Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indy počtvrté a suverénně nejhůř. Z akčního hrdiny zapáleného do hledání všemožných artefaktů se stal senilní a otrávený dědek, na kterého není nikdo absolutně zvědavý. Jeho postava, kolem které se v trilogii vše točilo, je nyní odehnaná do pozadí, plazí se, kulhá a je ostatními charaktery naprosto odtažena do pozadí. A to nemluvím o naprosto mimózním úvodu (vesnice figur WTF?), kdy na milého Indyho vždy čeká celá banda záporáků, než se zmátoží, vypustí z pusy nějakou hlášku a dá se do pohybu. Tsss. Vysvětlovačky k uzoufání nudné, celý film není VŮBEC napínavý, a když už dojde na nějakou akci, dočkáme se v ní absolutního digitálního obžerství. Abych ale tolik neplival, jinak je odvedená na jedničku. Sci-fi zápletku bych ještě překousnul (i když u konce jsem již mírně skřípal zubama), ale kde je ksakru ta nenucenost a inteligentní humor (Křížová výprava vládne). Místo toho tu máme Shiu (který je mimochodem zase cool) fackovaného do rozkroku digitálními rostlinami. Tak takhle vážně ne, Spielbergu, Lucasi a ostatně i Williamsi. Ten soundtrack je totiž vážně nudný. Stejně jako Cate Blanchett. 6/10 a naprosto zbytečný film.

Sirotčinec (2007)

Nudná režie + scénář kopírující Faunův labyrint + nulová invence + spousta nelogičností a nasírací konec = obrovské zklamání. Sirotčinec není horor (3 lekačky nestačí), ani ryzí fantasy (z něj si půjčuje sotva dva prvky), je to spíše rodinné drama, spoléhající na atmosféru, která se mnohdy moc nedostaví. Guillermo del Toro si zřejmě myslel, že po Labyrintu mu diváci sežerou cokoliv, i když se na filmu bude podílet třeba jen jako producent. Kdepak, Guillermo. Dvakrát to stejné řeky nevstoupíš.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Spousta hezkých lidí, rvaček a přestřelených barviček. I když každý z nich pobral hereckého talentu asi jako Mike Myers soudnosti, proplujete Nikdy to nevzdávej se vší lehkostí. Klasická jednohubka, která sice z mozku vyšumí ihned po dokoukání, ale když ono je to vážně cool:). Více zde.

Constantine (2005)

A to je jako všechno? Po místních ohlasech jsem čekal totální pecku, nicméně skutečnost je trošku jiná. Je sice pravda, že Keanu je vážně borec a jeho Constantine je jednou z nejlepe ztvárněných komiksových postav ever. Akce je také solidní, cigareta se pálí jedna za druhou, Shia je cool a Rachel to pekelně sluší. Ale kde je nějaká osudovost? Jde o narušení rovnováhy světa a všichni dělají jakoby nic? Kam se poděli všichni civilisté? Jsou doma nebo co? Všude samí démoni a podobná zvěrstva, ale aby člověk před finále našel normální živou bytost, to ne. Lawrence je sice poměrně schopný režisér, ale samotný úvod působí pod jeho vedením poněkud zmateně. A proč je ze závěrečného finále solidních pouze prvních sedm minut po nichž jde celý závěr filmu do pekel a divák jen čeká 20 (!) minut na konec? A proč v samém závěru jen tak ze srandy přijde Satan, udělá párkrát haha, hihi a je konec? Proč to proboha nemohl Keanu všechno vystřílet a basta? Proč? Proč? Proč? A to nemluvím o Tildě Swinton v roli Gabriela, jež pro mě byla jedním z největších WTF mého života. Velké zklamání.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Před čtyřmi lety dostali hlad, teď jedou do Amsterdamu. Nebyli by to však Harold s Kumarem, aby se nedostali do pořádných problémů a nakonec se z nich museli vyhulit. Stylově velmi podobné jedničce (skvělá záminka pro dvojkombo), na pár místech ovšem již trapné než vtipné (časté prdy). I tak u mě ale, s očekáváním trojky, palec nahoru. Více zde

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Extrémně nudná a natahovaná záležitost, kterou jsem díky Tarantinově dialogové masturbaci nebyl schopen dokoukat ani na popáté. Že geniální? Ani náhodou, panstvo

Wanted (2008)

Akční nátěr, se spoustou krve, ostrou mluvou, koncepčně podobný Matrixu a to jak nasnímáním, tak obsazením. McAvoy je borec a po tomhle spektáklu už mu asi sežeru všechno. Angelina je navíc poprvé vážně sexy. // EDIT: Po víc než 10 letech jen příjemná jednohubka, které by slušelo víc střihačské péče (ve smyslu rozvinutí děje a postav) pečlivosti. Jen krev a pár fucků nestačí

Zapomenutý ostrov (2008)

Abigail Breslin doufá na opuštěném ostrově v návrat svého otce a na příjezd jejího vysněného hrdiny. Výborné obsazení, rutinní scénář, čistě průměrný, avšak na léto jak dělaný film pro celou rodinu. Více zde.

Prosíme přetočte (2008)

Mos Def a Jack Black přetáčejí kazety, ale že by to byla až taková sranda jak sliboval trailer, to se říci nedá. Prosíme přetočte selhává hlavně na místě kde by to čekal málokdo - ve scénáři. Málo hlášek, mnoho nesmyslných dialogů. Škoda, s Gondrym za kamerou, takovým ansámblem a především z tak originálního námětu šlo vytřískat daleko víc. Více zde.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Spiderwickové jsou sice velmi solidně natočení a na mnoha místech působí v rámci žánru nadprůměrně, ztrácejí však v jinak banálních ohledech. Zjeména především v totální nelogičnosti, otravných dětech (snad jedině Highmore je solidní) a absolutně nulovému napětí. I ty rodiné hodnoty by si mohl Waters strčit za klobouk, zabírají totiž asi 15 minut celkové stopáže. Takže průměr. P.S. Hogsqueal Setha Rogena je definitivně největší borec mezi mluvícími stvořeními.