• Krátkometrážní

Žiletky (1993)

nedramaticky vystavěný, leč z nitra vypovídající a poeticky vyvážený snímek, rozhodně překvapující v kontextu naší kinematografie porevolučních let... skvělá kamera Marka Jíchy, zajímavé kompozice, syrovost proplétaná nenaplnitelnou touhou... po celou dobu impresivní hudební doprovod Psích vojáků exploduje v závěru a podtrhuje velmi silné autorovo vyjádření.

Je třeba zabít Sekala (1998)

na tomhle filmu je smutné, že se jen "tváří" že chce něco sdělit... naprosto chápu ta lví ocenění - no jistě, všechny ty křesťanské odkazy, western, lidská stopa v přírodě, to je moc hezké a u nás ve filmu ne běžné. ale proboha už jen to vykreslení vesnice s pomocí dvaceti různých druhů zvířat, nebo pár prohozených vět v nářečí jen na začátku, aby byla atmosféra... občas naprosto zbytečné záběry (týká se to některých detailů), které jednak nefungují tak, jak by měly a navíc prodlužují už tak dlouhý film. střih čas od času trhá oči. a co ty mnohé papírové dialogy. ale i přesto, pozoruhodný český film, o kterém se rádi pobavíte s přáteli.

Zákon touhy (1987)

homosexualita, transexualita, fanatický obdivovatel, divadlo, vražda, drogy, neschopná policie, nemocnice... všechny dobře známé motivy Almodóvarovy tvorby ve filmu plném vášně, ne zcela standartních vztahů a mnoha vtipných momentů

Chicago (2002)

z tohoto filmu by mi naprosto stačilo skvělé vězeňské tango... zbytek je docela nuda, ještě možná stojí za zmínku klauniáda Johna C. Reillyho.

Kulkou do hlavy (2008)

v takovémto podání vypadá ten čin opravdu autenticky... celý snímek je v režii kamery, která mistrně pracuje s hloubkou ostrosti a občas i zajímavě s rámováním. ale vlastně nepřináší nic nového a v devadesáti minutách tou svou formou začíná nudit.

Destino (2003)

V roce 2003 obnovený společný projekt Salvadora Dalího a Walta Disneyho... Když byla příprava v roce 1946 ukončena, hotových bylo 15 sekund.

Tajnosti (2007)

Alice Nellis se podařilo dotáhnout do zdárného konce téma, které naštípla Věra Chytilová v Hezkých chvílích bez záruky. Byl jsem nadšený z kamery, střihu, hereckých výkonů. Řemeslně výborně zvládnuté, nápadité, dynamické a zároveň zajímavé a zábavné čtivo. A samozřejmě - po dlouhé době oddych od chlapských filmů - rukopis ženy je znát a pro muže je inspirativní jej číst. Občas i docela provokující, vypadáme tam (my chlapi) trošku jako ňoumové :)

Katyň (2007)

Film, pro který je snad zbytečné užívat jakýchkoliv měřítek či analýz. Důležité je, o čem vypráví, v tom je zcela zásadní. Jak už lépe vyjádřit vztah mezi nacismem a komunismem...

Parfém: Příběh vraha (2006)

popořádku: jakýkoliv film, kde je hlavním hrdinou antihrdina, se mi špatně hodnotí... tady to byl navíc jen takový laskavý klučina s vyvinutým šňupáčkem :)) a tak je v centru čich a obrazově je to podáno skvěle - neustálé detaily a především - velmi sugestivní prostředí - exteriéry: Girona!!! město doporučuji k návštěvě. jakkoliv může konec z počátku působit trapně, nenechte se unést a dodívejte se až k úplnému závěru. takovéto nepředvídatelné konce, jaký parfém nabídl, miluju. tom tykwer zkrátka namíchal ingredience v tom správném množství. ps. měl jsem na sobě čerstvě vypraný svetr a musím říct - necítil jsem se zrovna bezpečně...

Skafandr a motýl (2007)

vizuální sonáta na téma "cena života a role umění" s krásnými herci, výbornou hudbou a svítící madonou...