Strážkyně času (2022)

Vykrádačka Narnie, Nekonečného príbehu a neviem čo ešte. Otravné decka, strašná výprava, umelé CGI. A prakticky sa tam nič nedeje.

Matka versus android (2021)

Film stojí a padá na hlavnej protagonistke. Chloe hrať vie a dala do toho veľa emócií. Akčné scény sú len 2, neurazia ani nenadchnú. Scénar je slabší a ostatní herci pôsobia ako komparz. Výprava, kamera, strih sú na  televíznej úrovni. 2 hviezdičky za film a dve za Chloe, ktorá podala oveľa lepší výkon ako v Tom a Jerry.

Future World (2018)

Film prakticky nemá dej. Režisér a celý natáčací štáb asi išli na drogách. A Milla Jovovich zostárla a hrala hnusnú bitch. Jediné pozitívum vidím vo výprave a stopáži.

Cesta do pravěku (1955)

Výtvarné spracovanie na tú dobu je skutočne úžasné. Má to svoje čare, je to milé, nápadité. Horšie je na tom už ale scenár, ktorý je veľmi lineárny. Pripadá mi to akoby som pozeral dokument, nie hraný film. A najhoršie sú na tom herecké výkony štvorice chlapcov. Paradoxne najlepšie hrá ten najmenší, tí starší to proste recitujú ako básničku.

Knight of the Dead (2013) odpad!

K fantasy filmov som dosť zhovievavý. Ale toto bol odpad po všetkých stránkach. Nulový scenár, kde herci nemali čo hrať, treťotriedni herci, triky na úrovni lacných seriálov z 80. rokov, nereálne súboje a spackaný záver bez rozuzlenia. Odporúčam sa tomu vyhnúť veľkým oblúkom.

Legendární parta (2012)

Nudný, ničím výnimočný guláš. Akcia celkom fajn, príbeh takmer nulový, hlášky ma nebavili a celkovo to bolo také nemastné neslané. Proste zajtra si už nato ani nespomeniem, nie je dôvod.

Sousedská hlídka (2012)

Ďalší zbytočný film na jedno pozretie, ktorý ako komédia nesplnil ani základné očakávania. Navyše tých pár akčných scén je ako z lacného sci-fi seriálu, čo je pri takom rozpočte do plaču. Pri pozeraní včera som sa pár krát zasmial, dnes si ale už ani nepamätám vlastne na čom. Slabší priemer.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Na české pomery je to veľmi dobra zvládnutý kriminálny seriál. Herci podávajú nadpriemerné výkony. Hlavná dvojica detektívov má svoje osobitné čaro a svojský humor. Scenár vypráva príbeh s veľkým zmyslom pre detail. Nechýba ani napätie a občas nejaká tá akcia. Navyše má snímok misteriozný podtón a aj keď vykráda pár hollywoodskych snímok, až tak mi to nevadilo. Templárov a tajné spolky ja môžem.

King Kong 360 3-D (2010)

Vyzerá to veľmi dobre. Stálo by určite zato si to kuknúť "naživo".

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Potešilo parodovanie Pirátov z Karibiku a Braveheart. Inak to bolo také nesúrodé a miestami až nudné. Dúfam, že už nebude 5-ka.