Formule! (2001)

K športovým filmom mám zvláštny osobitý citový vzťah a ku Stallonovi úzke puto. Tento film nemá ale ani základné myšienkové korene. Disponuje plejádou hustých zvratov a hlučných "cool-how" efektov, ale tie iba kazia akúkoľvek snahu priniesť divákovi tú pravú jazdu. A "výkony" 90-tich% "hercov" je kapitala sama, takisto ako umelohmotný rukopis režiséra.

Milionář z chatrče (2008)

Veľmi dobrý film s hustým tempom a výbornými nápadmi. Boj za lásku je úprimný a čestný. Dramatická štruktúra hlboko rozvitá, atmosféra napínavá, akcia slušná, postavy sú rôznorodé, čo je plus. Takto v stručnosti sa dá charakterizovať mierne gýčový príbeh. Nedal som päť, ale ako víťaza Oscara ho rešpektujem.

Neobyčejné ženy (2011) (seriál)

Zaujímavý dokument. Pri portréte Grace Kellyovej mohli byť viac rozpitvané jej konkrétne filmové role. Súkromný život solídna štruktúra, akurát mi viac chýbali nejaké jej rozhovory.

Kill Bill (2003)

Tarantino svoje šialené vnútro vôbec nepredstiera a nepredstiera ani to, že príbeh zvykne členiť do rôznych dejstiev. Viem oceniť jeho prácu s farbami, kulisami, výberom hudby a to najmä-s pretiahnutými zábermi. Ale po všetkých ostatných stránkach je to NESKUTOČNE smiešny film. Totálna kravina :-D.

Hořící Mississippi (1988)

Veľmi dobrý film s hviezdnym zoskupením, s Genom Hackman, ktorý je opäť v bohovej forme (uňho je veľmi ťažké zvoliť životnú rolu) a s opakujúcou atmosférickou hudobnou vsuvkou (tá dodáva väčší príklon k trileru než k dráme). Možno treba na tak vážnu tému ešte hlbšie rozpracované postavy (predovšetkým záporné - Rooker...) a scenár, ktorý by nebol častokrát IBA o tom istom. Aby dostal všeobecnejší civilný rozmer.

Očista (2013)

Až na pár zaujímavých momentov lacné béčko, na ktoré hneď zabudnete.

Francouzská spojka (1971)

Popredný predstaviteľ hard krimi-thrilleru so slušnou štruktúrou, prepracovanými postavami a pomerne hustým tempom. Spočiatku mi ale tá ručne mechanická kamera robila menšie problémy a musím uznať, že atmosférické zázemie bolo miestami pokojnejšie, vynahrádza to však muž činu Hackman s nenápadným a typologicky najvhodnejším vedlajšákom Scheiderom (s kľudnejším temperamentom, čiže adekvátne vybalancované policajné rady) a výrazným záporákom. To tempo teda graduje a divák sleduje akúsi archívnu akciu v pohybe - keďže je to pod záštitou skutočnej udalosti a nie sme veľmi stotožnený s nikým. Keď si navyše predstavím najnapínavejšiu jazdu na aute a sarkastické mávanie rukou nesympatického Reya, neraz vo mne prepukne dobrý pocit :).

Tupac Shakur: Brenda's Got a Baby (1992) (hudební videoklip)

Neuveriteľne precítené, klaustrofobické, emocionálne. Tupac bol majster v tom čo robil. Jeho texty boli ďaleko silnejšie než sú hociktorého umelca v terajších rokoch. A klip je dokonalou zmesou úzkosti, súcitu, ľudských chýb, ťažkých životných situácií. Navyše v čiernobielych obrazoch snímajúce bolestné chvíľky Brendy.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Je to tak medzi 3-mi a 4-mi. Musím uznať, že je to kvalitnejšie ako ostatné CSI. Ale stále mi tie prípady prídu ako iba dobre zmáknuté posudkovo počítačové konšpiračky.