REC (2007)

Děj je výtečný. Se situací se seznamujete společně s hlavními hrdiny a díky kameře si připadáte jako jedním z nich. Myslím že není filmu s lepší gradací atmosféry. Z klidného začátku se postupně stává kulervoucí horor s atmosférou jako žádná jiná. Vřele doporučuju.

Vlk z Wall Street (2013)

Kamera brilantní, Leonardo jako vždy (ikdyž se mí zdálo, že tady hraje částečně sám sebe), několik opravdu vtipných momentů se rozhodně také najde a ten prodej prupisky byl dokonalej. To myslím vážně. Největší problém s tímhle filmem mám ten, že ta hlavní dějová linie, to opravdu zajímavé na tom příběhu, je totálně udusáno věčným šukáním, drogováním a nepřetržitými proslovy. Spousta hlášek na mně působila, že se chce příliš nuceně stát ikonickými. Jakoby chtěly konkurovat čtvrtlibráku se sýrem. Sex a drogy beru. To k tomu patřilo. Ale nešel jsem na ten film kvůli tomu. Tři hodiny se ve mně mísily pocity těžkého zklamání a radosti. Zklamání převažuje.

Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel (1975) (TV film)

Inteligentní, vkusné, k pos**** vtipné a hlavně s velikou dávkou srdce. Takhle bych charakterizoval kvalitní, sovětskou kinematografii. A pro tento snímek to platí třikrát tolik. Současné ruské filmy ve mně (až na pár výjimek) vyvolávají pláč.

Služební román (1977)

Přesladký film. Doporučuji pouze těm, s opravdu otevřenou myslí. Xenofobové, ruce pryč.

jOBS (2013)

Pro člověka, který léta hltá informace ohledně každičkém prdu Steva Jobse a Applu, bude tenhle film zklamání. Kutcherovi musím uznat že svůj domácí úkol splnil dobře. Naučil se imitovat Stevovu chůzi, jeho gesta a v některých případech i způsob vyjadřování. Nemůžu se však zbavit pocitu, že celý tento snímek, je jen hezky natočená fraška. Bezduchá záležitost. Všude samý falešný obdiv v očích komparzistů v obecenstvu (a to především v úvodní scéně keynotu iPodu). A citace Gila Amelia na konci filmu? Díra v lodi atd...?? Klišé jako prase! Záběry jsou krásné, kamera odvádí super práci. Moc hezky vyřešená typografie v titulcích a maskéři, kteří věrohodně zkopírovali vzhledy autentických osob si zaslouží pochvalu také. Jak už jsem ale řekl. Je to JEN hezky natočená fraška.

Muž z oceli (2013)

Bitka, klišé, kýč, kýč, bitka křížená s kýčem a klišé, kýč, skvělá bitka, kýč a končí to dalším kýčem (nečekaně). Jsem trochu zklamanej. Příběh mne tolik neoslnil, ikdyž mi dal odpovědi na několik otázek ohledně přesného původu a té síle kterou Clark Kent oplývá. Některé řečičky byly na tolik, trapné, až to už nebylo trapné, ale vyloženě k smíchu. Ale víte co? Ty skoro dvě a půl hodiny mi utekly rychle a já se nenudil. Nebýt těch skvělých kostýmů a vymazlených (kýčovitých) efektů, dal bych tomu dvě hvězdičky. Pacific Rim se mi každopádně líbil více.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Oficiálně. Toy Story Trilogie patří na naprostou špičku animované tvorby všech dob. Tečka. Skvělá jednička a dvě božský pokračování. Který animák to taky dokázal? Shrek? Madagaskar? Doba ledová? Hovno hovno zlatá rybko. Trojka z říše hraček je výtečná. Je vtipná, nápaditá, originální a dojemná. Prostě je. Na konci mi zvlhlo oko. Doporučuju.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Nejdřív jsem si myslel že se dívám na Power Rangers. Pak zase na Transformers. Hned potom na Godzilu kříženou s Cestou do pravěku. A najednou mi došlo, že se vlastně skvěle bavím. Lepší než Bitevní loď kdy byla, pro mně, srovnatelné se zážitkem z Transformers. Fakt. Je to dobrý. Některé scény trochu laciné (odrazové kuličky, racek na břehu vody během bitky), ale stejně je to dobrý.

Kličko (2011)

Než jsem se do tohoto snímku doslova donutil, myslel jsem si, že bratři Kličko jsou jen další hloupí lidé z Ukrajiny. Právo tohle tvrdit mám, sám jsem Ukrajinec. Každopádě. 110 min je přesně tolik času, kolik potřebujete na to aby jste obrátili svůj původní názor, zažrali se do filmu a snad i konvertovali do fanouška boxu. Tím jsem se já stal. Doporučuju jak všem fanouškům tohoto sportu, tak i odpůrcům sportu jako takového.