Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (376)

plakát

Kosmonaut z Čech (2024) 

S jistou subjektivní perspektivou dokážu asi pochopit, že knižní předloha sama o sobě musela působit velmi zajimavě, psychologicky i mysteriózně, a že veškeré dialogy a aspekty samoty spolu s podstatou a řešením osobních problémů včetně představy a smyslu pavouka, mohly působit v čtené podobě více kreativně a přirozeně. Zfilmování mi přpadalo jakoby neúplné, atmosféra nebyla dostatečně vstřebatelná, chyběla tomu hloubka a celé to působilo spíše podivným dojmem.

plakát

Jídlo dělá člověka: Experiment s dvojčaty (2024) (seriál) odpad!

Bohužel, je to vcelku smutné, když je celý pořad postaven na výzkumné studii, která sleduje jen část parametrů, které se jí zrovna hodí do narativu. Hlavním měřícím parametrem pro vytvoření závěru oné studie bylo po časovém úseku osmi týdnů snížení LDL (žádoucí) u lidí s veganskou stravou, nicméně o tom, že studie také registrovala snížení jejich HDL (nežádoucí u zdravé diety), případně zvýšení triglyceridů (už vůbec ne žádoucí), o tom už se nemluvilo! ZDROJ

plakát

Sex O'Clock (2023) (seriál) 

Ve zpropadených českých televizních vodách nadmíru podařená, vtipná, osobitá a všestraně vyvážená drama série z rodinného prostředí. Překvapivě nápaditý scénář, kvalitní herecké výkony, skvělá hudba a výborná struktura z hlediska výprávění i střihu. Okolní prostředí blízkého Zlína podáno také velmi originálně. Oproti svému britskému předchůdci se drží při zemi a ve více konzervativnějším duchu, z čehož jsem měl zvláště v posledních dílech velkou radost. Skutečně velké a hlavně nečekané překvapení, u české produkce dávám zpravidla o jednu hvězdu více, protože tohle se u nás prostě příliš nevidí!

plakát

Marťanské lodě (2021) 

Nesmyslný scénář který dělá z hlavních představitelů nepřirozené kretény. Dialogy mnohdy nedávají vůbec smysl a kromě naprosté absence autenticity jsou jaksi zbytečně tlačené na silu. Nápad zajimavý, hudba  náladově pasující ale samotné provedení příběhu působí smutně a nedotaženě.

plakát

What Is a Woman? (2022) 

Matt Walsh je svou lehkostí, vzděláním, tématickou přesností a humorem zkrátka skvělý. Obsah je svou vážností ovšem více než zdrcující. Kam až dále je naše moderní civilizace schopna zajít? To už jsme úplně zapomněli na obyčejný život a prostý selský rozum? Jak jsme se vůbec dostali od nevinné diskuze na téma práv homosexuálních párů až k operacím fyzicky ještě nevyvinutých a mentálně nevyzrálých dospívajících dětí, které na doporučení politicky korektních lékařů činí nezvratitelná, život ohrožující rozhodnutí?

plakát

Na záchodcích (2022) (pořad) odpad!

Masakrální propagace vrcholního bizáru a nepatřičné ideologie.

plakát

Proměna (2022) 

Ničím neinspirující a sociálně hloupé vyprávění, které nenabízí žádný příběhový rozvoj. Hodnota nebo snad význam jednání hlavních postav, jejichž primárním cílem je tupá zamilovanost do dnešní dobou uznávaných a povrchních, rádoby celebrity idolů, nestojí ani za řeč.

plakát

Moonfall (2022) 

Velká škoda. Zdá se, že Emmerich od svého úspěšného kariérního vrcholu v roce 2004, pomalu ale jistě degraduje. The Day After Tomorrow byl přitažlivý a svou autentičností velmi sympatický. Zde se ale o nějaké potenciální realističnosti snad nedá ani mluvit. Vizuálně průměrné a dějově prostě jen debilní.

plakát

Něžný bar (2021) 

Přirozená a všestranně inspirující tvůrčí procházka po cestě za americkým snem. Příběh originálně soustředěný více na dobové pozadí sedmdesátek a na typicky jednoduchý a přitom srdce naplňující životní styl jedné prosté americké rodinky. V jednoduchosti je zkrátka síla. Hold doors, be good to your mother, have some stashies in your wallet, and own a fucking car.

plakát

Na prahu války (2019) 

"Víš, i když prší, slunce svítí. Slunce svítí na dobré i zlé stejně." Malickův režisérský růst nezná obdoby. Vizuálně překrásné, zvukově malebně jemné a emotivní, myšlenkami a příběhem více než zdrcující.