Jumper (2008)

Nápad teleportace je originální a dějově je film zajímavý a díky své délce ani nenudí. Přesto se s filmem dalo dělat mnohem víc. Takle je to pouze průměrný film, který navíc pro mě měl tak otevřený konec, že ani nijak neskončil.

Předčítač (2008)

Určitě kvalitní film se skvělými hereckými výkony(především Kate Winslet), ovšem mě na konci filmu chyběla nějaká větší pointa nebo rozuzlení. Skvělý film, ale konec byl trochu zklamání.

Melodie mého srdce (2007)

Pohádkový příběh, kterému by se něco vytknout dalo, ale naštěstí všechny nedostatky přebije krásná hudba a neuvěřitelný výkon Freddieho.

Okamžik zlomu (2007)

Líbil se mi zdánlivě jednoduchý začátek a následně odhalování dokonale promyšleného zločinu, Hopkins byl velice přesvědčivý, Gosling vcelku průměrný. Děj nebyl vůbec špatný, ale na dané téma, jsem viděla už i lepší filmy a hlavně jsem se nedočkala nějakého skvělého konce a tím mě film donutil ho zařadit jen mezi lehce nadprůměrné s dobrým hereckým výkonem Hopkinse.

P.S. Miluji Tě (2007)

Hned po první minutě jsem věděla, že tohle je film, který jsem dlouhou dobu hledala. Odpočinkový, romantický, dojemný s krásným soundtrackem. Příběh a atmosféra mě naprosto uchvátily, konec nezklamal, prostě paráda. Teď si jen vyčítám, proč jsem shlédnutí tak dlouho odkládala...

Sbohem, baby (2007)

Dlouho jsem se těšila na další film, kterému bych dala bez váhání 5* a nečekala jsem, že zrovna tenhle snímek, který navíc režíroval Affleck toho dosáhne. Ať už si o B.Affleckovi myslím cokoliv, tenhle film mu fakt vyšel, snad se osvědčila i bratrská spolupráce. Nebudu tady jednotlivě jmenovat, zkrátka všechno bylo tak jak má být, včetně vynikajícího konce, který mi nějakou dobu ještě hlavou vrtat bude...

Sunshine (2007)

Wow! Tomuhle filmu podle mě nic nechybělo, skvělá akce a atmosféra a jako ve většině Boylových filmech výborná hudba. Chápu, že je to možná klišé o záchraně planety, které už jsme viděli stokrát, nicméně Sunshine si mě zatím získalo nejvíc.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších sitcomů. Najdou se sice i slabší díly, ale pořád si Big Beng drží výbornou úroveň. Líbí se mi, že vztahy mezi postavami moc nezamotávají. Ano, je to sitcom o vztazích, ale především sitcom excelentního humoru.

Faunův labyrint (2006)

Čekala jsem klasikou pohádku s předem danými pravidly vývoje, ale hned poté, co zazněla hudba, ta jakoby v sobě nesla dramatičnost a smutek a předpovídala celý film. Všemi prvky i dějem se nejedná o nic převratného, přesto se u mě konal jeden z nejlepších filmových zážitků vůbec. Zkrátka kdo nezažil, nepochopí. Těžko někomu vysvětlovat v čem je tenhle film tak vyjímečný. Pro mě osobně to byla fantastická hudba a dvojí pojetí šťastného konce. A právě tou dětskou fantazií, rádoby pohádkou jejíž pointa se skrývá mnohem hlouběji a smutným/šťastným koncem mi připomněl knížku Bratři lví srdce. Dívat se na Faunův labyrint bylo jako vidět na obrazovce, co moje nejoblíbenější knížka skrývá mezi řádky. A tomu se říká zážitek.

Krvavý diamant (2006)

Obdivuhodně zkombinovaná akce s krásnými záběry Afriky a tamního života, někdy i docela drsnými. Film kolísá mezi akčním a dobrodružným žánrem, místy lehce pokulhává logika, ale to se dá odpustit. Ve finále jsem celou zápletku pochopila, i když jsem se v průběhu trochu ztrácela. Co se týče hereckých výkonů, nemám co vytknout a co se týče hudby můžu také jenom chválit. Chvíli jsem váhala, ale nakonec si film zaslouží plný počet ;) 85%