Záchranný člun (1944)

Dnes by se natočilo stejně, jen by to bylo pravděpodobně na barvu :) Jako bonus je autentický pohled na vztah k Němcům v průběhu druhé světové války.

Dárek z lásky (2004)

Furt se  těšíte na svatbu Penelopky a místo toho musíte koukat na kýč Vánoc

Tři přání pro Popelku (2021)

Dle všeho existují pouze 4 zahraniční remake českých filmů (Dokážete přijít, které 4 to jsou?) a toto jeden z nich. Takže nechápu to rozhořčení, měli bychom si toho spíše považovat.

Zloději zelených koní (2016)

Velice oceňuji Pavla Lišky a ráda bych ho opět viděla v nějakým filmu jako záporáka, protože mu to jde. Zbytek filmu ale už je na facku. Nevím, proč tam hraje Bolek Polívka, do té role by se daleko více hodil Bohouš Klepl. Na podobné téma je český film Nenasytná Tiffany, ale místo vltavínu se sbírají starožitné mince. Ale to, co se mi líbílo v Nenasytné Tiffany, tady chybí. Scénář je prostě slabý.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Nedávno jsem viděla jiný sportovní film z USA Já, Tonya a tenhle film je o dost horší. Film nefunguje globálně, ale spíš afroamericky. Jde víc o afroamerické téma než o tenis, ale současně, když člověk nezná dobře svět tenisu, spousta věcí tam nepochopí.

Angolský deník lékařky (1984) (TV film)

Ten film už je jen zdrojem ilustračních záběrů pro dokumentární filmy o této události, které jsou prostě daleko zajímavější než tato filmové ztvárnění. Není to vlastně film podle skutečné události, je to vlastně taková jednoduchá filmová rekonstrukce. V danou chvíli asi byla potřeba něco takového natočit, ale pozdější dokumenty mají již lepší vypovídací schopnost. Kdo čeká dobrodružný biják z exotické Afriky, bude zklamán.