Muž, který nebyl (2001)

Asi jsem některé filozofické úvahy nepochopil, nebo nevím.. Ale co se dá chápat na úvahách založených například na tom, že člověku rostou vlasy ještě po smrti, což je samozřejmě hloupý mýtus.. Ach jo. Nesnáším, když si nějaký filmař hraje na děsně chytrého.

Lincoln (2012) odpad!

Spielberg už by měl s tím svým patetickým patriotismem konečně odejít do důchodu. Tešíme se. Sbohem a šáteček.

Mistr (2012) odpad!

To je ale blbost.. Zase další žvatlanina, kterou zdejší "intelektuálové" budou vychvalovat do nebe. Když tomu pomatenému gerontovi začal kdosi racionálně vyvracet ty jeho žblepty, měl jsem radost, že se z toho vyvine film zaměřený proti různým bláznům, kterým lidi naletí na jejich bláboly. Bohužel, nestalo se tak. Horší slátaninu jsem už hodně dlouho neviděl. Ještě štěstí, že Anderson ty kraviny točí jednou za uherák.

Nebeské dny (1978)

Když se zamyslím nad všemi klady a zápory, musím konstatovat, že je to prostě průměrný film. Zpracování určitým způsobem výborné, ale Malick neumí vyprávět příběh a ani nedokáže diváka seznámit s postavami. A ty vsuvky, kde ta holka vynáší různá filosofická moudra (čti bláboly), jsou akorát otravné.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012) odpad!

Tohle fakt dělal stejný člověk, co Pána prstenů? Holt asi předčasná stařecká demence, jinak nevím.. Ale už jenom ten nápad udělat z jedné tenké knížky tři dlouhé filmy je smrtící. Fuj. Snad nejlepší ukázka umělé filmařiny bez vášně a čistě pro prachy.

Atlas mraků (2012) odpad!

To se zase jednou sešli lidé, co buď sami nejsou smířeni s realitou, nebo akorát hodlají lidi neschopné přijmout realitu používat coby dojné krávy.. Výsledkem je samozřejmě film natolik protkaný ezoterickými bláboly, že i takové Tajemství by se mělo začít třást pod vidinou kruté konkurence. Kdyby to aspoň bylo myšleno jako fikce, ale na tom filmu je strašně vidět, jak tomu samotní tvůrci strašně věří, nebo by tomu aspoň chtěli věřit. Tohle patří do kýble zvratků, na jehož dně figurují filmy typu Fontána.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Naprosto úžasný film, na který se můžu dívat pořád dokola, a jen tak mě neomrzí. Nechápu příspěvky, ve kterých se hodnotitelé odvolávají na nesnesitelnou nudu. Tento film vidím přesně naopak. Ono je třeba si uvědomit, že v mnoha scénách jde o parodii na hollywoodké postupy, pokud tohle člověk nepochopí, tak je jasné, že u něj film automaticky ztratí minimálně polovinu bodů.

Osvícení (1980)

Další přeceňovaná kravina. To, že byl Kubrick nominovaný na zlatou malinu, není omyl, ale dost pochopitelná věc. Tak první tři čtvrtiny ujdou, i když je to dost natahované (viděl jsem dlouhou, Kubrickem původně schválenou verzi), ale poslední čtvrtina je vyloženě směšná.

Ed Wood (1994)

Tento film jsem viděl snad dvacetkrát.