Tenet (2020)

V mnoha ohledech připomínájící časoprostorový seriálový trhák Dark, který letos završil třetí finální sérií. Nolan pojal vnímání času ovšem zase zcela jinak a tradičně divákovi neprojevil ani špetku soucitu při vyprávění svého komplexně spletitého, nýbrž do detailu dokonale vypracovaného příběhu. Tentokrát se k mému překvapení nebál přidat více akčních scén a náročnějších kaskadérských počinů. Tenet je zkrátka další precizní scénáristická lahůdka s vibrující hudbou Zimmerovského učence Ludwiga Göranssona. Epické kamerové záběry s fascinujícími, přirozenými non-green screen efekty, na které je potěšení pohledět.

SuperStar 2020 (2020) (pořad)

Více členů v porotě tomu dává celkem dobrou šťávu. Příjde mi, že i účinkující jsou letos oproti předchozím ročníkům více talentovaní. Jako profesionální hudebník podobné soutěže vždy rád uvítám.

A Question of Faith (2017)

Příběh zajimavý a inspirativní, nicméně zpracování a kvalita dialogů tomu dost ubírala hodnotu. Takový pohodový křesťanský podprůměr.

Like Arrows (2018)

Film o pravé podstatě manželství a základu ucelených a především zdravých rodinných vztahů. Příběh od zasnoubení až po vnoučata fantasticky vypráví realitu našeho růstu jak už v partnerském vyžití, tak i v sobě samých. Povzbuzuje k zamyšlení a stanovení těch skutečně důležitých priorit. ~ You can't run around living life one day at a time. You have to know where you're going, and then lead. ~

Kdybys jen tušil (2020)

Docela nevšední psychologické drama z řad mladšího hereckého obsazení. Konečně se Netflix vydal trošku odvážnější cestou jak scénářem, tak stylem výpravy. Film mě příjemně překvapil relativní vztahovou i vírovou všestranností (čekal jsem osvětu LGBT) a také hereckými výkony. Celkem dobře se zde daří přenést perspektivu středoškolského života a člověka, který se snaží porozumět nejen svému okolí ale hlavně sám sobě. Každopádně po delším přemýšlení mě nic úplně konkrétního neláká to vyzdvihnout mezi vyšší nadprůměr. Ale je dost možné, že časem ještě změním názor.

Interview s Bohem (2018)

Název filmu podivuhodně dobře odpovídá formě a stylu ve kterém se nese celý příběh. Samotné dialogy zaujmou především nespočtem otázek vzbuzující kolotoč dalších navazujících otázek. Nicméně po kratším zamyšlení je názorné, že tato skutečnost celkem dobře reflektuje náturu Bible, ve které Bůh velice pravidelně využívá právě nástroj otázek k přenesení informační hodnoty. Trošku škoda překombinovanosti a dost častých nelogických reakcí hlavní postavy. David Strathairn jako Bůh úplně neseděl a příběh pojímaje dialogů v rámci interview, je vlastně velice chabý a nemá žádnou vnitřní návaznost. Film nechám zatím bez hodnocení ale pro psychologické nadšence určitě stojí za zhlédnutí.

Surfařka (2011)

~ Just believe that He can turn it into something good ~

Přemožitel (2019)

Alex se opět předvedl! Perfektní drama s nevídaně propracovaným scénářem, který poukazuje na skutečnou podstatu křesťanství a vztahu mezi věřícím člověkem a Bohem. Příběh o odpuštění a nové naději. Pod povrchem svých vlastních představ a přetvářek, kdo skutečně jsi?

Vzepřít se obrům (2006)

Alexův velmi vydařený režijní (skoro) debut! Určitě je na místě srovnání s příbuzným Woodlawn od Erwin Brothers, který má také křesťanský podtext se znatelně větší hloubkou a vypracovanějším scénářem. Doba produkce je však znát a pokud jde o jednoduchost a divácký minstream tak je Facing the Giants asi tou oblíbenější volbou. Velkou pochvalu si zaslouží také hudební supervisor za výběr na míru šitého energického soundtracku!