Božský Bruce (2003)

Film pojednávající o získané božské moci je velmi vtipný, ale v některých místech moc citový. Je to velmi oddechový film, jež pobaví a člověk u něho nemusí vůbec přemýšlet.

Černí baroni (1992)

Děj o vojenské posádce PTP v Nepomuku, je velmi pěkný ale mohly by být o něco lepší. Je to ale velmi oddechový film, jež byl zničen častým promítáním v komerčních televizí.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Škoda, že nejsem o několik mnoho let mladší, abych se u tohoto filmu pořádně bavila. Ale musím uznat, že je to velmi nápaditá rodinná komedie, hlavně je pro děti.

Letec (2004)

Film jako je letec se velmi hodí mezi oscarové snímky. Zaujal mě především svým námětem. Pozorovat životní cestu jednoho z nejbohatších lídí své doby bylo jako okénko do meziválečných a válečných dob. Člověk žasne jak někdo takový mohl za svůj život stihnout tolik věcí, dvakrát spadnot s letadlem a přitom přežít, natočit největší vzdušný souboj, postavit největší letadlo své doby atd. Jediné, co mě mrzí, že se v tomto filmu velmi probírá vztah Hughese a Katheriny Hepburnové, a přitom se vůbec nezmiňují o jeho manželstvích. Ani se mi nepodařilo zjistit, jestli měl vůbec nějaké potomky. Filmu musím ještě něco výčíst, nezachycuje smrt Howarda Hughese, která byla velmi tajmná. Po několik posledních let svého života se s níkým nestýkal, a když ho v roce 1976 našli mrtvého, museli mu odebrat otisky prstů, aby se ujistili, že je to opravdu on. Aspoň by dneska Howarda Hugese potěšilo, že TWA pořád lítá a konkurence zkrachovala.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Očekávala jsem něco víc než pár skvělých herců a velmi upravený děj. Kniha mě oslovila, námětem i rychlostí příběhu, ale u filmu to bylo jako jet rychlíkem. Ti, co nečetli knhu, v tom měli určitě pěkný bordel. Nejvíc na tomto filmu mi vadil konec, vždyť Sophie měla najít i svého bratra a nejen babičku a nikde v knize nebylo, že by byl Sauniere nevlastní dědeček Sophie. Tento film jinak ušel, ale kniha se mi líbila mnohem víc.

Mizerové II (2003)

První díl je lepší, ale dvojka je také skvělá. Improvizace scénáře se v napínavých scénách vyplatila a honička po dálnici je pěkně akční.

Mizerové (1995)

Líbí se mi dvojce hlavní herců, Martin Lawrence a Will Smith, kteří se prfektně doplňují.

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Je škoda, že tak pěknej seriál musí mít konec. Člověk se naposledy potká se svými oblíbenými posavami a je rád, že se konečně vrací domů.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Tento velmi úspěšný seriál je jedním z mých nejoblíbenějších. Richard Dean Anderson dokázal pozvednout úroveň velmi vysoko, a proto mě mrzí, že v pozdějších řadách už jen v seriálu hostuje. Christopher Judge potvruzuje mé tušení, že, kdo se chce dostat do seriálu, musí se naučit efektně cukat s obočím. Je škoda, že poslední díly začly být trochu jako nekonečný seriál - po zničení jediného nepřítele v galaxii sem Dr. Daniel Jackson přitáhne nenasitné Oraie ("Veleben budiž Orai" :D).