Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Počátek trilogie, která chronologicky předchází klasické staré trilogii je pro mnohé zklamáním. Já jsem však nadšený, nejen z triků, ale i z fajn příběhů, které hezky vykreslují postavy i prostředí. Tento díl je takovým předkrmem v nové trilogii a nejvíce se mi tu líbí závody v čele s malým Anakinem.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Kouzelný film a příběh ze zimních Krkonoš, který potěší nejen děti, ale i milovníky hor, starých tradic a lyžování.

Uprchlík (1993)

Takhle nějak si představuju pořádný akční thriller plný akce a napětí. Ford tu hraje neprávem odsouzeného opravdu mistrně, k tomu i Lee moc nezaostává. Velmi vydařený filmařský kousek, ve výčtu akčních thrillerů bych ho zařadil na nejvyšší patra, rozhodně stojí za několikeré shlédnutí!

Habermannův mlýn (2010)

Tak tento film byl opravdovým zážitkem. Skvělé odvedené dílo, dobové kostýmy, prostředí i atmosféra. Spletité příběhy, kdy se často ukazuje po pravdě, jak hodně lidí stojí falešně na obou stranách "barikády". To platí i dnes, i když ještě více skrytě...Poukazuje se tu i na absurditu neustálého lidského škatulkování: Němci, Češi, Fašisti, Nefašisti, Komunisti, Židi, Romové...a přitom to pořád bude o zlých a dobrých lidech, o lidech, co mají cit pro spravedlnost a o lidech, kteří jsou patolízalové. Po filmu jsem byl plný negativismu a upřímně jsem se styděl ne za to, jak se zachovali naši předkové v pohraničí, Hitlerovci toho udělali mnohem víc a i horšího. Ale nikdy si nemyslím, že pomsta a odplata zla zlem a navíc paušálně bez rozmyslu je hodna lidské bytosti s nejvyvinutějším mozkem. Styděl jsem se za podstatu lidského bytí...

Vysoká hra patriotů (1992)

Tento typ thrillerů mám velmi rád. Klasická zápletka, svižný děj, který postupně graduje...odpočinková, i když napínavá podívaná, navíc s mým oblíbeným Harrisonem Fordem. Pěti hvězdičkám chybí už jen originálnější myšlenka, lepší hudba, beru v potaz i porovnání s např. výborným thrillerem Uprchlík, kde hraje rovněž skvělý Ford. Ale i tak to rozhodně stojí za shlédnutí.

Nesvatbovi (2005)

Velice příjemná a odpočinková komedie, která člověka potěší a utvrdí, že je potřeba nebrat život až tak moc vážně a užívat si ho, jak jen to jde...

Občanský průkaz (2010)

Po delší době jsem byl v našem malém městském kině a stále jsem plný dojmů, pouštím si hudbu a jsem v zamyšlení. Ještě že už není komunismus!!! Ať žije svoboda!!! Stejně to náš národ poznamenalo na hodně, hodně dlouho...docela cestuju (v létě jsem byl na měsíc v Austrálii, předloni ve Skotsku) a pořád je vidět ten rozdíl v myšlení lidí...Film je velmi hezky natočen, místo označení komedie bych ho označil jako tragikomedie. Každopádně bych film pouštěl všem těm dnešním zastáncům komunismu a taky mladé generaci... Hrozně moc se mi u filmu líbila hudba i herecké výkony a mám nefalšovanou chuť vidět film znovu.

Transformers (2007)

Sice to byla občas pořádná fantasmagorie, ale film měl opravdu pořádné grady! Neuvěřitelně zábavné, plné akcí, triků i podmanivé hudby. Takhle nějak si představuju únik od reality, připomíná mi to dětské hry a hraní s Transformers na koberci v pokojíku...vyšperkované a opravdu spektakulární.

Skála (1996)

Svižný a opravdu akční film, který patří ve svém žánru mezi mé nejoblíbenější.

Yellowstone (1994)

Velice podařený dokument z dílny IMAX. Takový mix hraného a klasického dokumentu, který velmi výstižně ukazuje historii a vývoj tohoto jednoho z nejkrásnějších přírodních výtvorů světa. Úchvatné záběry krajiny i zvířat spolu s trefnou hudbou v pozadí potěší všechny milovníky přírody, cestovatele a dobrodruhy.