CHYREN

okres Praha
Fenomén, jako každej

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.11.2019  17:32

Tak dlouho si prdí verbal na varlata, až hnijí jako tvarůžky mezi kaštanovou alejí u zadku :D Tohle je přesně to, co mu vadí - nadsázka na velmi jemné hranici "uměleckého realismu". :D! Bavil jsem se jako král.

• 29.8.2019  15:19
    El Chicano (2018)

Má to všechno, co to má mít. Až na trochu vláčný začátek, skvělé souboje. A hlavně aktuální myšlenku. Dobrá kamera, dobré herecké výkony. Ano, těším se na další díl jako malej kluk.

• 24.8.2019  00:11
    Rocketman (2019)

Verbale, ty si kokot. :D :D :D

• 1.8.2019  23:01
    Střela (1996)

Miky je hustej, ať hraje cokoliv. A vlastně, ani nemusí nic hrát. Legenda z ulice. :)

• 27.7.2019  19:26
    Velký hack (2019)

Jediné, co jsem si z tohoto "dokumentu" odnesl je zjištění, že pokud amíci zvolí Trumpa a Briti se rozhodnou pro Brexit, je to "zmanipulováno". Už nikdo nemluví o tom, jakým kampaním museli Trump i Farage čelit! A dodnes čelí! Ano Kejmbridž anál je klacek, ale mainstreamová masmédia jsou v tomto případě tedy podle logiky významu doslova nástroje myšlenkového holokaustu. Tohle není dokument, tohle je obžaloba. Je to obžaloba ze strany toho, který byl poražený. Žaluje toho, který momentálně vyhrál. Paradoxně je žalující stranou kat demokracie a stranou žalovanou ti, co zvedli ze země klacek proti plynové komoře, ve které se dusí pravda.

• 30.6.2019  23:37

Těžko soudit něco, co ve své podstatě popisuje fakta. Jedna cesta existuje a to je optika budoucnosti. V tomhle pojetí je zcela jasná jedna zásadní věc: Většina z nás bude stát před podobnými volbami. Většina z nás také vidí, kam až se to v současnosti v USA dostalo. Kam to američany zavedlo. A není to nic hezkého. Karty se obrátily a ani zdaleka to nevypadá, že by se někdo poučil. Nebo, že se v dohledné době poučí. V každém případě tento film vnímavé a inteligentní bytosti přinutí k zamyšlení. Třeba nad tím, jak to udělat lépe. Než oni. Protože za dalších 50 let to tam jistě není o nic lepší, než před těmihle událostmi. Ani náhodou!

• 6.1.2019  12:22

Já tyhle sladký romance nemusím. Ale zajímalo mne, jak si povede Lady Gaga,.... a? Skvěle! Je to velmi "dospělé", vyvážené, nic přehnaného. Z toho filmu jsem měl velmi silný pocit autenticity obou skvělých hlavních protagonistů. Některé scény jsou dojemné. Ale hlavně(!): Ti lidé se chovají přiměřeně. Je to, jakoby mi někdo namazal čerstvý, dobrý chleba se sádlem a s cibulí - sytý, lahodný, opravdový divácký pokrm, který se nikomu nepodbízí, ale docela hrdě říká: Ber, nebo nech být. A já si vzal velmi rád. Díky.

• 26.12.2018  10:49

Já tyhlety homochcance nemusím. ALE(!), Freddie je výjimka. Domestikovanej Íránec s tolika handicapy, že by to nedal ani Superman, se vypracoval na globální STAR, hvězdu a svého času živoucí legendu. Tenhle film jsem chtěl vidět a ačkoliv k tomu obřímu plátnu odraženého světla chodím jednou za 10 - 15 let, tedy opravdu vyjimečně protože na monitoru ty barvy prostě kurva vypadají jasněji(!), tohle je výjimka. Pokud někomu něco tahle hudba jen malinko říká, udělá to samý a zkoukne to právě tam. Skvělé je na tom všechno a upřímně, i heterobrutální součást obecenstva ukápne slzu nad tímhle řiťopichem. Pokud ne, je něco ve vašich genech špatně. Nebo prostě nevíte, co je to hudba a jste z jiný galaxie.

• 9.12.2018  01:43
    Dokjeon (2018)

Takové filmy mám rád. Skvělá hudba, napínavý děj, žádná šokující překvapení, ale přesto tajemno očekávaného. A pořádnej nářez, který nevypadá jako karikatura na gravitaci. Možná už neprobíhají pravidelné genocidy celých národů. Ale příběhy jednotlivců jsou i dnes často horší, než noční můra. Bavil jsem se. A to i přesto, že "žluťáci" a jejich mimický jazyk je mi pořád záhadou. Tento film je lahůdka. A konec by mohl zklamat jen ty, co nechápou podstatu a principy. Nikdy. A nikdy je nepochopí.

• 30.11.2018  18:26
    Expres na západ (TV film) (2011)

Čekal jsem daleko víc. Je to příliš divadelní, laciné, argumentačně povrchní a scénář nařizuje dvěma skvělým hercům důrazy na místech, které jsou zcela "mimo". Ono se to zvrhne hned ze začátku. Bleky většinu filmu jakoby hraje první housle a Běloba ty druhý. Nejsou tam žádné zvraty, žádné objevné momenty, rozpaky, nebo zoufalost. Jen pseudointelektuální žvásty. Které nejsou dovedeny ani do nějakého významového extrému či významu. No nic ..dal bych Odpad! ...ale snaha se ocenit musí.

• 8.11.2018  21:11
    The Padre (2018)

Tohle mně moc potěšilo. Prostý, upřímný, nenáročný, velmi reálný filmík se skvělou mladou herečkou. Voněla mi až před monitor. Skvělý "slaďáček". Bravo. Na druhou stranu, pokud má tohle morálně odůvodnit ilegální migraci lidí, kteří chtějí parazitovat na demokratické civilizaci, je to odpad toho nejhoršího kalibru. A zcela bez argumentační váhy. Já věřím, že tvůrci mají mozek. A především rozum.

• 7.11.2018  19:54

Vždycky ocením extrém, který vypadá realisticky. Tohle sice moc realistické není, ale je to tak syrové, hrubé a brutální...že jsem se kochal celý dvě hodiny! Neuvěřitelná zábava :D

• 7.10.2018  12:06

Nepřikrášlené. Kingsley to zahrál skvěle. To téma je tak obtížné, že je nedůstojné to dělat jinak.

• 1.10.2018  16:15

Zatím nejlepší nigga story, co jsem viděl. ;)

• 1.10.2018  10:24

Krásná příroda, dobří herci a pokora. Nic namyšleného, nic laciného. Líbilo se.

• 26.9.2018  00:04

Těžko se někomu vysvětluje podstata tohoto filmu, když existují lidé, pro které principy nemají význam. Nevědí, co slovo princip znamená a nikdy nestáli před podobným dilema. Mohu s čistým svědomím říct jeden fakt: Pokud jste sám v podobné situaci, stanete se svědomím těch, kdo neobstáli. Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. Vím jenom to, že pokud se podívám do zrcadla, neděsí mne to. Naopak. A to i přes to, že i já sám jsem se dopustil některých prohřešků, proti svědomí. Protože asi záleží nejvíc na tom, jak začnete. To, že se na té cestě občas člověk ztratí z nevědomosti a nezkušenosti nevadí. Není to totiž nikdy tak daleko, aby se za sebe musel stydět. Tento film o tom "základu" je. Je dobré ho vidět, je dobré si připomenout, že ačkoliv na obou stranách rozděleného světa byli Nacisté fakticky "nesmrtelní", vždy jde o to, jak se zachová člověk vůči svému svědomí. Mezi Nacisty, komunisty, kapitalisty ... -isty.

• 22.3.2018  09:35

Kdo Ho má většího? Jeden nigga, druhej nigga, každej nigga. Ženský nejsou o nic méně pozadu, takže i ony mají koule. A to mi věřte, že s imitací falusu, jenž disponuje vibratiovým hi-tech paprskem, si to rozdá jen opravdovej kamikadze. Tenhle film by měl být hezká, okrasná záplata na černý mindráky. Není. Příběh o tom, že si černoušci postavili někde v africké džungli technologicky vyspělou civilizaci, která by dala na prdel i kdejakýmu E.T. je hodně ujetej.Čekal jsem nějakou nadsázku, něco co by odlehčilo smrtelně vážně se tvářící přepjaté herecké výkony. Nic.A tak jsem se dokoukal do konce jen proto, že jsem čekal jediné: Z tý obrovský hory meteorického vibránia mohli dělat nejlepší robertky na světě. Nikoliv. Takže dávám dvě hvězdy za to, že to docela hezky vypadá a virtuální architekti se nemají celkem za co stydět. Nic víc. je to trapné, ubohé a nedůstojné i pro niggas comunity kdekoliv na světě.

• 15.3.2018  21:42
    Annihilation (2018)

Tak jo, psychopat podemnou se vyblil a teď vážně: Konečně první film o vyspělejších mimozemšťanech, který z nich nedělá predátory. I když ... Dlouho se to celé dá považovat za omyl - experiment. Taky vás to napadlo? Někde se courá přes půl galaxie rychlostí mrknutí oka se ocitne u nás a musí za každou cenu ničit? Proč? Je to stejně nesmyslná představa, jako že se ocitnete v Chánově a budete chtít tamním obyvatelům krást radiátory. Jednak máte doma sluneční kolektory a druhak kdo by si dal tu práci to dezinfikovat? Ten film je úžasný v jedný věci - manipulace nebo dokonce modifikace DNA a její nekonečné "roubování" na zcela neslučitelné jiné formy života i neživota ...působí naprosto fantasticky vizuálně! Trošku to kazí ubohá snaha vysvětlit to všechno převážně tím, že to způsobuje lom propouštěného kosmického a slunečního záření přes "kupoli". Vážně?! Kochejte se. Výjev, kdy srnec (nebo nějaká stěží identifikovatelná forma vysoké zvěře) má místo parůžků kvetoucí větve Sakury je...je prostě zcela odzbrojující. Takže za mne? Vizuální orgie. A Natálka se ani moc nestydí.

• 14.2.2018  10:24
    Secretariat (2010)

Tohle se skutečně stalo. A to mi stačí.

• 4.12.2017  13:38

Jackie je na svůj věk pořád třída. Ten jeho osobní příběh ve filmu mne nepřesvědčil, ale jinak docela realistické zpracování dává tomuto dílu skvělý drive. Těším se, až to příště schytají nějací džihádisté. Musí k tomu dojít i velký Drak s nimi má nemalé problémy. Což neznamená, že v případě nutnosti by svoji "pozornost" nemohl zaměřit kamkoliv jinam na týhle planetě. Závěr je zcela pochopitelný. Za mne 75%

• 23.11.2017  21:30

Dal bych pět hvězd. Kdyby se mi nestalo něco podobného. Kdybych s podobnými věcmi neměl nějakou zkušenost. Protože pak bych byl nadšený a nejspíš i "konvertovaný". Možná bych dal i pět hvězd proto, že jsem četl ty knihy. Nečetl. A těším se na ně. Prameny tak autentické o tomhle tématu jsou velmi vzácné. Kdo si pamatuje 90.-tá léta, pamatuje si i tu tsunami duchovní literatury, která se na nás ze Západu i Východu navalila. Zdá se, že tohle duchovní "setí", se dá sklízet střízlivě až v této době. Zrno se dělí od plev. Dávám 4 hvězdy, protože divácky vděčnější věci teprve výjdou na povrch. A určitě je někdo někdy zfilmuje. Se stejným nábojem autenticity, se stejnou i větší nadějí, jakou budí podobná díla. Nejsem věřící člověk. Nejsem ani typický ateista. Hledal jsem postoj k těmto otázkám a až nedávno mi napadlo, že z mého pohledu je nejlepší vnímat Boha a vědu jako oddělené vesmíry. Pro každodenní praxi. Duchovno je zcela jiná dimenze, která by se měla také používat jako nástroj. Jako nástroj vlastní regenerace, očisty a vnitřního zdraví. Nemá to nic společného s církví, nebo vírou. Duchovno by mělo sloužit jen nám samým. Tak jak potřebujeme. Hlavní hrdina Boha potřeboval. Z jeho životopisu je to logické. My můžeme mít mnoho Bohů i bohů, cokoliv. Když nám to pomůže být více lidmi a tak nějak se vyhýbat zlu a hlouposti. A přitahovat moudrost, zvídavost a pravdu. naši pravdu i tu univerzální.

• 25.10.2017  14:13

Překrásná příroda, uvěřitelný příběh a já prostě nejraději ty, podle skutečné události. Líbilo se mi, že tam bílí chuligáni vběhli a nesežralo je to hned druhý den. Líbil se mi Daniel, který si musel projít docela slušným bahýnkem. Líbilo se mi to. 4 hvězdy tomu velmi sluší.

• 10.7.2017  13:41

Po delší době za 5 hvězd. Je to syrové připomenutí něčeho, co jsem viděl v reálu dost často. Ano. Není to objektivní zhodnocení díla, není to ani frustrace z toho, že mám život zcela jiný. Že bych chtěl mít podobný. Nechtěl. Ale pokud tohle je něčí sen a opravdu upřímně se snaží mít život naplněný něčím podobným, chvála buď Pane za tyto lidi. Amen.

• 10.7.2017  08:39
    Mlčení (2016)

Líbilo se mi to. Ačkoliv ty dialogy mohly být hlubší a delší, rozhovor mezi odpadlým knězem a tím, co odpadl po něm..byl skvělý. Krátký, ale hutný. Celkově ten film, mohl být daleko lepší. Přesto má ode mne 4 hvězdy. Dovede vás to možná na cestu, která vede k velmi těžkým otázkám. Nakonec se může stát, že pokud člověk má ochotu vnímat tehdejší okolnosti, tehdejší stav světa, tehdejší principy a sílu církví a náboženství, že se sami na sebe podíváte očima principů, nikoliv pouhých instinktů. A to se cení.

• 6.7.2017  05:38
    Okja (2017)

Obžaloba korporátů, jatek, masožravců? Možná.Výsměch vegetariánům, veganům a zelenému terorismu? Možná. Trochu jinde je otázka, co se stane až prasata začnou být o pověstný "kapánek" chytřejší než průměrný Čech. Kde je hranice mezi zvířetem a bytostí? A opravdu má lidstvo zaniknout na humanitní hlad? Tenhle film je morálně-etické cvičení pro středoškoláky. Je působivý, zábavný a docela rozumně předkládá tyhle otázky před diváka tak, aby to nepůsobilo příliš absurdně. Mi se to líbilo. Jen tři hvězdy dávám proto, že tyhle věci jsem si odpověděl už dávno. A maso mi chutnalo a chutná stále. Zejména vepřové.

• 25.6.2017  02:48
    Červený stan (TV film) (2014)

Překrásný film. O něčem, co je možná jenom vymyšlené, nebo zcela pravda a nic než pravda. Tvůrci i přes surové násilí, zcela odsunuli děj kolem, který byl často důležitější. To co bylo, a potom se stalo. To nic nemění na tom, že jsem si to s velkou chutí užíval. Trochu idealizované, trochu emancipované na tu dobu, vlastně trochu víc, ale co! Dal bych pět hvězd, kdybych Bibli četl celou a ne jen útržky, kdyby nebyla ve středověku tím, čím je dnes pro islámské fundamentalisty Korán. Jo. věřím, že nejedna pipulka prolije mnoho řek slz i dojetí. Proč ne.

• 16.6.2017  08:49

Líbilo se mi to. Pomsta přišla rychle, velmi účelně a "čistě". A tak to má asi být. Blíží se nejspíš apokalypsa. A podobné poučení není nikdy v týto době na škodu.

• 9.6.2017  04:21

163 cm blond kočky. To je dost málo i na pornohvězdu, ale ..co. Pobavilo. Proč ne, když jiné rádobyslátaniny pro teenagery jsou často trapné.

• 3.6.2017  21:40
    Drone (2017)

Moje země neposílá drony, ale jsme součástí koalice NATO. Nemusel bych tady nic obhajovat, ale budu: Za co se máme my z naší (euroatlantické) civilizace omlouvat?! Naopak. Měli by nám podobní děkovat za to, že zabíjíme nejméně ze všech civilizací a nejčastěji ze všech civilizací, kteří jsou zločinci a páchají své zločiny nejen na nás, ale i na vlastních lidech. Tento film je vrcholně pokrytecký. Kanadský, jak jinak. Cca. 35 milionů lidí v druhé největší zemi světa. Tady se dá ještě idealisticky snít o dokonalé multikulturní společnosti. Tady se dá ještě žít ve světě bláznivých šílených pseudohumanistických sraček. Ještě chvíli ano. Tento film je sračka. Útočí přímo nejprimitivnějšími argumenty. Jakoby lidstvo a jeho přežití mělo být vždy závislé na osudu nějakýho umaštěnýho Daeš. Či Tálibánce. Byl bych rád, kdyby už si to konečně ti idioti přiznali: Chyby, které děláme my a naše civilizace ani zdaleka nemůže nikdo srovnávat s ostatními. Protože ti ostatní by bez nás zničili lidstvo už včera. Nemáme se za co omlouvat. Můžeme se jen i nadále snažit o co nejmenší ztráty na nevinných.

• 29.5.2017  06:53
    Na doraz (2017)

Ten film má výbornou kameru. A z nudného začátku vykřesal docela dobrej thriller. Haluška jede a vůbec se s tím ne*..páře. Jasně, cajti nikde. zase až na konci, nápravy evidentně vydrží u Chrajzlíka srážku s vlakem bez zásadní funkční vady, psík na konci odběhne, aby sledoval semifinální souboj se stokilovou bachyní, která evidentně neměla potápěčský kurz SEAL´s, ale jinak pohoda. Bavilo.

<< předchozí 1 2 3 4