velice autenticky znázorňuje nejen dobu, dopad nemoci na mezilidské vztahy i celkovou společnost, ale především nemoc jako takovou, její příznaky, rychlost šíření, bezradnost a konečné smíření se s nevyhnutelným. Skvělé obsazení filmu jen prospělo, žádná role není bezvýznamná a podílí se na celkovém dojmu. Jedním slovem SÍLA. Jednoznačně 5*

Requiem pro panenku (1991)

Děs a hrůza, která na mě tímto snímkem dýchly by se daly krájet. Po shlédnutí valíte bulvy ještě tak týden a nevěříte tomu, co jste viděli. I po tolika letech a více než jednom zhlédnutí mám po skončení závěrečných titulků pořád stejný pocit, Jsem naštvaná, pohoršená, místy zhnusená a kladu si tále stejnou otázku: Jak je to vůbec možný? Filip Renč tento film zrežíroval bravurně a Aňa Geislerová je v něm dokonalá. Jak Evu Holubovou jako herečku zbožňuji, tak v tomto filmu ji ze srdce nenávidím (je prostě dobrá). 4*

Mlčení jehňátek (1991)

Film, který ve mě odstartoval lásku ke krimi thrileru. Naprosto dokonalé obsazení, včele s mlaďounkou Jodie Foster v roli agentky FBI Clarice Starlinfové a nezapomenutelného Anthonyho Hopkinse jako doktora Hannibala Lectera. Anthony je herec mnoha tváří, ale na tu Lecterovu divák jen tak nezapomene. Napínák jako sviňa, husí kůže po celém těle, miska z brambůrkama právě došla, pokračuji v okousávání nehtů. Film sledujete jedním dechem, všechna ocenění dostal právem a i když je už přes 20 let starý, nepřestane mě děsit a vždy se na něj ráda podívám znova. 5*

Bez dcerky neodejdu (1991)

První film i kniha, kde jsem se setkala s rozdílností východu a západu. Snímek jsem viděla již velmi dávno a knihu četla ještě dřív a můžu říct, díkybohu tam není vše. Film je skvělý, autentický, knižní předlohy se drží, ale hlavní hrdinka těch hrůzných násilných momentů ve skutečnosti zažila mnohem víc. Sally Field ztvárnila Betty naprosto věrohodně, se všemi emocemi, které k takovému filmu patří. Alfred Molina, kterého znám z úplně jiných rolí, se dokonale sžil se svou postavou a jeho přerod z milujícího manžela a otce rodiny v násilnického agresora je dokonalý. Celkově jsem si film velice užila, byla jsem napnutá, seznámila jsem se s jinou kulturou, zemí, do které nepáchnu ani palcem u nohy a životem žen, které to v mužském světě nemají vůbec jednoduché. Klobouk dolů před nimi. Za mě rozhodně 4*

Světová válka Z (2013)

Filmy se zombies moc nevyhledávám, ale tenhle mě naprosto dostal. Dokonale natočený zombiland s poselstvím nalezení léku. A ti zombíci se fakt povedly. Doufám, že pokračování bude brzy, protože si ho rozhodně nenechám ujít. Skvělé, napínavé, zábavné, super kamera, scénář i režie a exkluzivní herecké obsazení včele s Bradam Pittem. Jednoznačně 5*