30 minut po půlnoci (2012)

Už dlho som nevidel tak perfektný ženský výkon ako dala Jessica. Zero Dark Thirty aj napriek pomalšiemu začiatku, dáva čo to nahliadnuť do kuchyne dnešnej CIA, a ako skôr či neskôr na každého príde. Vo viacerých smeroch som si pri tomto filme spomenul na žánrovo podobný snímok Tinker Tailor Soldier Spy, ktorý ma podobne zaujal. Nebolo to aspoň pre mňa ani suché, ani studené a naopak, tie dve a pol hodky som si vychutnal do poslednej sekundy.. aj preto som nakoniec zvolil 5* a myslím, že zaslúžených 85 %

Argo (2012)

Filmy založené na reálnych faktoch ma vždy fascinovali, o to viac ma dostal počin Tonyho Mendeza. Možno sa niekomu tento film ani zďaleka nebude pozdávať, ale musím dať päť hviezd, pretože za ten nadľudský výkon v Iráne si to Tony zaslúži. Hovorí sa, že najlepšie príbehy píše sám život a v tomto snímku sa to viac než potvrdilo. Ísť do východnej krajiny s takou myšlienkou a vidieť to peklo naživo a naviac, chcieť sa vrátiť domov s partiou ľudí pôsobí ako Sci-Fi.. 85%

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Ťažko popísať tak prepracovaný seriál o tom, čo väčšina z nás nemá ani páry, a ak má nejaké info tak maximálne z novín a telky. Zažiť to na vlastnú kožu a vidieť padať vlastných priateľov, či zažiť nečakaný protiútok tankov, lietadiel atď, je možno ľahké na pochopenie ale neskutočne náročne na prežitie s doživotnými šrámami nie len na duši ale aj hlavne na psychike. Ako tam spomenul jeden s tých veteránov, niekedy vidí padať svojich priateľov znova, a pevne verím, že nikto z nás nemá ani poňatie čo zažíva znova. Predposledná časť bola neskutočné napäté a po objavení židovského tábora s takmer chodiacimi "kostrami" to musel byť šok, ktorý poznačil aj najväčších tvrďákov na fronte a ktorý by väčšinu z nás ponoril, bo chceme, či nechceme žijeme už v úplne inej dobe a sme tak svojsky "rozmaznaný". Naozaj neskutočný, silný desať dielny zážitok zo všetkým čo k vojne patrí.. Ná záver len bonbónik, čo ma vcelku dostal v poslednej časti, keď sa vnuk pýtal deda (Majora Wintersa): "Povedz mi dedo, bol si hrdina za vojny? A dedo povedal: Nie, ale slúžil som v rote plnej hrdinou.." 95%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Jedno z najväčších minuloročných prekvapení pre mňa, keď sa na to pozerám spätne, vo veľa smeroch mi to prišlo podobné ako Bourne Identity.. Skvela atmosféra, strhujúci príbeh a perfektný Tom. Čo viac si priať? 85%

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tisíc ľudí, tisíc chutí. Stará známa to veta, a keď čítam tie hodnotenie niektorích, tak až kruto pravdivá. Po dlhom čase som dostal kvalitný materiál zo žánru, ktorý mi je najbližšie. To, že ten podklad je na reálnych základoch, dáva tomu trošku navrch. Pre mňa to boli perfektné takmer necelé dve hodiny so skvelým Gosling, ktorý ma fascinoval nie len v Drive ale aj v úlohe Jerryho.. zaslúžených 90%

Dr. Dre: I Need a Doctor (2011) (hudební videoklip)

Pecka, ktorá sa dá slovami len veľmi ťažko opísať. Je jasné, že nie každý počúva HH, no pre toho komu to je blízke, ako aj celá USA oldschool je to niečo výnimočné, skvelý text, podklad, strih. 95%

Nespoutaný Django (2012)

Wow, tak tento skost Tarantina opat nesklamal, nezabudnutelny Samuel L. Jackson, pankovsky Leo a skvely Waltz, ktory po boku Foxxa davaju tomuto filmu neskutocny smrnc.. Nie som fanusikom westernov ale tento je fakt unikatny ako po filmovej stranke, tak pre western aj soundtrackovej a samozrejme nechybaju ani krvave "orgie" v podani Tarantina. Jeden z najlepsich filmov po Pulp Fiction.. 95%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Takže pre mňa napriek tej kritike, čo som tu čítal je Hobbit stále riadna pochúťka. Filmové efekty, prekrásne prostredie a strhujúci príbeh je niečo, čo sa mi naozaj dostalo až pod kožu. Ani neviem ako ubehli takmer tie tri hodiny, až zrazu nastala čierna obrazovka a koniec :) Po dlhom čase sme sa vrátili do Stredozeme, videli známe tváre a stálo to za to! Už teraz som zvedavý na to, čo sa odohrá v dvojke a ako sa celá story zvrtne, či nie? :) 90%

50/50 (2011)

Film o tom, čo sa môže prihodiť každému z nás v silnom príbehu na čele so skvelým Gordonom-Levittom (jednoducho povedané, film o dennej realite). Veríte na náhodu? Osud? Nech to už je akokoľvek, nikdy nemôžete vedieť, čo vás v živote čaká a za akých okolností stretnete to vaše osudové dievča.. 85%

The Notorious B.I.G. (2009)

Pre fanúšikov oldschoolového rapu, hip hopu je tento príbeh niečo výnimočné. Neuveriteľný život o tom ako to v USA fungovalo. Nie len sa ponoríte plne do života B.I.G., ale postupne sa dozvedáte zaujimavé informácie, nie len o jeho živote ale aj o prepojení medzi jednotlivými "hudobníkmi", až po známy a slavný súboj, ktorý sa mu stal osudným... 90%