Četa (1986)

Realisticky podané dílko,které mě celou dobu nutilo přemýšlet o nesmyslnosti války jako takové.

Muži v černém 3 (2012)

Jeden velký paskvil.Není to ani vtipné,ani zábavné,akční scény jsou vyloženě hnusné a zachránit to nemůže ani dobré herecké obsazení.

Americká krása (1999)

Tragikomická freska jedné "normální" rodinky,jejíž snaha vymanit se z obyčejnosti má neblahé důsledky.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Takovéto pořady by měly veřejnoprávní televize vysílat v hlavním vysílacím čase několikrát týdně,ale mám obavu,že lidstvo už se stejně nevzpamatuje a i kdyby,tak bude pozdě.

Pí a jeho život (2012)

Kdo má rád trikové orgie a nehledá intelektuálně bohatší prožití dvou hodinek ať neváhá a rychle nasazuje brýle.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Řemeslně zvládnuto Jacksonem na jedničku.Jinak to v sobě nemá až takové napětí a tajemno jako Pán prstenů,což se dalo čekat,jelikož Hobit je spíš pohádkou pro dospělé.

Nový svět (2005)

Film,který se jen tak neokouká.Útržkovitý příběh plně vynahrazuje skvělá kamera,která je hlavně v kombinaci s poetickými myšlenkami velkou Malickovou předností.

Poslední traper (2004)

Nádherný a hlavně poučný snímek o životě člověka v souladu s přírodou.Hlavně pro dnešní konzumní dobu je zde obsaženo velké varování, že pokud si od přírody nebudeme brát jenom tolik kolik potřebujeme,tak jsme odsouzeni k zániku.

Zrození Planety opic (2011)

2 hvězdičky film,další dvě programátoři za digitální efekty,ty mě fakt dostaly.

Atlas mraků (2012)

Dějově hodně košatý film prošpikovaný mystickými myšlenkami,líbivými efekty a chytlavou hudbou.Až jsem se v tom občas,díky jeho rozlehlosti,ztrácel.Opětovné shlédnutí je v tomto případě nutností.