Captain America (1990) odpad!

Pokud hledáte film, kde se postavy chovají naprosto debilně a nelogicky, tak jste ho našli. Snad v každé scéně je něco, nad čím budete kroutit hlavou. Vrcholem jsou ty gumový uši. Jestli chcete retro Kapitána, tak zkuste raději Death Too Soon.

Captain America (1979) (TV film) odpad!

Vypadá to, že pro adaptaci Kapitána získali v Universalu licenci jen na jméno Steve Rogers a Captain America a zbytek si museli vymyslet. A vymysleli to pěkně debilně, jak už popsal Nin. Ale co je horší, ještě hůř to natočili! Zápletka, která by vydala maximálně na 40 minut, je tady nesmyslně dlouhými záběry natažená na 98 minut. Takže dvě minuty vidíte Kapitána, jak si zkouší svou novou motorku se super umělohmotným štítem. Potom ho další tři minuty nedokáže borec trefit brokovnicí ze vzdálenosti ani ne pět metrů. Pak se Cap se svým kámošem vědátorem pět minut baví ve vrtulníku... A mezi tím jsou dloooouhé záběry na grimasy všech zúčastněných, kteří jsou ve většině případů jaloví. Hlavně Reb Brown, kterej se umí akorát připitoměle usmívat v jakékoliv situaci. Asi jim nezbyl film, aby scény mohli natočit tak, jak to měli v plánu a nechali to takhle. Najde se ale i pár dobrých momentů. Třeba scéna s asistentkou v plavkách na pláži. Nebo ty, kdy motorka raketově vystřelí z dodávky. A pak ta, kdy Cap skáče do návěsu tak, že si musí přerazit záda, ale následný střih všechno vyřeší. To je dohromady asi minuta stopáže. Na hodnocení na jiných (amerických) webech nehleďte. Ti sežerou všechno se svou patriotickou figurkou. Pokud chcete špatný komiksový film, tak zahoďte 90 minut svého času třeba u druhé Fantastic Four, Nicka Furyho nebo Ghost Ridera. 36 % totiž není odpovídající.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nevím jak hodnotit, ale málem jsem u toho usnul. Fajn hudba, kamera a efekty. Zbytek moc ne.

North Shore (2004) (seriál)

Hodnotit podle jednoho dílu asi nebudu, ale ty baby tam jsou fakt pěkný. ))