Králova řeč (2010)

Nemam rad zivotopisne filmy. Spocitam na prstech jedne ruky zivotopisne filmy, co se mi libily. Tenhle ale nelze nezaradit pod muj dalsi prst. Spickove herectvi, bravurni scenar. Ani chvili jsem se nenudil a projevil jsem behem filmu tolik emoci, co se mi nepovede ani za mesic. Za to vsechno si proste ten film svych pet hvezd zaslouzi.

Robin Hood (2010)

Pokud prihlednu k hodnoceni ostatnich vzhledem k tomu jak jsou hodnoceny jine "historicke" filmy, davam jasnych 5. Tenhle film se proste povedl. Je docela vyvazeny a utekl docela rychle i v te delsi verzi. Pokud budu srovnavat se Kralovstvim nebeskym, je to film o tridu vyse a to zejmena diky charismatickemu Russellovi. 5 davam take z duvodu, ze tohle je film ze stare skoly...komparz, minimum CGI a pokud, tak vkusne udelane, davove sceny s davy, paradni kostymy a perfektne podana atmosfera doby. Tenhle film si proste zaslouzi vic nez momentalnich 69 procent. Minimalne ode mne.

S čerty nejsou žerty (1984)

Tahle nadherna pohadka se mi proste neokouka. Pekny serm, vyborne dialogy, paradni herecky pohadkove vykony. Dnes se vsichni snazi hrat v pohadkach bud realne a nebo prehnane debilne. Tady je to zdrave, trochu divadelni a tak to mam rad.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Kdyz jsem videl polovinu prvniho dilu, prislo mi to trapne. Zrejme jsem nemel naladu. Dneska hltam dil za dilem. A je pravda, ze pritelkyne, ktera zrovna nerozumi scifi, komiksum a podobnym tematum, ktere ja chytam docela dobre, se casto ztrati a vtip nepochopi. Cili ano, o nekterych lidech se tak da rict, ze vtipy nepochopi. Jinak krasny vtipny scenar. V kazdem dile je neco, u ceho se zasmeju hodne.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po zdejsich komentarich nekterych radobyodborniku, kteri jsou schopni rozpitvat film po vsech jeho ohledech a hledat vselijake chyby, ktere "obycejny" divak nevidi a ani ho nezajimaji, jsem se ani tak nenechal odradit a sel na otitulkovanou verzi v "digitalni" kvalite. Az na fiasko, kdy se v polovine filmu udelala prestavka a na platne se objevily vypinajici se windows XP jsem byl ohromen od zacatku az do konce. Film me ani chvili nenudil, ba naopak. Nestava se mi bezne, ze pri jednom filmu mam opakovane husi kuzi. Yates to natocil perfektne. Vztahy nejsou nasilne podany jako ve zde zminovanem Stmivani. Vse pusobi prirozene. Tak jak jsem predstavitele HP nesnasel, zde se evidentne o dost vic herecky posnazil a krecovite ksichty z predchozich filmu jiz nejsou videt. Vyvoj filmu HP1-7 ma zajimavou tendenci. Postupne se z pohadky pro deti stava lehce hororove drama a to se mi opravdu libi. Za me a mou pritelkyni plny pocet....a u ni je to sakra co rict.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nebrecel jsem u filmu bezmala 10 let. Tomuhle se to povedlo, ani nevim jak. A to je animovany. Kdyby slo dat vic hvezd, dal bych :)

Stvoření světa (1957)

Vtipne texty, pekna animace. A to ze je to komunisticka propaganda? U pisne z Cisarova pekare se nad tim take nikdo nepozastavi, tak co.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Dabing je vyborny, coz moc casto nerikam. Na postavy se hodi. Original neznam a ani nemam potrebu. Tenhle serial je velka pecka. Asi nejlepsi hrany za poslednich par let, co jsem mel moznost videt. Uzasne na tom je, ze i po 4 seriich si uchovava pomerne vysokou kvalitu a umi prekvapit.