The Day the Earth Stopped Masturbating (2012)

Docela prča! Za tak krátkou chvíli představit funny originální příběh, to se hned tak nevidí. Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se z toho udělal celovečerák. Pravděpodobně by šlo o obstojný péčko pro gaye. SPOILER!!! Druhý díl by moh bejt o tom, jak by chudáci přeživší trpěli pod náporem naddrženejch ženskejch, kterejm zbyla jenom okurka, nebo poslední dva chlapi na planetě (shodou okolností taky pěkný okurky:)

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Tak nějak jsem doufal, že tyhle Activity budou mít konečně koule, ale o5 se pravděpodobně dočkám většího vzrušení, až mi někdo bude, u Activit s barevnejma panáčkama a soutěžníma kartama, předvádět papiňák. Oceňuju jinej přístup a nový "bubáky", ale dalo se s nima vykouzlit o dost víc. Fakt nevím, jestli se zase nechám nachytat dalším dílem.

Chilling Visions: 5 Senses of Fear (2013)

Svižný, jasný, originální, napínavý. Jo, tohle je hororová tématika stavící na něčem mysterioznějším, než je uchylák co honí bandu teenagerů po lese. Tenhle biják v člověku vyvolává nejen šimrání v břiše, ale i zvláštní stav znepokojení:) ... a to mi na hororech v poslední době chybí. V tomhle případě se ale podobný stavy objevujou docela často. Navíc se v Chilling Visions nemusí čekat, až se přeženou nudný a ukecaný pasáže. Jde se prostě rovnou na věc. Kéž by takovejch kousků bylo víc.

47 róninů (2013)

Tak tohle je typický příklad překroucenýho "za hodně peněz málo muziky". Tenhle film jsem si pouštěl asi na čtyřikrát, protože jsem se do něj ne a ne zakoukat. Dlooouhý pasáže zabývající se samurajskou tématikou ve vší okázalosti mě ubíjeli. Ta trocha akce, která k tomu byla přidaná nevyrovnala pocit o zbytečnosti tohohle filmu.Ty prachy, co padli na výpravu a efekty mohli být využitý určitě líp.

Tatínek (2004)

Nečekal bych, že může být dokument tak příjemnou podívanou. Může za to vhodně zvolené střídání nálady společně s prostřihem na Svěrákovi zásadní díla. Pochopitelně nejvíc za to ale může osobně samotný miláček národa, který se ukazuje ve své plné lidskosti. Právě jeho lidskost, laskavost a humor dostává Čechy už pěkných pár let a stejně jako spoustu dalších bych mu i já ze srdce přál, aby tomu tak mohlo ještě pěkných pár let být.

Empire State (2013)

Moc dobře zachycená dobová atmosféra tomuhle filmu hodně pomohla. "Rock" pochopitelně taky, i když jsem od něj čekal větší nasazení a rozhodně víc akce. Co tuhle podívanou sráží na kolena je mimo jinýho i pitomost lupičů, ale abych nebyl nespravedlivej, je to podle skutečný události, takže nezbejvá než si jenom zakroutit hlavou:)

Klub poslední naděje (2013)

Když někomu naservírujete to nejlepší šáňo s kaviárem, po určitým časovým úseku může omrzet, když ale přidáváte postupně na kvalitě, vydrží to dlouho. Tak trochu podobně to je i s tímhle příběhem. Začátek - průměr, ale postupem času graduje a tak přitahuje k obrazovce ještě víc. Vlastně i s hlavní postavou jsem to tak měl. Ze začátku jenom protivnej, nepříjemnej buran a pak ... možná pořád buran, ale už vůbec ne tak protivnej. Kromě silný a dobře zfilmovaný story se musím poklonit i hereckejm výkonům, ke kterym patřilo i obdivuhodný "upravení" vlastní postavy do podoby Somálce po dietě ... nebo nešťastnýho člověka, kterej i přes smrt v patách dokáže nějaký to štěstí absolvovat.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Opět močím proti větru, ale mě se to fakt líbilo. Žádný rozvleklý kecy, šlo se rovnou na věc. Že to je příběhový klišé, že to bylo tak zkratkovitý bez jakýhokoliv hlubšího procítění příběhu, že to staví mytologii na hlavu? No a co. Tenhle film nemá poučovat o tom, jak to bylo (jestli to tak bylo:), má bavit a to se mu celkem vede. Herecký obsazení super, i když Herkula jsem si nikdy nepředstavoval, jako takovýho slaďouše. Kamera, efekty, akce, všechno tady bylo ok. Tak co chtít víc? Náročnějšího, pravdivějšího, hlubšího, epičtějšího Hercula? Tak snad na příští pokus za pár let.

300: Vzestup říše (2014)

Pořád docela dobrý, přesto o dost slabší, než jednička. Je patrný, že z úspěchu jedničky se mělo těžit a tak se tady objevuje ještě víc zpomalenejch záběrů, ještě víc vypravěčských prologů, ještě víc cákající krve (nebo alespoň ještě víc efektně zabraných cákanců krve:). Snaha o hlubší příběh zůstala u vysvětlování příběhovýho zákulisí obou znepřátelených říší. To je samo o sobě docela fajn nápad, ale vyzněl mi nějak naprázdno. Hlavní part byl zaměřený na akci a v tom tkvěl pravděpodobně ten zakopanej pudl. U jedničky se objevovaly efektní záběry na nepřátele, zpomalený záběry byly tak akorát a v pravejch momentech, psychoprofily hlavních hrdinů umožňovaly víc se sžít s příběhem a v kombinaci s přehlídkou bojových taktik Sparťanů se jednalo o dokonalý veledílo. Tohle za mě byla jen nastavovaná kaše fůůrou perských krvinek. Nebejt jedničky dal bych 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že tohle má bejt důstojnej pokračovatel Thermopyl, je to manifestačně za 3.

You're Next (2011)

Podobných námětů už bylo dost, ale tohle je sakra dobře zpracovaný. Žádný hluchý místa, sekyra sviští vzduchem každou chvíli a přitom nezůstalo jen u vyvražďování bez pointy. Hlavní hrdinka byla vybraná taky dobře. Sice vypadá, že neumí do pěti počítat, ale ve skutečnosti je skoro magistrem v popichování šroubovákem). Navíc kvituju i to, že moje tělo po dlouhý době zažilo i občasnou "cukatůru" a to je přesně to, co od dobrýho hororu čekám ... tady jsem se opravdu dočkal:)