Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Kouzelný filmek pro malé i velké diváky který dobil svět a začátek jednoho velkého dobrodružství tří nerozlučných přátel a také začátek hvězdných kariér hlavních protagonistů. Přiznám se že fantasy mě nikdy nelákalo, od jakživa jsem neměl rád filmy s draky, hobity, skřítky a už vůbec ne filmy kde se vyskytují kouzla až do doby, než jsem poprvé viděl tento snímek. Harry Potter je veskrze moderně pojatý a poutavý příběh, během kterého snad každý z nás alespoň na chvíli zatouží být také studentem školy čar a kouzel v Bradavicích.

Batman navždy (1995)

Další pokračování Batmanovské série která sice značně pokulhává za svými předchůdci ale skvělý T. L. Jones v roli Dvou tváří a J.Carrey v roli Hádankáře to celé svými výkony nezanedbatelně zachraňují. Jonesovi role psychopatickěho Two-face sedla na výbornou a Carrey aka Hádankář je díky svým pohybům, mimice (a možná i z části díky přiléhavému kostýmu) nezapomenutelný a spolu s Jonesem tvoří jednu z nejvtipnějších dvojic filmových super zločinců.

Batman (1989)

Za mě jedno z nejpovedenějších filmových zpracování Batmana. Michael Keaton do role netopýřího muže sedl jak se patří a psychopatický Joker v podání výtečného Jacka Nicholsona se mi v dětství vryl hluboko do paměti, stejně jako ponurá atmosféra celého Gotham city.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Pro mě je tento snímek jednoznačně srdeční záležitost, Michael J.Fox ani Christopher Lloyd neztratili nic ze svého kouzla z prvního dílu a tak se znovu staneme svědky ztřeštěných situací do kterých se oba dva dostávají. Pamatuji si jak jsem se jako malý koukával na VHS s tímto filmem a snil o tom, jestli to v roce 2015 bude takové jak nám to Dr. Brown a Marty McFly ukazují zde. Nyní se píše rok 2015, auta sice nelétají, v restauracích nás neobsluhuje televizor, bohužel nemáme ani automatické tkaničky ale i po téměř 26.letech od vzniku tohoto filmu, patří snímek mezi ty lepší komedie na které se člověk rád podívá znovu.