Kuky se vrací (2010)

Vime doufam vsichni, ze halire delaji talire. Vime doufam vsichni, ze uspesne filmy si na sebe vydelaji a s trochou stesti vydelaji jeste na nejake projekty v budoucnosti. A jsem rad, ze Kuky si na sebe vydela. I kdyz 6lete dite uplne nepochopi o co ve filmu bezi, cehoz jsem byl svedkem, my dospeli jsme se skvele bavili i s ditetem. Sveraci to proste umi a jsem rad, ze aspon nekdo v republice dela dobre filmy. Meli bysme je chvalit, dodavat jim silu do dalsich del, ktera nas budou bavit dalsi dlouha leta. At si mele kdo chce co chce o "nekvalitnim" dabingu, ja tento cesky skvost radim k tem nejlepsim ceskym pohadkam za poslednich mozna 10 let. Spousta dobrych napadu (zejmena vizualnich, ale i scenaristickych) a malickosti, ktere maji na celkove hodnoceni nemaly vliv. Chlapci Sverakovi...u me mate za plny pocet, protoze si to zaslouzite, prinesli jste novy vitr do nasich filmovych plachet. Troska by se mel jit zahrabat.

Kick-Ass (2010)

Ja nemam co dodat, co se komiksovych filmu letos obecne tyka, Ironman2 se muze jit bodnout. 10/10

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Nechci srovnavat s ostatnimi reziserovy pociny jako ostatni. Vyrazy typu "Nejslabsi Miyazaki" jsou absolutne zcestne. Kazdemu se libi neco jineho a cilovou skupinou snimku se tentokrat staly deti. Kdybyste vy vsichni byli detmi hodnotili byste urcite s nadsenim, protoze ten film je srandovni, nijak slozity a dej je vskutku velmi zajimavy a hezky kresleny. Rybicka, ktera se chce stat clovekem...kdo mel kdy takovy napad, ze vam to prislo okoukane? Vymyslet dnes originalni pribeh, ktery by se detem libil, pri spouste svetove produkce je skutecne umeni. Drtive vetsine ceskoslovenskych deti se porad nejvic libi Pat a Mat a tento typ oziveni aspon podniti jejich predstavivost. Tedy az film bude s dabingem u nas. Za deti davam 10/10 , za sebe, velke dite 9/10

Království koček (2002)

Mile, pritulne a u mne vyse nez Naushika. Nevim, co se komu nelibi, ale jak se rika: "Sto lidi, sto chuti" 9/10

Yes Man (2008)

Po Boratovi za poslednich par let nejzabavnejsi komedie

Temný rytíř (2008)

Do nedavna byl pro me nejlepsi a nejsilnejsi komiksovy film Vrana, ale casy se meni. Proc se mi musi vzdy libit film, jehoz herce uz nikdy nikde neuvidim? Ledgerovo nejlepsi role a nejlepsi film, vrchol kariery. Odesel v nejlepsim a tim si vydobyl svou nesmrtelnost v mem srdci. Dokonaly scenar, silne sceny, uveritelny a velmi promenlivy dej (na superhrdinny komiks). Z kina jsem odchazel pomerne psychicky rozhozen z Ledgerovy postavy Jokera. Neco takoveho jsem nezazil uz leta. Silou filmu se blizil jen treti Bourne.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Tomuto pohadkovemu filmu neni v podstate co vytknout. A jeste ma ted vyjit na DVD? Nevaham...a doporucuji to i vam.

Monstrum (2008)

Už několik let se mi nestalo, že by mě nějaký film doslova přikoval do křesla. Po celou dobu jsem byl napjatý jako struna a hltal každý kameramanův záběr. Už se těším na druhou projekci s pořádnou plazmou/LCD a pěkným ozvučením.

Superman: Soudný den (2007)

Nemám supermana rád v komixu ani ve filmu a to z jednoduchého důvodu. Má příliš mnoho superschopností a je téměř neporazitelný. Jediné, co se mi kdy líbilo byl komiks Kingdom Come (u nás vyšlo pod názvem Království tvé) a tento animovaný film. Proto všichni, co nemáte rádi Supermana, stejně jako já, neváhejte. Je to nářez.