Iron Man 3 (2013)

Epické ukončenie Marvelovej trilógie končí na perfektnú. Od malička som vyrastal na animovaných "Marvelovkách" a Iron Man v podaní Roberta ma naozaj pobavil, nadchol. Naozaj som nečakal takýto koniec a nechal som sa prekvapiť až v samotnom filme, no o to viac som zostal "rozčarovaný". Táto trilógia podobne ako aj Batmanova v podaní Nolana je pre mňa TOP s animákov, ktorých som sa ako krpec napozeral.. Iron Man v podaní Roberta bol nie len perfektný v akcii, zápletke, ale naviac všetky tie tri časti disponujú skvelým humorom a hláškami.. 90%

jOBS (2013)

Hm dlho som rozmýšľal aké hodnotenie dať Jobsovi v podaní Ashtona. Čakal som predsa len niečo viac podrobnejšie, niečo podobné Pirátom zo SiliconValley. Musím ale uznať, že napriek tomu je to kvalitný film, ktorý ma čo ponúknuť. Aj keď škoda, že celý film su viacmenej len útržky s jeho života. 75%

Klub poslední naděje (2013)

Silný príbeh v ktorom doslova žiari Matthew McConaughey. Ron Woodroof bol naozaj bojovník a to čo dokázal je až neuveriteľné z 30 dňov si doslova vytvoril 7 rokov života.. Určite jedno z prekvapení minulého roka. Život je naozaj nevyspytateľný a nie vždy zdravý rozum vyhráva nad zákonom.. 85%

Kolonie (2013)

Vyzeralo to naozaj veľmi zaujímavo. No, žiaľ je to naozaj prepadák a nezachráni ho ani "Morfeus".. 40%

Legenda 17 (2013)

Pamätám si, že ako malý som mal ich samolepky nalepené na skrinke a tie mená mi moc toho nehovorili. Vďaka tomuto ruskému filmu som sa ale dostal do obrazu. Charlamov s Tarasovom boli legendárne postavy sovietskej zbornej a nebyť ich, kto vie ako by ten hokej v tej dobe vyzeral.. Legendárna výhra 3:7 na pôde domácich javorových listov, bola asi silná facka pre namyslených profíkov z NHL.. samotný film ponúka široký záber na Charlamova, ktorý to ani zďaleka nemal lahké a prešiel si naozaj kľukatou cestou. Zaujímavo vykresľuje aj Tarasova, ktorý bol možno svojím spôsobom podivýn, ale isto, iste úspešný tréner.. 90%

Millerovi na tripu (2013)

TOP komedia za posledný rok. Už dlho, dlho som sa tak z chuti nezabavil. Táto story funguje naozaj perfektne a človek sa nepretržite točí v kolotoči zábavy, trefných hlášok a scén. A určite netreba zabudnúť na EPIC scénu z titulkov a.k.a. Victory Music 1:35 http://www.youtube.com/watch?v=L3q8rf0zNS0 pre mňa zaručených 90%

Na život a na smrt (2013)

Silné prekvapenie na čele s famóznym Markom, ktorý opäť nesklamal a aspoň pre mňa sa stáva zárukou kvalitného movie. Lone Survivor mi trošku pripomenul film podobnej tematiky Zero Dark Thirty, ktorý podobne ako aj tento radím veľmi vysoko u mňa. Už len samotná myšlienka, že je to založené na true story, dáva tomu vysokú hodnotu a samotné prevedenie je aspoň pre mňa ★★★★★ .. 85%

Nevědomí (2013)

Vyzerá to tak, že Tom sa už definitívne premenoval na Jacka. Po Jackovi Reaporovi prichádza Jack Harper :) Na moje prekvapenie čakal som trošku odlišné Sci-Fi, no Oblivion ma milo prekvapil. Je to čistokrvné Sci-Fi, ktoré mi v určitých záberoch pripomínal Moon (2009, ktorý mu je v niektorých pasážiach dosť podobný). Tom sa ukázal v skvelom svetle a táto rola mu naozaj padla na mieru, nesklamal ani nestarnúci Morgan Freeman, ktorý v podobe Beecha, bol naozaj charizmatický. Cez dvojhodinovú líniu sa tiahnu útržky lásky v podobe manželov Jack a Julie, a hlavne ľudskoť a jeho symboly v podobe kníh a podobne. Oblivion určite nesklamal a pre fanúšikov Sci-Fi, opäť skvelý prírastok do rodiny, možno len tej akcie tam mohlo byť trošku viac.. 80%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pacific Rim je pre mňa príjemné prekvapenie o ktorom som dlho, dlho nevedel. Niekto možno tam vidí súvis s Transformermi, s čím sa nedá nesúhlasiť, ale napriek tomu tento dvojhodinový snímok ponúka slušnú porciu akcie, efektov.. 80%

Pařba na třetí (2013)

Možno ma predsa len Hangover 3 asi sklamal, možno som naozaj čakal podobný štýl, akciu ako v dvojke, a celý čas som očakával tú riadnu show, a možno to hľadanie "mafiána" tomu až tak nesadlo, ale musím uznať, že ako dozvuk 1 a 2, je to príjemne spomínanie v čase. Možno miestami také "deja vu", každopádne mi príde tretie, a asi naozaj posledné pokračovanie, už viac ako len úlet v podobe 1 - 2 a skôr sa zameriava na iné veci, ktoré si možno skôr či neskôr každý uvedomí. Záverečná rozlúčka s Alanom bol naozaj dobrý ťah. 75%